Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

powerline, sieć przez gniazdko


zlotowinfo

Rekomendowane odpowiedzi

może mieliście doczynienia z internetem w gniazdku 230v
wybrałem dwa budżetowe rozwiązania, zbliżone cenowo, interesuje mnie:
bezawaryjność pracy, pobór energii w czasie pracy, szybkość transmisji
 

http://allegro.pl/lea-dlan-powerline-netsocket200s-ethernet-komplet-i6950897320.html
http://allegro.pl/powerline-transmiter-sieciowy-multiroom-200mbps-2x-i5969842460.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartłomiej Bator
chciałbym przetestować takie rozwiązanie by potem proponować klientom

w sytuacjach słabego zasięgu/wydajności wifi

i jednocześnie niechęci do przewodów, szczególnie przez korytarze

to że musi być na tej samej fazie to wiem

@mcbarlo

dlaczego uważasz że bezpieczniki mogą powodować problem, przecież tam jest połączenie galwaniczne

masz na myśli chyba liczniki energii elektrycznej, te w istocie mogą powodować problem
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię z doświadczenia. Listwa z filtrem też nie puści, a listwa z wyłącznikiem mocno tłumi i czasem zdarzają się utraty pakietów. Pingi lokalnie przy takim rozwiązaniu miałem na poziomie 10 ms.

 

Dodam, że testowałem to rozwiązanie dawno i być może do tej pory coś się w temacie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te 200mbps już przez wifi nie wyciśniesz?, wolałbym już inwestować w jakieś repeatery niż ethernet over powerline, są bardziej "skalowalne"

 

Internet na kablu 230V to dość droga sprawa, nie przechodzi przez liczniki / bezpieczniki / inne urządzenia 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże odległości pomiędzy pomieszczeniami, niechęć do dziur i kabli oraz

stabilność połączenia kablowego w grach, ale powerline nie testowałem więc nie wiem jak ze stabilnością

 

50zł za takie połączenie to chyba nie tak drogo

z licznikami się zgodzę, ale czemu uważasz że nie przechodzi przez bezpieczniki

przecież to połączenie galwaniczne

 

niektórzy na forach twierdzą że gorzej ale przez liczniki przechodzi https://trzepak.pl/viewtopic.php?t=48872

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO zależy od urządzenia. Generalnie wszystko co masz w instalacji wprowadza dodatkowe tłumienie co znacząco skraca dystans na jakim działa urządzenie. Poza tym to rozwiązanie, które testowałem wcale nie było jakieś wybitnie stabilne. Chyba jednak wolałbym coś bezprzewodowego w ac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.