Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Duża aktualizacja raportu top100.webhostingtalk.pl


itomek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

wczoraj w dyskusji o webspeed.pl pojawił się wątek gromadzenia bazy domen pod testy. @sebak wspomniał o bazie  ipsniper.info, którą jak obiecałem zaimportowaliśmy w top100.webhostingtalk.pl. Dzięki temu baza w rankingu TOP100 zwiększyła się o ok. 200 tyś domen, które zostały dopisane do poszczególnych usługodawców. Dzisiaj na top100.webhostingtalk.pl jest więc dość zielono :) 

 

Na moment pisania tego posta ranking top.100.webhostingtalk.pl uwzględnia dokładnie 2 419 656 domen, nie tylko polskich, ale też globalnych oraz eu. Budując go, nie sprawdzamy tylko delegacji domeny w rejestrze, ale również to, czy na serwerach danej firmy hostingowej owa domena jest faktycznie obsługiwana (czy istnieje jej strefa). Dysponujemy bazą ponad 10 mln domen, z czego, jak wyżej wspomniałem, nieco ponad 2,4 mln jest rozpisana w rankingu, a 133 tys., ze względu na status SERVFAIL, nie jest w nim uwzględniane.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz spytaj o to górę, taki ruch zwiększyłby transparentność Waszego rankingu i przyczynił się do tego samego w przypadku webspeed.pl. Jednocześnie poprawi wiarygodność danych w przypadku wyliczania średnich na webspeed, na czym Ci zależało. Myślę, że to obopólna korzyść, a razem przyczynimy się do poprawy transparentności polskiego internetu.

Edytowane przez sebak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.