Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Monitor dla dizajnera


Sponsi

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

 

Widziałem już i brałem udział w dyskusjach na forach tematycznych, ale chcę trochę luźniej zapytać, bo Wy będziecie bardziej wiedzieli o co chodzi.

Czy są tu korzystający z EIZO? Miałem kiedyś 24 cale, teraz pali mnie w oczy Dell taki quasi-gramingowy.

 

Gram trochę, ale głównie dizajny - ale nie foto i nie druk, wszystko inne, webowy content.

Moje pytania:

1. Czy macie 27-32 cale 1440p/4K? Są po dwa modele, różniące się ceną o tysiaka lekko - czy ktoś wie jakie są między nimi różnice? Typu 3240X i 3280 - trochę ten droższy model z wtykami lepiej wygląda, ale przy 4K to jest różnica 2 koła, czy to jest warte zachodu?

2. Czy jest bleeding mocny? Daj znać po prostu jaki model masz i czy mocno daje po oczach wieczorem : /

3. Czy nie czujecie, że EIZO jakby w tyle zostaje, nie ma takiej oferty szerokiej? Nie ma oledów zupełnie.

4. Pytanie dodatkowe: Może ktoś ma albo korzystał z OLEDa - czy nie czuć tam takiej oversaturacji kolorów? Że aż za dobrze wszystko wygląda? Statystyczny Hans nie ma OLEDa ; )

5. Czy ktoś ma zakrzywiony ekran i może powiedzieć, czy daje radę pod kątem pixel-perfect pracy?

 

Będę wdzięczny : ) możemy też podyskutować w ogóle.

 

Czy ktoś ma ASUSa ProArt któryś taki droższy, za 4 koła - jak to działa? : ) Model 329C...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 12:25, Sponsi napisał(a):

1. Czy macie 27-32 cale 1440p/4K? Są po dwa modele, różniące się ceną o tysiaka lekko - czy ktoś wie jakie są między nimi różnice? Typu 3240X i 3280 - trochę ten droższy model z wtykami lepiej wygląda, ale przy 4K to jest różnica 2 koła, czy to jest warte zachodu?

Posiadam Samsung Odyssey G7, 27 cali, 1440p, 240Hz. Obok niego wisi nieco uboższy kuzyn ale również 27 cali, 1440p ale już 144Hz co jest widoczne gołym okiem. Odyssey robi za główny monitor, drugi jako dodatkowy.

W dniu 2.01.2024 o 12:25, Sponsi napisał(a):

5. Czy ktoś ma zakrzywiony ekran i może powiedzieć, czy daje radę pod kątem pixel-perfect pracy?

Z początku nie byłem przekonany do zakrzywionych ekranów, dzisiaj za nic w świecie bym nie wrócił do prostych. Oczy mniej latają po ekranie co przy dłuższym siedzeniu po naście godzin jest ważne.

 

Dla jednych to bajer często zbędny ale dla niektórych przydatna rzecz - Odyssey ma podświetlaną tylną obudowę, wisi na jasnej ścianie i w nocy daje miłą dla oka poświatę dzięki której jest lepszy komfort pracy. Chcę to jednak zastąpić zwykłymi taśmami LED żeby poświata była intensywniejsza i żeby obejmowała oba monitory.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.