Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

DA problem z acme challengem LE


sempre

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od kilku dni pojawia się na mojej resellerce problem z coraz większa ilość domen. Najwięcej tam stoi wordpressów z basicowym .htaccess.

Panel po 60 dniach wskazuje że acme nie wyrobiło ondnowienia, mimo że miało, generalnie LE wystawia na 90 dni, ale te ACME challenge odnawia po 60 dniach z tego co rozumiem.

Taki o problem:

Error during automated certificate renewal for x.com

Error during automated certificate renewal for x.com 29.11.2023, 00:38 mail.x.com was skipped due to unreachable http://mail.x.com/.well-known/acme-challenge/ file. x.com was skipped due to unreachable http://x.com/.well-known/acme-challenge/ file. www.x.com was skipped due to unreachable http://www.x.com/.well-known/acme-challenge/ file. No domains pointing to this server to generate the certificate for.

Czyli wskazuje że nie pointuje, a pointuje, i teraz nie wiem za bardzo robić, bo manualnie co 60 dni odnawiać LE dla kilkiedziesięciu użytkowników to mi się średnio chce. Manualnie usuwając nieaktualne certy LE i manualnie wrzucanie nowych działa, znowu ACME piszę, że za 60 dni odnowi, że LE jest ogólnie na 90 dni, ale tak automatycznie to nie, z czymś takim się jeszcze nie spotkałem, mieliście podobne przypadki, macie jakieś rady jak ten acme LE automatyczny w DA ugryźć?

Problem dotyka już na tę chwilę jakieś 20% domen i będzie to zapewne rosnąć.

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Pytanie takie mi się nasunęło, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi tu na forum duży fanbase DA jest więc pewnie ktoś się znajdzie kto będzie wiedział. Jak działa ten acme challenge w DA dla LE autoodnowienia. Po utworzeniu certu LE jest on ważny na 90 dni, ale po 60 dniach, wtedy kiedy zostanie 30 dni ważności certyfikatu ACME w DA próbuje automatycznie odnowić certyfikat i teraz pytanie, czy to faktycznie to jest ten 60 dzień dla autoodnowienia? Czy może jakiś dowolny inny dzień po 60 dniu a przed 90 dniem ważności certyfikatu? Czy w przypadku gdy DA się nie uda acme challenge z jakiejkolwiek przyczyny, to czy będzie go ponawiał? jeżeli tak to ile razy, w jakich odstępach czasowych? 

Z góry dziękuje jak ktoś poświęci chwilę żeby mnie doedukować.

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.