Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

panel dns


frn

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Matix8981 napisał(a):

PowerDNS + PowerDNS admin

Hej, znam to rozwiązanie i martwi mnie np odzyskiwanie hasła dla użytkowników ponieważ wymaga pójścia w LDAP o ile pamiętam

 

8 godzin temu, Grzegorz.R napisał(a):

https://www.ispsystem.com/dnsmanager 

 

 

 

Z płatnych takie coś 

 

 

To jest kombajn który do całości potrzebuje pozostałych kosztownych elementów. Z ciekawostek powiem że kiedyś chyba był darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R
2 minuty temu, frn napisał(a):

To jest kombajn który do całości potrzebuje pozostałych kosztownych elementów. Z ciekawostek powiem że kiedyś chyba był darmowy.

Darmowy nigdy nie był, był o wiele tańszy niż teraz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R
1 minutę temu, frn napisał(a):

może to dotyczyło panelu rozliczeniowego do określonej liczby użytkowników?

Powiem szczerze ze niw wiem zawsze był to płatny panel nie pamiętam ile kosztował ale bylo to płatne jednorazowo za lic. Dożywotnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na inne propozycje aczkolwiek możliwe że jednak pójdę w kierunku aplikacji o której wspomniałem na początku. Wiem że wymaga odrobinę pracy ale jest prostą aplikacją napisaną w php więc aktualizacja jej nie powinna być problematyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tweedlex napisał(a):

Jest jeszcze klasyk: https://github.com/freedns/freedns 🤣

No jest! Myślałem o nim nawet ostatnio do tego stopnia ,że zacząłem nawet pisać maila do nich ponieważ skrypt jest nieaktualizowany i mam dodatkowo kilka innych pytań.  Wiec temat otwarty jest ale szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Poziomecki napisał(a):

Zawsze możesz sobie oskryptować jakiś panel z API. HestiaCP/VestaCP mają API i w zasadzie robisz sobie tylko logowanie i reszta po API leci. Do tego cluster DNS zapinasz na tym i gotowe.

czyli powstaje kombajn?! przez chwilę brałem pod uwagę i taki scenariusz ale zależy mi naprawdę na czymś prostym opartym o schemat: rejestracja, przypomnienie hasła, zarządzanie dns dla użytkownika końcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, frn napisał(a):

czyli powstaje kombajn?! przez chwilę brałem pod uwagę i taki scenariusz ale zależy mi naprawdę na czymś prostym opartym o schemat: rejestracja, przypomnienie hasła, zarządzanie dns dla użytkownika końcowego.

 

W przypadku hestiacp masz możliwość konfiguracji co chcesz instalować, więc wystarczy ci sam DNS tak naprawdę. Sam panel jest bardzo lekki.

Zobacz: https://gabizz.github.io/hestiacp-scriptline-generator/

 

Kiedyś hobbystycznie sobie zrobiłem skrypcik do tego do dyndns i bardzo fajnie można to oskryptować jak się pokombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam ten panel i korzystam w kilku miejscach lecz uważam że to rozwiązanie dalej jest panelem hostingowym pomimo usunięcia zbędnych elementów. Kolejna sprawa dość istotna to rejestracja i ewentualne odzyskiwanie hasła które to elementy by wymagały spięcia z jakimś oddzielnym panelem rozliczeniowym  pełniącym role menadżera użytkowników. Im więcej elementów tym więcej problemów, prawda?

Przyjmując że usługa ma być prosta powinna być oparta o minimum elementów które mogą tworzyć problemy przy długoterminowym użytkowaniu.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, frn napisał(a):

znam ten panel i korzystam w kilku miejscach lecz uważam że to rozwiązanie dalej jest panelem hostingowym pomimo usunięcia zbędnych elementów. Kolejna sprawa dość istotna to rejestracja i ewentualne odzyskiwanie hasła które to elementy by wymagały spięcia z jakimś oddzielnym panelem rozliczeniowym  pełniącym role menadżera użytkowników. Im więcej elementów tym więcej problemów, prawda?

Przyjmując że usługa ma być prosta powinna być oparta o minimum elementów które mogą tworzyć problemy przy długoterminowym użytkowaniu.     

 

Niby tak. Podsyłam po prostu rozwiązanie alternatywne :) z tego względu że możesz sobie w tedy dostosować wszystko jak sobie uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.