Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Freezy komputera


dzagu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co jakiś czas mam milisekundowe przycinki całego komputera, np jak słucham muzyki to usłyszę na ułamek sekundy brzęczenie i wtedy jest ok, czasem jest to częściej czasem rzadziej, bez znaczenia czy jestem w grze czy nie.

 

Mój sprzęt:

CPU: Ryzen 5 2600

GPU: Asus Strix 970

MOBO: B450 Aurorus Elite

PSU: chieftec cft 650 14cs

RAM: 2x8GB Crucial Ballistix Sport LT 8GB DDR4-3000 CL15 BLS8G4D30AESBK

Dysk 1: PNY XLR8 CS3030 500GB SSD

Dysk 2: jakiś crucial 120gb ssd

Dysk 3: Stary samsung 1tb hdd

 

Testowałem pamięci na różnych profilach xmp, procesor podkręcony lub na defaultowych ustawieniach, freezy dalej występowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk to raczej kiepska rada ponieważ nawet przy 100% użycia, nie będzie efektu kompletnego zacięcia się, włącznie z muzyką. Będą jedynie bardzo duże opóźnienia.

 

Miałem podobny problem i w moim przypadku przyczyną był przegrzewający się procesor mimo, że temperatury widoczne w programach nie były strasznie wysokie ani krytyczne. Efektem były całkowite frezzy komputera, włącznie z muzyką itp. Sprawdź jak wyglądają temperatury procesora, zmień pastę termoprzewodzącą i sprawdź stan chłodzenia (czy nie zapchane kurzem i czy wentylator sprawny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.