Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hosting pod kilka stron o zróżnicowanym ruchu


pawciak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem :)

 

Szukam porady na temat hostingu - przegrzebałem już różne źródła i z tego co się dowiedziałem, to celuję w (nadal) hosting współdzielony, ale bazujący na nvme ssd oraz litespeed. Do rzeczy:

 

  • na hostingu utrzymuję 2 główne strony (oparte o wordpressa; każda po ok 3gb) oraz około 6-10 statycznych landing page po wejściu na które - odsyłam do zewnętrznych sklepów
  • RUCH: średnio całość generuje około 20-30k UU miesięcznie; Raz na dwa miesiące zdarza się kampania marketingowa, która generuje ruch per miesiąc (300-500k). W skali roku takich kampanii jest około 4-6
  • w okresie 'poza' kampaniami ruch jest stabilny bez peaków
  • Klienci są w 99% zagraniczni (USA, UK, Francja, Benelux)
  • Nie posiadam w zespole/firmie osoby od administrowania serwerem więc AWS/VPS i inne tego typu odpadają :(
  • Poczta jest obsługiwana w google suite więc nie wchodzi w powierzchnię dyskową
  • Celuję w powierzchnię ok 50gb 
  • Szukam rozwiązania które w przyszłości będzie można skalować u tego samego dostawcy

 

Szukam czegoś stabilnego, za co zapłacę z góry za rok i będę żył w świadomości, że podczas kampanii nie gruchnie.. miałem już konta w OVH, zenbox i dhosting. Generalnie lipton.. Najlepiej z nich wypadał dhosting ale irytujące było to, że nie można przewidzieć kosztów (bo fakt, cena za serwer jest stała ale za jego elastyczność trzeba już dopłacać..). Ze względu na to, że klienci są zagraniczni bardzo zależy mi na tym by infrastruktura działała stabilnie na wyżej wymienionych obszarach. Pod strony obecnie jest podłączony cloudflare. Ogromnie dziękuję!

Edytowane przez pawciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pawciak napisał:

Szukam czegoś stabilnego, za co zapłacę z góry za rok i będę żył w świadomości, że podczas kampanii nie gruchnie..

Jak sobie Wyobrażasz hosting opłacany z góry, który z definicji  będzie mieć stałe parametry do tego skalowalny ?
Obrazowo: Chyba, że ze kupisz od razu autobus na wypadek okoliczności przewiezienia całej klasy syna czy córki. Ale to nieopłacalne ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mion napisał:

Jak sobie Wyobrażasz hosting opłacany z góry, który z definicji  będzie mieć stałe parametry do tego skalowalny ?
Obrazowo: Chyba, że ze kupisz od razu autobus na wypadek okoliczności przewiezienia całej klasy syna czy córki. Ale to nieopłacalne ;)

 

 

 

przepraszam, źle się wyraziłem. Chodzi o to, że w momencie, w którym oferta/pakiet, z którego korzystam, przestanie wystarczać, zawsze będzie możliwość by 'iść w górę'. Chodzi o to by uniknąć problemów typu: dhosting i absolutny brak możliwości estymacji kosztów LUB hostingi gdzie jest tylko jeden pakiet np 'wordpress pro' i amen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, podajesz ruch per miesiąc co daje jakiś ogólny pogląd na sytuację ale warto by abyś podał chwilowe wartości z największego ruchu czyli np. ilość wejść chociażby na minutę. Bo na razie nie wiadomo, czy akcje marketingowe u Ciebie powodują po prostu płaski podwyższony ruch (co nie jest jeszcze "problemem") czy też "piki" w konkretnej godzinie. Na podstawie tego można dopiero coś dopasować co Ci to obsłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nasz hosting idealnie spisuje się w twoje wymagania.

 

https://hostmark.pl/hosting-www/

 

Posiadamy zarówno nvme dostępne na całej przestrzeni ( pliki, bazy poczta), Litespeed jak i LSCache.

Nie ma również problemu z migracją pomiędzy usługami możesz skalować z serwera wirtualnego aż na dedyka, migracją oczywiście my się zajmiemy  jak i całą administracją serwerem.

 

Masz 7 dni testu także możesz śmiało testować usługę bez żadnych zobowiązań.

Jak byś miał jakieś pytania chętnie odpowiemy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.