Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Stream czy upload?


Pawel_15

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio lepszy sprzęt do grania i chciałbym zrobić kilkanaście nagrań (gameplay) z jednej dość niewdzięcznej gry. Nagrywanie za pomocą Bandicam (przed dłuższą chwilą kupiłem lickę).

I tutaj mój dylemat - nagrywać na dysk i potem ładować wszystko na YouTube (UPC UPLOAD 10 Mbps) czy może pokusić się o opcję bezpośredniego streamu na YT czy inny serwis. Nagrania w rozdzielczości 2560x1440 więc zależy mi żeby to co będzie dostępne do obejrzenia nie odstawało za bardzo od tego co nagram. Wiem że YT lubi nieco popsuć jakość nagrywanych filmów.

Do obu rozwiązań rozważam wykupienie bezterminowego światłowodu od Orange gdzie upload będzie czy raczej powinien być dobry :) Główne kable idą metr pod ziemią i jakieś 8 metrów od moich okien :) Co będzie technicznie i jakościowo lepszym rozwiązaniem? Stream czy upload?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Jeśli cenisz jakość - to nagraj i upload.
  • Jeśli cenisz "szybko załatwienie sprawy" to stream.

Przy czym stream != film na YT, więc zawsze będziesz w przypadku w gorszej sytuacji, bo streamy nie pojawiają się jako regularne filmy i z osobistego doświadczenia zauważyłem ich gorsze "pozycjonowanie" o ile możemy to tak nazwać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.