Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Gated WHOIS


rafii

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W celach prywatnych mam globalną domenę .com. Utrzymuje ją w domeny.tv ze względu na usługę ID Protect. Tak się zastanawiam jak wygląda to wszystko po wejściu RODO. W domeny.tv utrzymanie domeny .com wraz z usługą ID Protect, to roczny koszt 97,05 zł brutto (domena 72,57zł + ID Protect 24,48zł). W OVH utrzymanie samej domeny .com rocznie będzie mnie kosztować 49,19 PLN brutto. Różnica jest dla mnie znacząca, ale w OVH nie ma czegoś takiego jak ID Protect. Wiem, że w OVH można samemu wyklikać ukrywanie danych abonenta i domyślnie są ukryte. Znajomy ma domeny w OVH i faktycznie w publicznej bazie WHOIS nie ma żadnych jego danych.

Na stronie opisującej działanie ID Protect. https://www.domeny.tv/idprotect można przeczytać: „żadne dane osobowe nie są uwidocznione w bazie WHOIS, nawet dostępnej niepublicznie (tzw. gated WHOIS)”

Czym jest owe Gated WHOIS? Kto ma do niego dostęp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj oznacza to organy ścigania albo coś podobnego. Na pewno nie szary człowiek. Innymi słowy, od wprowadzenia GDPR/RODO publiczny whois stał się bezużyteczny, więc dodatkowa ochrona (a tym bardziej płatna, choć niektórzy rejestratorzy oferowali to za darmo) jest zbędna. Chyba, że obawiasz się organów ścigania, wtedy usługi typu "whois privacy" nieznacznie ich tylko spowolnią (będą musieli się zapytać jednej firmy więcej). Czy jest sens za to płacić, pozostawiam Tobie do zdecydowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@psz dzięki za zainteresowanie tematem.

  Znalazłem coś jeszcze na https://blog.domeny.tv/2018/04/22/rodo-a-domeny-internetowe-beda-zmiany/

Cytat
  • dostęp do pełnej bazy danych będą mogły uzyskać podmioty i instytucje po ujawnieniu celu prawnego, np. organy ścigania, bądź inne podmioty w przypadku sporu o własność intelektualną (tzw. gated whois, dostępny po autoryzacji)

Tak więc nie ma sensu przepłacać, migruje do OVH. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez rafii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.