Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

CDN który serwer jest najlepszy


Gryzli

Rekomendowane odpowiedzi

Bunny jeśli chcesz mieć 100% hit rate, na Cloudflare nawet na płatnym planie niestety ciężko jest osiągnąć 80% hit rate przy forach. Za to plusem Cloudflare jest darmowy plan i wiele dodatków jak workery czy firewall. Ja na twoim miejscu bym wybrał bunny.net (jeśli zależałoby na samym CDN) lub Cloudflare (jeśli używane by były także funkcję jak Firewall, który po dobrej konfiguracji może być pierwszą warstwą ochrony AntyDDoS na warstwie aplikacyjnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest bezkonukurencyjnie cloud CDN od googl'a, awsowy cloudfront też topka. A jak szukasz tańszych rozwiązań to bunny też będzie okej. Z cloudflare miałem w większości przykre doświadczenia i długo nie korzystam, nie wiem jak jest teraz czy to w planie free czy płatnych.

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę, że CF testowałem bardzo dawno temu w porównaniu do konkurencji, nawet do takiego bunny jego PoPy były wolniejsze i miały mniejszą przepustowość niż konkurencja. Jeżeli zależy Ci na szybkości działania na całym świecie i odciążeniu procka to poczytaj recenzje i porównania w necie. Jak mówimy stricte o samym CDNie to z bunny będziesz zadowolony. Cloudflare na tę chwilę z tego co widzę to moloch (przynajmniej w wersji płatnej) i nie bardzo się orientuje jak to u nich teraz wygląda ale oferta premium wydaje się ciekawa.

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tweedlex napisał(a):

na Cloudflare nawet na płatnym planie niestety ciężko jest osiągnąć 80% hit rate przy forach.

 

Hit rate można poprawić włączając Tiered Cache (darmowe) oraz Cache Reserve (płatne jak za gromadzenie plików na R2).

Hit rate mocno zależy od struktury i popularności strony, nie należy więc uogólniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, psz napisał(a):

Hit rate można poprawić włączając Tiered Cache (darmowe) oraz Cache Reserve (płatne jak za gromadzenie plików na R2).

Hit rate mocno zależy od struktury i popularności strony, nie należy więc uogólniać.

A bunny.net tez ma Tiered cache i cache Reserved?

Edytowane przez Gryzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, sempre napisał(a):

Zaznaczę, że CF testowałem bardzo dawno temu

 

Cloudflare ciągle się zmienia, zarówno pod względem oferty, jak i zaplecza technicznego. Zapraszam do zapoznania się ze stroną oraz blogiem. Akurat w tym tygodniu mamy Speed Week, gdzie codziennie przedstawiamy nowe i zaktualizowane produkty, oraz opisujemy, jak zostały one zoptymalizowane.

 

PS: Pracuję w Cloudflare, ale na tym forum wypowiadam się prywatnie. Nie otrzymuję żadnego wynagrodzenia za udzielanie się tutaj i staram się opisywać usługi w sposób rzetelny i bez słodzenia. Chętnie odpowiem w ramach możliwości na pytania dotyczące Cloudflare.

Edytowane przez psz
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.