Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Przejęcie domeny, a stary właściciel.


maniks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytam  bardziej zaawansowanych forumowiczów i może tych co się bardziej znają na temacie. 

11 listopada 2018 roku przejąłem domenę xyz.pl firmy jednoosobowej, która świadczy usługi dla ludności i ma zarejestrowaną działalność gospodarczą. Firma zrezygnowała z domeny, domena weszła w ponowną możliwość zakupu i ją kupiłem z przeznaczeniem dla wykonania strony pod inną rzecz. Jednak zauważyłem iż firma, która była do tej pory właścicielem domeny xyz.pl ma ją zarejestrowaną w kilku lub nawet w kilkunastu portalach promujących działalności gospodarcze i promuje działalność jaką prowadzi do dziś w reklamach podając adres strony, której już nie jest właścicielem. Nawet na facebook-u wciąż widnieje adres strony, którą kupiłem. I tutaj pytanie? Czy jest jakaś procedura lub co powinienem zrobić by starego właściciela adresu strony poinformować o tym iż powinien usunąć dane adresu xyz.pl z tych portali i fb. Zależy mi na tym, aby domena została usunięta z wcześniejszych wpisów, gdyż po stworzeniu nowej strony będzie to przeszkadzało w pozycjonowaniu strony pod zupełnie co innego.  Jak myślicie mam po prostu zadzwonić lub napisać maila i grzecznie poinformować aby usunęli wpisy czy jest jakaś forma przekazu tej informacji bardziej profesjonalna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, maniks napisał:

iż powinien usunąć dane adresu xyz.pl z tych portali

Hmm nie jestem przekonany,  iż to  on powinien cokolwiek dalej robić po tym jak zrezygnował z domeny.

Kupując śwaidomie "używana domenę"  Kupiłeś ją z całym bagażem. Co najwyżej nowy właściciel może zwrócić się do tych portali w sprawie usunięcia wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.