Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Konfiguracja poczty na directadmin


Bodeha

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Bodeha napisał:

Hej

Potrzebuje kogoś do pomocy przy konfiguracji poczty na directadmin. (vps)
 

Mam problem z wysyłaniem maili, wywala mi błąd połączenia z serwerem smpt.

Drugi  dzień to dłubie i rezultaty mam takie same :)


Witaj,

DirectAdmin nie powinien być jakoś trudny w ogarnięciu, tym bardziej że przebudowanie oprogramowania i configów odbywa się przez custombuild'a.

Podstawy: jakie distro, jaka wersja + ew. informacje na temat hosta (wirtualizacja etc.).

Sprawdź czy exim w ogóle działa - np. service exim status + sprawdź czy nasłuchuje na smtp (ew. smtps lub start-tls) - czyli output netstat -tupln .

Warto również sprawdzić logi exim'a, które znajdziesz w /var/log/exim . Testową wysyłkę możesz przetestować również za pomocą lokalnego klienta webowego - np. roundcube'a - być może jest to problem w regułkach netfilter'a i dlatego nie możesz się połączyć - no właśnie, w jaki sposób testowałeś konfigurację? Za pomocą jakiegoś klienta pocztowego, hm? W takim układzie podaj jakie ustawienia zastosowałeś.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę uważać, postanowiłem mu pomóc. Podał dane roota itp, postwiłem mu pocztę od nowa, bo exim w ogóle leżał, jakaś dziwna konfiguracja etc. 

OGarnąłem pocztę, przetestowałem wszystko działa. Po czym gość do mnie pisze, że teraz to już nic nie działa, serwer leży itp. Akurat byłem w konsoli i wyskoczyło info o reboocie) Zaczął pisać żebym już zostawił jego serwer i tak dalej. Wszystko działa, a gościu oskarża mnie o popsucie serwera 😆
 

 

  • Zaskoczony 1
  • Zażenowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadziłeś do tego ze serwer padł całkowicie. Nie można bylo wysietlic ani stron ani zalogować sie na administracje. i jeszcze mi paisaleś glupoty ze wszystko jest ok. Cale szczęście przywróciłem do z kopii.

Dziękuje za taką pomoc. szacun.

Ja tez radze uważać każemu kto ma zamiar dac temu człowiekowi dane do serwera... no coż mam nauczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.