Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Szukam partnera technologicznego / sponsora


l3szcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - od razu zastrzegam, że jeżeli to zły dział proszę o przeniesienie drogą administrację. :)

Prowadzę już od ponad 2.5 roku darmowy hosting WWW - 1Free.eu
Niestety problemy z serwerem piętrzą się już od długiego czasu - przykładowo długi czas wykonywania żądań DirectAdmin oraz częste timeouty.
Poszukuję partnera technologicznego bądź sponsora dla projektu bym mógł przenieść serwis na nowy serwer. 
Projekt od samego początku jest non-profit - z reklam na stronie głównej nie zebrałem nawet 1/3 kwoty aby wypłacić należność (by chociaż opłacić serwer) i zastrzegam, że takim projektem ma pozostać (nie chcę wgrywać reklam na strony klientów). 
Więcej informacji mogę udzielić tu lub na priv.


Pozdrawiam serdecznie.
Tomasz "l3szcz" Leszczyński, CEO 1Free.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Insider właśnie wolałbym dedyk, może być mniejszy parametrami pomijając dysk (w planie jest jeszcze zakup maszyny pod backup). 

Teoretycznie daje radę ale niestety coś jest nie tak, kompresja backupow zajmuje mase czasu co strasznie zamula dyski (dyski stawiam jako przyczynę ale teoretycznie jest wszystko ok).

 

Ps. Byłbym skłonny przejść na Plesk, nie wiem jednak jak wygląda kwestia API i migracji danych @SiXwishlist

Edytowane przez l3szcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

API jest magicznie proste, mam gdzieś nawet gotowy skrypt. Sprawa migracji jest do przedyskutowania. Wiadomo DNS to jedno ale zmiana adresu bazy danych i portu to druga strona medalu. Odrazu uprzedzam że nie ma możliwości stosowania własnych adresów DNS więc to może zmienić twój punkt widzenia. Wracając do migracji to przeniesienie około 3000 (tysięcy) stron + poczta z DA trwało około 15 dni. Wszystko wykonane przez dwie osoby co średnio dawało około 100 stron dziennie.

Edytowane przez SiXwishlist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, l3szcz napisał:

Myślę, że taka kwestia jest do ustalenia jeżeli chodzi o to co daje wzamian.

 

Co do Pleska zależy mi mimo wszystko na odrobinie niezależności.

 

1 godzinę temu, Marek607 napisał:

Nie napisałeś najważniejszego -  co dajesz w zamian?

 

Myślę że jednak niewiele bo kosztem i przewagą jest niezależność co tak naprawdę sprowadza się jedynie do świecenia adresem IP. Czyli ja jednak odpadam z ofertą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, l3szcz napisał:

Myślę, że taka kwestia jest do ustalenia jeżeli chodzi o to co daje wzamian.

 

 

Pisz konkrety, masz tu kilkanaście firm hostingowych więc jeśli sensownie napiszesz co oczekujesz i co dajesz w zamian to pewnie chętni sie znajdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SiXwishlist wiesz, chodzi o DNS aby były w niezmienionej formie (ns1..., ns2....).

Miejsca aktualnie zajmuje około 150 GB ale po usunięciu nieaktywnych użytkowników pewnie zmaleje to znacząco.

 

Czego oczekuje:

- VPS / serwera dedykowanego (8 do 16 GB RAM, procesor serwerowy Intel E3 / E5, dysk powiedzmy 500GB bo aktualnie więcej nie zużywam)

- OS Debian / CentOS

- (na tę chwilę) Directadmin ale mogę rozważyć inny panel 

- pomoc przy konfiguracji (chodzi mi o trochę nietypową konfigurację niż pod zwykły hosting) 

 

Co daje wzamian:

- na pewno dozgonną wdzięczność

- bannery reklamowe w widocznych miejscach na stronie głównej serwisu (nie chce wprowadzić reklam)

- wsparcie programistyczne (głównie PHP / JS (AJAX) / HTML (BOOTSTRAP)) 

- bazę marketingową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motywacja do prowadzenia to przede wszystkim zdobywanie doświadczenia nie tylko na polu administracji i developerki ale także na linii klient -> admin.

Pomysły.. pomysłów jest na prawdę sporo, gorzej z realizacją. Nie chce tu mówić o szczegółach ze względu na to, że ktoś jeszcze zobaczy (forum publiczne).

Intensywny rozwój - tyle mogę powiedzieć o planach, przede wszystkim reklama i rozprzestrzenienie idei, że darmowe nie znaczy gorszy. :)

A o sobie.. Cóż, z WHT większość mnie kojarzy. Zaliczyłem kilka wpadek z hostingami, w ten projekt włożyłem bardzo wiele pracy i nie tylko. Do tej pory istnieje choć miałem już parcie na to by usunąć i zapomnieć.

Mam 23 lata, mieszkam na Kaszubach. Interesuje się muzyką, książkami i teologią.

PS. Co do roastowania.. Mi to nie pierwszyzna. :)

Edytowane przez l3szcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.