Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Nauka SysOps


otlet

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Otóż od lat sobie adminuję pingwinkami w różnej ilości zależnie od potrzeb.

 

I tak ostatnio wpadłem w stagnację, że przecież nic się nie zmienia - te same techniki, te same aplikacje i tak dalej.

 

Chciałbym nieco poznać narzędzi, których Wy również używacie w codziennej pracy.

 

Co do backup? Monitoringu? HA? Web? Co się zmieniło, od czego można tak naprawdę się uczyć "adminowania".

 

Jaki mielibyście pomysł dla świeżaka (nie tego z biedronki :P ) oraz dla Juniora/Mid'a, by powiększył swoje umiejętności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2017 o 09:05, heryklos napisał:

Tak krótko powiedzcie czym się zajmuje devops i sysops? Przy okazji Niezła strona :)

 

https://thecamels.org/devops-czy-sysops-co-wybrac

10 sekund szukania, jak nie umiesz into google to nie zabieraj sie to  :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chmiel0ne wiesz :P Czasem można czegoś chcieć się uczyć, ale ciężko bez podstaw :) @heryklos np. jest zainteresowany, ale też nie wiedział co szukać i jak :D

 

btw. dzięki za linki, przyda się powiększenie wiedzy i lista ostatnio popularnych narzędzi, bo jak wiadomo - za szybko to się zmienia :D

 

A co sądzicie o Docker? Warto się uczyć go i użyć na produkcji, czy lepiej się nie pchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dockerem od niedawna jesteśmy przyjaciółmi i wygląda to tak - to jest naprawdę bardzo fajne, elastyczne i dobrze przemyślane rozwiązanie, ale na żadną produkcję przynajmniej w obecnym stanie się po prostu nie nadaje.

 

NIC co ma działać nieprzerwanie i pod presją bym nie stawiał w dockerowych kontenerach. Za dużo wysypujących się procesów i kontenerów widziałem. Być może w przyszłości będzie stabilne - ale naprawdę warto się nim zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2017 o 22:10, Archi napisał:

Z dockerem od niedawna jesteśmy przyjaciółmi i wygląda to tak - to jest naprawdę bardzo fajne, elastyczne i dobrze przemyślane rozwiązanie, ale na żadną produkcję przynajmniej w obecnym stanie się po prostu nie nadaje.

 

NIC co ma działać nieprzerwanie i pod presją bym nie stawiał w dockerowych kontenerach. Za dużo wysypujących się procesów i kontenerów widziałem. Być może w przyszłości będzie stabilne - ale naprawdę warto się nim zainteresować.

No właśnie ja korzystam produkcyjnie dla swoich prywatnych stron i racja - nieco problemów z wysypem miałem. Zobaczymy co dalej. Dalej się zastanawiam nad Kubertenesem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.