Skocz do zawartości

SomeGuy

Donatorzy
  • Postów

    279
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Odpowiedzi opublikowane przez SomeGuy

  1. 3 minuty temu, Piotr GRD napisał:

    Współczuję wnukom i prawnukom ludzi współczesnych.

     

    Weźmy jednak pod uwagę, iż przyszli wyborcy to będzie pokolenie internetu. Cała nadzieja w oświacie, która będzie edukować o prywatności i bezpieczeństwie w sieci. Jeśli społeczeństwo będzie świadome to partia rządząca będzie miała problem w kolejnych wborach. 

     

    O ile ludzie pozostaną rozumni. Taka optymistyczna wersja.

  2. 7 godzin temu, Przemek Jagielski napisał:

    Zażądali dokumentu, który poświadczałby autentyczność firmy. W sumie - wystarczyło im. A czy uwierzyli - nie wiem. 

    Cytuj

    Jakie macie podejście do klientów z zagranicy, którzy chcą kupić vps w Polsce?

     

    IMO jeśli problem jest dość spory (z zamówieniami pod wysyłkę spamu) - uruchomiłbym ręczną weryfikację dla adresów IP spełniąjących jakieś kryteria np:

    - VPN

    - IP należące do firm hostingowych (DigitalOcean etc)

    - IP telekom. (UPC, Orange, Comcast czy też inny dostawca uslug internetu)

     

    Jeśli jednak problem nie jest na tyle uciążliwy, to bym sobie to darował, a w momencie wykrycia podejrzanego ruchu/adresu IP na czarnych listach (o ile monitorowane) to wypowiedzenie umowy ze względu na negatywny wpływ na działanie usług.

  3. 4 godziny temu, MateuszCODE napisał:

    SOAP :) Większość API jest w JSON i nie ma żadnego problemu a HRD lubi kombinować...

     

    JSON to tylko formatowanie wyjściowe. SOAP może wydawać się przeżytkiem gdzie dużo RESTa w około, aczkolwiek wydaje mi się, że error handling przy SOAP lepiej wypada.  Prawdopodobnie mieli jakiś powód, dla którego poszli w tę stronę. 

  4. Godzinę temu, darekm napisał:

     

    widzisz jestem po udarze i jedna ręka niedociska klawiszy

     

    Polecam włączenie funkcji sprawdzania pisowni w przeglądarce :) 

  5. 2 godziny temu, darekm napisał:

    Koszt wdrozenia NASK w WHMCS to minimum 10 tys zł

     

    To chyba lekka przesada. Wdrożenie != Napisanie modułu != Umowa partnerska z NASK, każdy element można rozbić na różne kwoty, a w wielu przypadkach napisanie+wdrożenie będzie liczone jako jedna akcja. 

  6. Lepiej brać coś do czego można zgarnąć łatwy support. Jeśli nie masz dedykowanego zespołu programistów, którzy wprowadzą ew. poprawki do darmowego/tańszego rozwiązania to lepiej wziąć one-package.

  7. W dniu 13.02.2018 o 13:11, Incls napisał:

    Wiem, że mimo wszystko praca stacjonarna na full etat jest "lepsza" jeśli można tak to nazwać choć pewnie można się również wykłócać (a nie o to chodzi w tym temacie :D)  oraz tak jak napisałeś oraz jak wyżej koledzy pisali na temat. Pozostaje mi mimo wszystko szukać a dopiero we wrześniu będę wstanie się przeprowadzić i szukać stacjonarnie. 

     

    Jednogłośnie stwierdzić tego nie można. Jest wiele czynników, które na to wpływają, zaczynając od charakteru projektu na ogólnopanujących zasadach w firmie skończywszy.

     

    Ja, mimo pracy zdalnej w siedzibie bywam 2-3 dni w tygodniu. 

  8. 1 godzinę temu, gb1 napisał:

    Twierdzisz że nie może ? patrząc na rynek mam wrażenie że są takie firmy :)

     

    :) Móc oczywiście, że może,ale Twój post ma wydźwięk - "prowadzisz firmę hostingową, a nie znasz się? - wybierz DA, bo to panel właśnie dla takich jak Ty!". A to nie do końca prawda. HitMe, H88 (nie wszystki marki) , TaniDedyk i kilka innych firm/marek posiadających tutaj profil świadczą usługi oparte o ten panel, a jednak świadczą je na raczej wysokim poziomie i to jakiś już kawał czasu i wybór nie wydaje mi się podyktowany brakiem wiedzy technicznej pracowników tych firm. 

     

    Coś się uczepiłeś tego, że dobra firma musi mieć swój panel :) Nie musi, i ponownie, nie wydaje mi się, że wiedza techniczna ma tutaj na to jakiś wpływ. 

     

    Jeśli ktoś korzysta z r1soft, CloudLinuxa to też oznacza, że nie ma wystarczającej wiedzy tecnicznej, aby zrobić własną aplikację do zarządzania kopiami zapasowymi, lub w przypadku CL - jego wiedza jest zbyt mała, aby wprowadzać zmiany w kernelu do zarządzania limitami, cgrupami etc?

  9. Godzinę temu, gb1 napisał:

    panel świadczy jedynie o świadomości technicznej, wiedzy i potencjale dostawcy usługi. Świadczenie usługi za pomocą standardowego panelu nie wymaga zbytnio dużej wiedzy i świadomości technicznej

     

    Nie wymaga zbytnio dużej  wiedzy  - co chcesz  przez to powiedzieć? Czy to, że przeciętny użytkownik linuxa może zacząć świadczyć usługi hostingowe, bo wie jak zainstalować panel hostingowy? 

  10. 1 minutę temu, SiXwishlist napisał:

    ...wymień te duże z siedzibą poza Polską ,gdzie cena za panel nie ma np znaczenia.

    Poza Polską nie wiem, w dyskusji przewijała się informacja o tym, że w PL "króluje" DA. 

     

    W każdym razie, mój wpis dotyczył PL. 

  11. DirectAdmin mimo, że nie jest idealny pozwala na zastosowanie konfiguracji, gdzie elementy składowe latają po proxy, najczęściej spotykaną konfiguracją jest zewnętrzny mysql na SSDkach (tylko przykład). Dodatkowo, takie założenie jest trafne, DA to tak naprawdę "proste GUI" i nic więcej. To zastosowań stricte webhostingu pasuje jak ulał (chociaż jak osobiście wspomniałem we wcześniejszych postach - nie jestem jego fanem). 

     

    Większe firmy, które stać na własne rozwiązania zatrudniają lub outsource'ują programistów musi być je na to stać. Jeśli firma natomiast skupia się na dostarczniu usług, które użytkownik zna i nie wychodzi z przyszłościowymi rozwiązaniami (jak DO, Azure czy AWS), czyli nie inwestuje w żadnym stopniu w R&D tylko czeka aż coś się dobrze przyjmie i klientela będzie tego oczekiwać (nie mam nic konkretnego na myśli, tylko piszę w skrócie) to nie jest do tego potrzebny własny panel, DA wystarczy. 

     

    Czy to minus? Raczej nie, według mnie jest to zależne w jakim kierunku firma chce iść. Z obecną wersją DA API jest na tyle rozwinięte, że można praktycznie wszystkim przez to API zarządzać. Nadal jednak pod spodem będzie DirectAdmin.

     

    Inwestycja w R&D, panele i integracje całego środowiska ma sens, gdy oferta jest bogata i jako tako unikatowa (różni się od przeciętnej oferty firmy świadczącej usługi webhostingu). 

     

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.