Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Geoip2 - instalacja


robo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam stronkę a dokładnie chmurkę z nextcloud na VPSie i jednym z zabezpieczeń jest blokowanie wszystkich połączeń prócz IP z Polski lub Niemiec. Korzystam z rozwiązania maxmind ale w starszej wersji, czyli baza danych ma rozszerzenie DAT natomiast nowa ma  mmdb i właśnie z nią mam problem, nie potrafię tego dobrze skonfigurować aby to mi poprawnie działało!

Stara baza jest już od dawna nie aktualizowana więc na drugim VPSie chciałem sobie postawić wszystko na nowo tak dla testów, ale czego bym nie próbował to blokowanie nie działa.

W sieci nie ma ani jednego tutorialu który by mi pomógł to uruchomić. W skrócie mam system na Debianie 9.5 z apache oraz php 7.0. Wszystko z wyjątkiem nextclouda instaluje przez repozytoria.

Czy zna ktoś sprawdzony sposób aby to uruchomić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pomoże: Link do bazy Maxmind's legacy (free) GeoIP w formacie ".dat". Zawartość tych archiwów ma datę modyfikacji zawartych w nich plików z marca tego roku.

Doczytałem dalej i faktycznie aktualizacja ich została porzucona w kwietniu 2018.

Spróbuj może zatem samemu budować ".dat" za pomocą programu używanego przez Debiana do ich budowy (nie testowałem): kopia z GitHub'a lub skryptu Python'a (nie sprawdzałem).

Zastanawiam się natomiast, czy w paczkach debiana nie ma plików ".dat" z aktualnymi danymi skoro mają program do ich budowy (choć repo na gicie jest 2013 roku).

Edytowane przez mariaczi
korekta merytoryczna
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.