Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Jak wysyłać z serwera VPS (płatnego na godziny) massmailing?


ABX

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wysyłać z serwera VPS (płatnego na godziny) massmailing. Będą to maile z zapytaniem, interesują mnie odbicia w przypadku gdy po wysłaniu okazuje się, że adres pocztowy nie istnieje (odbicie twarde). Na tej podstawie chciałbym odfiltrować maile z mojej bazy, które już nie istnieją.


Efekt końcowy ma być taki, że za jednym zamachem wyślę zapytania i przy okazji otrzymam odbicia na adres w nagłówku "Return-Path".


Wszystkie płatne usługi takie jak Mailgun, Mailchimp itd są zbyt drogie biorąc pod uwagę wolumeny, jakie chce w krótkim czasie wysłać.


Powiedziano mi, że najtańszym sposobem będzie VPSem płatnym na godziny z postawionym serwerem SMTP., jednak mam pewne wątpliwości:
- Czy jeżeli zostanę oznaczony jako spamer (a na pewno tak po jakimś czasie będzie) to czy mimo zmniejszonej skuteczności zapytań, będę mógł nadal otrzymywać odbicia na adres w nagłówku "Return-Path"?
- Czy serwery SMTP wysyłają odbicia jeżeli pochodzą one od "spamera"?
- Jaki jest najprostszy sposób, aby postawić serwer SMTP na takim serwerze VPS i podpiąć pod to domenę? (zakładając np. że na serwerze działa ubuntu). Są jakiś pod to gotowe skrypty? Chciałbym cały setup jakoś zautomatyzować.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu wykorzystał AWS SES lub mail.baby, Są też tani resellerzy mailchannel.

 

Z VPS'a na godziny nie polecam wysyłać wiadomości email, ponieważ jest szansa, że taki dostawca zablokował port SMTP oraz że adresy IP tego dostawcy mają słabą reputację.

Każdy dostawca usług raczej będzie miał do ciebie pretensje jeśli będziesz miał za dużo odbić.

 

Według mnie najprostszym sposobem na postawienie serwera SMTP to może będzie postawienie całego panelu typu ispconfig, aapanel czy cyberpanel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Grzegorz.R
W dniu 5.07.2022 o 23:13, Tweedlex napisał(a):

Ja bym na twoim miejscu wykorzystał AWS SES lub mail.baby, Są też tani resellerzy mailchannel.

 

Do wysyłki masowo mailowy polecam 

https://freshmail.pl/developer-api/maile-transakcyjne-wysylanie-pojedynczych-maili/

 

https://elasticemail.com/email-api-pricing

 

https://emaillabs.io/cennik/?gclid=EAIaIQobChMI-_rp67aD_AIVkN4YCh2ZiQeOEAAYASABEgJBsPD_BwE

Edytowane przez Grzegorz.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.