Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

.dotisto - superszybka wyszukiwarka domen


kazur

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Uruchomiłem darmową, niezależną i superszybką wyszukiwarkę wolnych domen internetowych z kilkoma ciekawymi funkcjami.

 

W ostatnim czasie sporo siedziałem nad nowym projektem rozszerzającym nieco tematykę mojego serwisu "Jak Wybrać Hosting?". Zajęło to sporo czasu i pracy, bo tym razem zamiast serwisu contentowego, tworzyłem narzędzie.

 

To wyszukiwarka domen internetowych .dotisto.

 

Czym jest wyszukiwarka domen i jak działa, każdy wie. Wpisujesz nazwę i sprawdzasz, czy jest wolna, czy zajęta. Takie wyszukiwarki udostępnia każdy rejestrator domen. Tylko że te wszystkie wyszukiwarki są w mojej opinii... kiepskie.

 

Siedzę w internetach już trochę i nieraz szukałem nazwy dla nowej strony/serwisu/sklepu/bloga czy projektu. Znaleźć dobry adres to niełatwa sztuka. Sporo rzeczy przeszkadzało mi w tego typu wyszukiwarkach na stronach hostingów. Wielu rzeczy brakowało. Zrobiłem więc swoje narzędzie. Dla siebie i dla innych.

 

Co wyróżnia .dotisto od innych wyszukiwarek domen?

👉 .dotisto jest EKSTREMALNIE SZYBKIE. Mam fioła na tym punkcie i bardzo mi zależało na ekspresowym działaniu. Nienawidzę kręcącego się kółeczka ładowania. W mniej niż 200 ms otrzymasz informację czy dana domena jest zarejestrowana, czy wolna ze skutecznością ~99,975%. I to jeszcze w trakcie wpisywania! Kolejne kilkaset milisekund i dodatkowo wyświetlone są podpowiedzi innych rozszerzeń i domen.

👉 Wyszukiwarka jest NIEZALEŻNA od rejestratorów czy hostingów, przez co nie jest ograniczona jakimś konkretnym (często mocno okrojonym) zestawem rozszerzeń domen. 

👉 Dzięki powyższemu w .dotisto jest 1200+ ROZSZERZEŃ domen z całego świata - w tym różnie bardzo egzotyczne i trudno dostępne (ale bardzo ciekawe :))

👉 Wszystkie domeny podzielone są na 27 KATEGORII TEMATYCZNYCH, dzięki czemu możesz łatwo poszukać swojej idealnej nazwy wśród ciekawych końcówek

👉 Przy każdym wyszukiwaniu sprawdzane są też tzw. "hacki domenowe" czyli inteligentne propozycje domen. I jeśli są dostępne do rejestracji, to są wyświetlane i proponowane (cały czas w czasie <1 sek.). Przykład: szukając domeny kowalski.pl, narzędzie sprawdza też domeny "kolwal.ski" i "kolwals.ki" (tak, są takie rozszerzenia 😉)

👉 Wszystko to z poszanowaniem PRYWATNOŚCI. Wyszukiwarka nigdzie nie zapisuje ani nie przesyła dalej informacji o tym, jakie domeny są sprawdzane/wolne/zajęte.

 

Dodatkowo w .dotisto znajduje się też kilka narzędzi, które pozwalają jednym kliknięciem na weryfikację domeny przed zakupem, aby uniknąć przykrej i bolesnej w konsekwencjach wpadki. Te narzędzia to:

⚒️ WYMOWA nazwy domeny na głos (przez syntezator mowy), dzięki czemu możemy sprawdzić, jak domena brzmi, gdyby ją dyktować przez telefon czy w reklamie

⚒️ Łatwe szukanie w GOOGLE, czy pod daną nazwą nie działa już jakaś inna firma/usługa/projekt

⚒️ Sprawdzanie HISTORII DOMENY, czyli co znajdowało się wcześniej pod tym adresem (duże znaczenie dla SEO i reputacji!)

⚒️ Sprawdzenie, czy nazwa nie jest ZAREJESTROWANYM ZNAKIEM TOWAROWYM w Urzędzie Patentowym w Polsce, Unii Europejskiej i na Świecie (właściciel znaku mógłby nas pozwać i m.in. odebrać nam domenę)

⚒️ Kopiowanie domeny do schowka, sprawdzanie informacji o zarejestrowanej domenie we WHOIS, 1-klikowe sprawdzenie co za strona jest pod danym adresem i inne drobne udogodnienia.

 

Zachęcam do korzystania i będę wdzięczny za podzielenie się linkiem z innymi 😊

 

Wyszukiwarka dostępna bezpłatnie, bez reklam czy przeszkadzaczy na https://dotisto.pl lub krócej na: dotis.to 😊 

 

Jakby ktoś miał pytania / propozycje / pomysły / błędy - chętnie wysłucham publicznie czy na priv. Narzędzie tworzyłem w pierwszej kolejności dla siebie (sporo domen sprawdzam), więc przygotowywałem je tak, aby mnie służyło, jak najlepiej. Mam jednak nadzieję, że będzie służyło też innym :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tom X napisał(a):

 

Ci inni to jeden z polskich rejestratorów domen. Mam nadzieję, że dobrze zapłacił.

 

Nic z tych rzeczy. Od nikogo nie dostałem żadnych pieniędzy za stworzenie tego.

 

Oczywiście w linkach wychodzących są linki partnerskie, o czym wyraźnie napisałem na stronie projektu:

Cytat

Niektóre z linków w wyszukiwarce (np. prowadzących do rejestratorów domen) są linkami afiliacyjnymi. Znaczy to, że gdy zarejestrujesz domenę, przechodząc z linku na tej stronie, mogę otrzymać niewielkie wynagrodzenie. Nie ma to żadnego wpływu na cenę, którą zapłacisz u rejestratora.

 

Teraz jest to link do lh.pl, który wstawiłem tam bez konsultacji z nimi, ale zaraz będę podmieniał na innego PL rejestratora, który ma znacznie więcej TLD w ofercie.

W wersji EN + w linkach do WHOIS w obu wersjach jest na tę chwilę godaddy (ale bez linków afiliacyjnych, na razie).

 

Ale oczywiście to narzędzie. Korzystać możesz z niego jak chcesz i rejestrować gdzie chcesz (stąd np. opcja łatwego kopiowania nazwy domeny).

Może kiedyś, jak projekt się przyjmie to uda się zrobić tam coś a'la Ceneo z porównaniem cen odnowień domen (nie rejestracji!) i ofertami stąd: https://jakwybrachosting.pl/ranking-cen-domen/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.