Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Skrypt kamer internetowych


Kolopik

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, theqkash napisał:

Jakiego typu kamery posiadasz? Bardzo często ma to istotne znaczenie, ponieważ mogą funkcjonować na różnych protokołach i w zależności od tego będzie należało dobrać odpowiednie oprogramowanie do danego modelu kamery.


Jakiego typu? hmm. Nie bardzo rozumiem. Posiadam dokładnie takie kamery: https://www.remotronix.com/kamera-zewnetrzna-rtx-ip-wifi-p2p-ftp-hd-sd-32gb-p-176.html
Jedna jest inna, jakaś bezfirmówka, ale na niej mi nie zależy. 

 

Dodam, że wszystkie są podłączone pod mój router, chcę wysyłać obraz do internetu na stronę www.

Edytowane przez Kolopik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kolopik napisał:

Jakiego typu? hmm. Nie bardzo rozumiem. Posiadam dokładnie takie kamery: https://www.remotronix.com/kamera-zewnetrzna-rtx-ip-wifi-p2p-ftp-hd-sd-32gb-p-176.html
Jedna jest inna, jakaś bezfirmówka, ale na niej mi nie zależy. 

 

Z tego co widzę urządzenie to posiada możliwość strumieniowania obrazu w H.264, a także przesyłania nagrań na serwer FTP.

Czy zależy Ci aby podgląd odbywał się w sposób stały, czy jedynie zależy Ci na umieszczeniu klatki z obrazu która zmieniałaby się co interwał czasowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, theqkash napisał:

 

Z tego co widzę urządzenie to posiada możliwość strumieniowania obrazu w H.264, a także przesyłania nagrań na serwer FTP.

Czy zależy Ci aby podgląd odbywał się w sposób stały, czy jedynie zależy Ci na umieszczeniu klatki z obrazu która zmieniałaby się co interwał czasowy?

Najlepiej stały, ale niekoniecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze specyfikacji:
 

Cytat
  • wysyłanie zdjęć po wykryciu zdarzenia na e-mail lub serwer FTP;

 

Tutaj byłoby bardzo łatwo to zrobić - wysłanie zdjęcia na serwer ftp i przeładowanie strony co interwał, gdzie w parametrze w nazwie pliku byłaby np. aktualna data i godzina - rozwiąże to problem cache przeglądarki.

 

W przypadku gdyby zależało Ci na nagraniach stałych - ze specyfikacji wynika, że możesz strumieniować obraz bezpośrednio, tutaj wystarczyłoby zastosować serwer pośredniczący, który mógłby przesyłać obraz do odbiorców. Tutaj z kolei możesz się posłużyć np. VLC: https://forum.videolan.org/viewtopic.php?t=116841

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.