Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Własna maszyna hostująca, swój serwer do gry DayZ


baciu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Tak jak w temacie, planujemy z znajomym założyć sobie własny serwer do DayZ na 70 slotów. Rozglądając się za stronami oferującymi hosting, zrezygnowaliśmy z skorzystania z ich usług z powodu kosztów. Nie wiadomo czy serwer wypali, a płacić 150 zł miesięcznie za niewypał to pieniądze w błoto. Z racji tego że lubimy uczyć się nowych rzeczy, i zdobywać doświadczenie w różnych dziedzinach, planujemy postawić serwer na własnej maszynie / serwerze. 

Planujemy kupić maszyne hostujaca na którym postawimy serwer DayZ. Z tego co trochę poczytałem i wywnioskowałem to na 70 slotów będziemy potrzebować jakieś 12 GB RAMu żeby był zapas. Dysk myśleliśmy SSD  jakiś 256gb wydaje mi się że wystarczy.

 

Co do procesora, nie znalazłem żadnych informacji jaki procesor wytrzymał by taka ilość graczy, i jaki najlepiej zastosować, żebyśmy mieli cenę do jakości. Więc tu pojawił się problem.

 

Serwer planujemy postawić na Windowsie.
 

Na maszynie hostujacej w planach jest postawienie serwera do gry i ewentualnie przyszłościowo jednej strony internetowej przedstawiającej serwer. 
Nie planujemy czerpać z tego korzyści, to ma być w ramach nauki, doświadczenia i wspólnego grania na naszych modach.

 

Co do internetu upload 20Mb/s, prąd za free - fotowoltaika.

 

Szukamy kogoś kto by nam poradził, jaki sprzęt zakupić, i ewentualnie odpowiedział na kilka pytań, które pewnie wyjdą podczas stawiania serwera. Co musimy przewidzieć, przygotwać i co nas czeka., bo na pewno wiele istotnych spraw nie wzięliśmy pod uwagę.
 

Z góry dzięki wielkie za odpowiedzi 😉

 

PS. Wiemy ze to będzie kosztować więcej niż kilka miesięcy wynajmu serwera od firmy hostingowej, ale to nie zastąpi frajdy oraz nowych wrażeń jak  się nam uda, a jezeli nie to sprzedamy maszynę i myśle ze dużo nie stracimy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek bym ci radził kupić jakiś vps zobaczył byś ile ci generuje obciążenia i przy jakiej ilości graczy  Generalnie nie każdy dostawca usługi pozwala na hostowanie gier wiec tam gdzie chcesz trzymać swój serwer gier dowiedz się czy pozwalają na to. Na przykład ovh pozwala na swoich maszynach trzymac tego typu gry kup u nich vps / dedyka testowo postaw może tam serwer. 

https://www.ovhcloud.com/pl/vps/uc-vps-game/ tu masz ofertę vps do gier 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gryzli napisał(a):

Na początek bym ci radził kupić jakiś vps zobaczył byś ile ci generuje obciążenia i przy jakiej ilości graczy  Generalnie nie każdy dostawca usługi pozwala na hostowanie gier wiec tam gdzie chcesz trzymać swój serwer gier dowiedz się czy pozwalają na to. Na przykład ovh pozwala na swoich maszynach trzymac tego typu gry kup u nich vps / dedyka testowo postaw może tam serwer. 

https://www.ovhcloud.com/pl/vps/uc-vps-game/ tu masz ofertę vps do gier 

Znalazłem coś takiego na ich stronie (załącznik) w którym mamy określone minimum na 32 do 64 slotów,  i krótka informacje jakie minimalne wymagania musi spełniać serwer na 50 osób.

 

https://www.ovhcloud.com/en/vps/dayz-vps/

 

Podsumowując będziemy musieli zakupić serwer VPS o parametrach:

 

- RAM 12 GB

- 12 rdzeni

- SSD 500GB

- przepustowość 1Gbps

 

ServerDayZDzierawatworzenieihostowaniese.thumb.png.391be461cef7f6f377bd25b11d7240e7.png


 

21 minut temu, l3szcz napisał(a):

Przede wszystkim nie trzymaj tego u siebie w lokalu bo Ci internet zajadą :)

Nie rozumiem, zużycie internetu przez taki serwer jest w takim stopniu duże, ze używanie domowe stanie się nie możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, baciu napisał(a):

Znalazłem coś takiego na ich stronie (załącznik) w którym mamy określone minimum na 32 do 64 slotów,  i krótka informacje jakie minimalne wymagania musi spełniać serwer na 50 osób.

