Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Serwer pod video 2,7K.


Pawel_15

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję taniego i względnie dobrego serwera pod pliki video nagrywane z drona w rozdzielczości 2.7K (2688x1512 ) 30/60 kl/s. Nagrania nie będą zbyt długie, do 20 minut MAX, zazwyczaj około 12 do 15 minut. Mógłbym wrzucać wszystko na YouTube i się niczym nie przejmować ale jeżeli nie zbankrutuję to wolałbym coś własnego. Oglądalność na start nie będzie raczej zbyt duża więc transfer nie będzie liczony w ogromnych ilościach :)

Serwery dedykowane i VPS odpadają, nie mam czasu na administrowanie tym (ani hajsu) i pilnowania czy wszystko działa prawidłowo.

Jakiś lepszy współdzielony, coś specjalnego bez baz, skrzynek, kont FTP, bez PHP etc. Tylko pliki video w H.265.

Od biedy coś mocniejszego (czyli jednak VPS ale kręcę nosem) ale żebym nie musiał poświęcać temu zbyt wiele czasu - wrzucam na serwer plik i na stronie (u obecnego dostawcy) tylko linkuję.

Chciałbym aby pojęcia ddosów, phishingów czy innych burteforce były mi w tym przypadku całkowicie obce.

Może ktoś coś polecić za rozsądne pieniądze?

 

P.S Szukam w necie informacji ile orientacyjnie może zajmować czysty plik H.265 w rozdziałce 2,7K o czasie trwania 10 minut. Ciągle odsyła mnie do stron z informacjami jakie są rozdzielczości i proporcje. Nakieruje mnie ktoś jak prawidłowo szukać?

 

P.S 2 Nagrania z tego ustrojstwa => https://www.drony.net/mavic-2-pro-dji.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel_15 napisał:

P.S Szukam w necie informacji ile orientacyjnie może zajmować czysty plik H.265 w rozdziałce 2,7K o czasie trwania 10 minut. Ciągle odsyła mnie do stron z informacjami jakie są rozdzielczości i proporcje. Nakieruje mnie ktoś jak prawidłowo szukać?

 

P.S 2 Nagrania z tego ustrojstwa => https://www.drony.net/mavic-2-pro-dji.html

 

Rozmiar pliku zależy od bitrate'u. Przy 2.7k@30fps ten konkretny dron nagrywa w 50 Mbps, a przy 2.7@60fps w 100 Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zachęcająco tylko co w przypadku kiedy boty zaczną oglądać filmy i wygenerują mi zbyt dużą oglądalność?

Wychodzi z tego że przy 100 wyświetleniach 10 minutowego filmu zapłacę 1 dolara i jakieś ułamki z 5 dolarów za 1000 minut przechowywanego wideo.

Jeżeli nic nie będzie nabijało wyświetleń i "zjadało" minut to oferta jest naprawdę atrakcyjna, zwłaszcza na początek.

Technicznie zapewniają wszystko łącznie z playerem który sobie wstawię w WordPressie.

Jest jakiś limit pod względem wielkości plików video czy spokojnie te kilka czy kilkanaście GB  per plik przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pawel_15 napisał:

Wygląda zachęcająco tylko co w przypadku kiedy boty zaczną oglądać filmy i wygenerują mi zbyt dużą oglądalność?

 

Można ograniczyć do podpisanych kryptograficznie URL-i: https://developers.cloudflare.com/stream/security/signed-urls/

albo ograniczyć embedowanie do wybranych domen.

 

17 godzin temu, Pawel_15 napisał:

Wychodzi z tego że przy 100 wyświetleniach 10 minutowego filmu zapłacę 1 dolara i jakieś ułamki z 5 dolarów za 1000 minut przechowywanego wideo.

Jeżeli nic nie będzie nabijało wyświetleń i "zjadało" minut to oferta jest naprawdę atrakcyjna, zwłaszcza na początek.

Technicznie zapewniają wszystko łącznie z playerem który sobie wstawię w WordPressie.

Jest jakiś limit pod względem wielkości plików video czy spokojnie te kilka czy kilkanaście GB  per plik przejdzie?

 

Nie wiem jaki jest limit, ale na pewno jest liczony w godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli płacę jakieś ułamki dolara za pojedyncze i niepełne wyświetlenia.

Skoro są zabezpieczenia to chyba z tego skorzystam, nie wydam majątku.

Jak tam jeszcze wygląda sytuacja z raportowaniem treści? Nie mam w planach robić lotów dronem nad plażą dla zboczeńców tylko loty nad różnymi zapyziałymi stacjami kolejowymi w mniejszych miejscowościach z różnych wysokości (pomińmy w tym wątku kwestie uprawnień i geozone - nad lotniskami, sejmem i aresztami latać nie będę).

YT ma politykę jaką ma, trochę mi się u nich nie podoba dlatego szukam alternatywnych rozwiązań które nie doprowadzą mnie do bankructwa - dla zasady, skoro WY (YT) tak to ja wam podziękuję i nie będę robił wam reklamy i nabijał kabzy - to też pomińmy.

Jak ktoś zgłosi raport nawet po złości to jak wygląda dalej procedura? Blokada konta, delete wszystkiego, ostrzeżenie, ponowne ostrzeżenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z analityki na razie jest proste zliczanie minut w GUI i w API: https://developers.cloudflare.com/stream/analytics/

W planach jest zrobienie ładnego panelu.

 

Co do treści. Najważniejsze żebyś był właścicielem praw autorskich lub miał do nich licencję.

https://www.cloudflare.com/terms/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.