Skocz do zawartości
  • Cześć!

Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Możliwie bezproblemowa domena PL

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie wyciągania authInfo od linuxpl.com i zastanawiam się gdzie przenieść domenę.

Chcę uniknąć bajzlu którego doświadczyłem u poprzedniego operatora, czyli np kiedy musiałem dodać w DNS rekord TXT żeby w jakiejś usłudze potwierdzić że jestem właścicielem domeny skończyło się na tym że musiałem do nich dzwonić (kilka razy, z początku standardowo będąc miłym i "wyrozumiałym" niczego nie wskórałem), bo z poziomu panelu klienta mogłem sobie zmieniać do woli i nie odnosiło to skutku. 

Szukam operatory który mi umożliwi

• Utrzymywania domeny pl
  • Brak częstych awarii
  • Swobodnego zarządzania wpisami DNS (mam już VPS, nie chcę się też ograniczać gdybym miał się kiedyś podpiąć pod np google firebase)
  • W razie problemów support nie będzie  wszystkiego olewał
  • Możliwość skonfigurowania poczty @mojadomena.pl
Edytowane przez bezik7124
Odnośnik do odpowiedzi

@bezik7124 Pamiętaj, że w przypadku dodawania lub zmian w istniejących rekordach domen musisz poczekać na odświeżenie konfiguracji domen na DNS oraz w sieci operatora. W przypadku TXT jest to 60 minut. O supporcie konkurencji nie wypowiem się bo to nie jest przedmiotem dyskusji, natomiast u nas wiele razy zdarzało się już, że klienci oczekiwali, iż zmiany w domenie wejdą w życie od razu. Dodawanie rekordu TXT nie jest czymś niezwykłym, to standardowy proces np. przy weryfikacji domeny w Google Search Console i innych narzędziach Google dla webmasterów. Zmieniając sobie do woli rekord TXT i wykonując to co kilkanaście minut tak naprawdę odkładałeś operację propagacji domeny na DNS w czasie. W przypadku domen warto być cierpliwym ;)

[Adam z home.pl]

• Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zmieniałem to kilka razy na przestrzeni tygodnia, nie jestem w gorącej wodzie kąpany. Przez to że robiłem to pierwszy raz w życiu myślałem że pomimo prostoty zwyczajnie robię coś źle, więc poszedłem do 'starszego kolegi' który ma więcej doświadczenia w administracji. Ten sprawdzeniu tego co ustawiłem, polecił mi żebym do nich zadzwonił, po kilku rozmowach na przestrzeni 1 godziny zaczęło działać. 

Edytowane przez bezik7124
Odnośnik do odpowiedzi

W Cloudflare, wpisy DNS mają (domyślnie, bo można zmienić) TTL 5 minut. Natomiast zmiany propagują się w ok. 15-30 sek. Czyli globalnie powinieneś czekać poniżej 6 minut.

Odnośnik do odpowiedzi