Nie koniecznie musi tak akurat być napisane jest że minimalne wymagania a nie maksymalne czy rzeczywiste np w serwerach CS pójdzie ci na mniejszych parametrach niż jest zalecane jeżeli wgrasz odpowiedni plik konfiguracyjny wiec to że ktoś napisał że to minimum nie musi byc w praktyce prawda. Musisz zobaczyć jakie generuje ci to obciążenie bo czasami test nie zawsze daje się wiarygodny. Parametry minimalne podaje się z zapasem.  Są zalecenia np dla paneli administracyjnych aby instalować je z określoną ilością miejsca na dysku czy wielkością ramu ale jeżeli tego miejsca będzie mniej też panel będzie działać. Lepiej postawić na czyms tańszym i zobaczyć jakie generuje to obciążenie jezeli będzie brakowało parametrów można na serwerze vps dokupić je i będzie dobrze 

To tak jak ktoś by ci napisał że na takich i takich parametrach serwera vps możesz miec tyle i tyle odwiedzin zależy to od rodzaju skryptu i nie koniecznie musi to być prawda a szacunkowa wartość 

Edytowane przez Gryzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka cię interesuje lokalizacja? Jeżeli polska to np ovh jeżeli inna to mogę polecić hostineuro.com w hostineuro pozwalają na gry kiedyś miałem vps u nich z CS nie było problemów.  

Jeszcze polecę

https://www.netcup.de https://vserver.site

Tylko nie wiem czy oni pozwalają na serwery gier musisz się dopytać  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baciu napisał(a):

Nie rozumiem, zużycie internetu przez taki serwer jest w takim stopniu duże, ze używanie domowe stanie się nie możliwe?

Jak zaczną DDoSować to będzie bardzo duże.

Serwer DayZ potrzebuje mocne CPU, ja bym szedł w VPS z Ryzen 9 5950X lub 7950X. Ram 12 gb na taką ilość graczy to bardzo mało według mnie. Dlatego jeśli miałbym ci polecić jakiś własny serwer to może jakaś i7 4 gen z wysokim taktowaniem i np. 32 gb ramu. Jeśli chcesz doinwestować to możesz kupić lepsze CPU a za tym pewnie też przyjdzie potrzeba zakupu DDR4, a nie DDR3. Dysk 256 jak najbardziej wystarczy. 20 Mb/s internetu to bardzo mało, pewnie to jakiś stare łącze nawet nie światłowodowe. Arma jak i DayZ potrzebują średnio 1-2 Mb/s na gracza, ale jeśli chcesz trzymać tam również stronę, a gracze chcą pewnie korzystać z VON w grze to jednak przydałoby się tak z 500 Mb/s. Do tego nie zapomnij o licencji Windows Server.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Mamy jakiś przynajmniej wyznacznik jak zacząć. Źle napisałem, internet 200Mb/s światłowód, ale tak jak piszesz może być za mało. Przekalkulujemy wszystko i będziemy coś decydować. Pewnie przetestujemy na jakimś VPSie tak jak radziliście, a potem zobaczymy co i jak. Też brałem to pod uwagę, że możemy klęknąć na DDoS, ale z drugiej strony zakładamy scenariusz „jaki ktoś by miał cel nam atakować serwer”, zwłaszcza na początku przy małej ilości graczy - ale wiadomo różnie ludzie mają w głowach 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, baciu napisał(a):

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Mamy jakiś przynajmniej wyznacznik jak zacząć. Źle napisałem, internet 200Mb/s światłowód, ale tak jak piszesz może być za mało. Przekalkulujemy wszystko i będziemy coś decydować. Pewnie przetestujemy na jakimś VPSie tak jak radziliście, a potem zobaczymy co i jak. Też brałem to pod uwagę, że możemy klęknąć na DDoS, ale z drugiej strony zakładamy scenariusz „jaki ktoś by miał cel nam atakować serwer”, zwłaszcza na początku przy małej ilości graczy - ale wiadomo różnie ludzie mają w głowach 😜

Ludzie atakują serwery które mają nawet po 5 graczy online. Skanują listą serwerów pod kątem lokalizacja serwera i gdy widzą że to konsumenckie łączę do od razu leci atak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do internetu, to pewnie jakieś domowe łącze od Orange itp? Czyli tu się pojawiają dwa problemy, czy w ogóle masz tam publiczne IP, a jeśli tak czy jest stałe czy się zmienia. Do tego zapewne jest to łącze asymetryczne czyli jakieś 200/10. Czyli dość szybko wytniesz sobie upload. Niestety do czegoś takiego raczej potrzebujesz symetrycznego łącza (komercyjnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.