Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Software do synchronizacji e-mail między serwerami (odpalany cyklicznie)


szmigieldesign

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

poszukuję prostego oprogramowania (np. odpalanego z crona, napisanego w PHP) do cyklicznej synchronizacji maili między skrzynkami.

 

Problem z którym się borykam wygląda tak, że w jednej z firm dla której pracuje zaszła potrzeba posprzątania zamieszania z domenami (dwie spółki korzystające z jednej domeny do maili) i w związku z tym chcemy przenieść skrzynki z domeny A do domeny B. Domena A utrzymywana jest na nazwie razem ze skrzynkami, domena B utrzymywana jest na IBC razem ze skrzynkami. Skrzynki zostały zmigrowane, w nazwie ustawione przekierowanie wiadomości z A do B oraz autoresponder (z informacją o zmianie domeny). Problem jest taki, że serwer IBC odrzuca przekierowaną pocztę i jak twierdzą administratorzy IBC dzieje się to dlatego, że serwer pocztowy nazwy nie obsługuje mechanizmu SPF SRS. Support nazwy twierdzi, że nie obsługuje i nie zanosi się żeby zaczął obsługiwać, co nikogo z tego forum dziwić nie powinno 😉

 

Żeby klienci piszący na maila w domenie A nie otrzymywali zwrotki z serwera B, że ich mail został odrzucony, wpadłem na pomysł aby wyłączyć przekierowanie, zostawić autoresponder i cyklicznie synchronizować wiadomości ze skrzynek w domenie A ze skrzynkami w domenie B (np. co 15 minut). Zakładam, że jakieś 12 miesięcy powinno wystarczyć, aby komunikacja z istniejącymi klientami przeszła na skrzynki w domenie B.

 

Chyba, że ktoś może mnie poratować prostszą strategią to chętnie się przyjrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kilka razy migrację poczty między serwerami przy pomocy programu imapsync, i sobie bardzo chwaliłem. Wrzucenie tego do crona nie powinno być większym problemem. Nie jest on jednak napisany w PHP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.