Skocz do zawartości

kacperq

Użytkownicy
  • Postów

    101
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez kacperq

  1. Cześć. Powoli startuje z nowym projektem - portalem z okazjami (promocjami) z konkretnej branży. Z góry zakładam, że najwięcej ruchu będzie przychodzić z socialu, ale chciałbym także zadbać o SEO, by przyciągnąć również czytelników z Google. 

     

    Problem w tym, że za bardzo nie wiem jak podejść w tym przypadku do pozycjonowania. Krótkie teksty z promocjami to raczej nie materiał pod SEO, więc już sam nie wiem. Może tworzyć też tematyczne, rozbudowane artykuły i to właśnie je pozycjonować, licząc, że przyciągną one użytkowników na dłużej, którzy ostatecznie zainteresują się główna tematyką, czyli promocjami? A może ktoś ma zupełnie inny pomysł na SEO dla tego typu witryny? Z góry dzięki za pomoc!

     

  2. Cześć. Na jednej ze swoich stron na Wordpressie zaimplementowałem ciemny motyw za pomocą jednego z pluginów. Testowałem wszystkie, jakie są dostępne, nawet dwa płatne - niestety w przypadku wszystkich podczas ładowania strony, jest ona w jasnej kolorystyce, a dopiero gdy się załaduje na 100%, to zmienia się na ciemną. Szczególnie widoczne jest podczas przeładowywania strony - biały motyw "miga" przez ułamek sekundy, po czym ładuje się ciemny i jest już ok. Chciałbym za wszelką cenę wyeliminować to miganie, bo obecnie takie coś mija się z celem.

     

    Przykład, o co mi chodzi: nightmode.ossny.website/?p=5 (włączcie ciemny motyw i kliknijcie kilka razy F5)

     

    Z kolei idealnie zaimplementowany tryb ciemny jest na stronie 9to5Google - https://9to5google.com/ - po jego włączeniu, nic nie miga, wszystko działa tak, jak powinno. Ta strona też stoi na Wordpressie. Jak oni to zrobili? W jaki sposób mogę osiągnąć taki sam efekt, bez tego migania?

  3. To jest jedyna wtyczka zabezpieczająca Wordpressa w moim wypadku. Zainstalowałem ją tylko dla firewalla, bo wszystkie blokady itd. robię w .htaccess. Ale z tego co widzę jest zbędna, wiec zaraz wyleci. Nie bardzo wiem jak zmienić IP serwera, a zmiana samego serwera nie wchodzi póki co w grę. Może można wykupić jakieś dodatkowe usługi czy coś, co utrudni ataki? Z tego co widzę to niektóre firmy hostingowe mają jakieś pakiety "anty ddos".

  4. Cześć. Od rana moja strona jest DDoSowana. Hostingodawca zablokował kilka adresów IP, ale nic to nie dało. Strona działa tak wolno, że szkoda słów. Do tego dziś rano wykorzystanie CPU przekroczyło 90%, a ja sam musiałem nieco dopłacić. Czekam na weryfikację domeny w Cloudflare, ale obawiam się, że i to niewiele pomoże... Ktoś ma jakiś pomysł?

     

    Strona stoi na Wordpressie, a on sam jest odpowiednio zabezpieczony. Do tego korzystam jeszcze z wtyczki Wordfence, która... nie zablokowała nic. Strona raz ładuje się w dwie sekundy, żeby chwile później ładować się w 30.

  5. Godzinę temu, szmigieldesign napisał:

    Hm, a nie lepiej pobrać kopię, przebudować i wgrać z powrotem? Wtedy downtime wyniesie nie więcej niż godzinę.

    Niestety nie mogę tak zrobić, bo korzystam w 90% z płatnych pluginów, które niestety aktywuje się kluczem ważnym dla jednej domeny.

  6. Cześć.

     

    Za kilka dni będę przebudowywał jedną stronę, którą niedawno kupiłem. Sama domena ma już 7 lat i po dokładnym sprawdzeniu, ma bardzo spoko pozycje na niektóre frazy. Żeby ją przebudować w całości i przetestować nowe funkcje, to będę potrzebował jakieś trzy dni. Na tyle też chciałbym zablokować dostęp do tej strony (np. pluginem do Wordpressa wyświelającym napis "Strona w budowie".

    Jak takie coś wpłynie na SEO? W jaki sposób najlepiej rozwiązać taką przebudowę, by strona nie spadła w Google?

  7. 1 minutę temu, theqkash napisał:


    Tak jak Ci pisałem wyżej - wordpress ma taki mechanizm, że jak dana strona  nie istnieje to szuka podobnej ulokowanej np. pod innym permalinkiem, ale zbliżonym do aktualnego.

    Zatem jeśli będziesz miał link typu:
    domena.pl/testowy-artykul

    i zrobisz nagle zmianę permalinków z której wyjdzie:
    domena.pl/testowa-kategoria/testowy-artykul

    to przekierowanie powinno się w WordPressie uruchomić z automatu i przekierowywać takie linki.

    Problemem mogą być jedynie same linki do kategorii, które jak rozumiem też chcesz zmieniać i tu raczej będziesz się musiał posiłkować ręcznym przekierowaniem.

    Niestety tak to nie działa - właśnie sprawdzałem. Na testowej stronie po zmianie z domena.pl/testowy-artykul na domena.pl/testowa-kategoria/testowy-artykul wywala błąd 404 i to jeszcze z nakładką dhosting (a nie zwykły 404 z szablonu) :(

  8. 8 minut temu, theqkash napisał:

    Piszesz że chcesz zmienić permalinki - jeśli będzies miał permalink do kategorii i dodasz np. przedrostek to wordpress powinien sam przekierować na nowy adres.

    Hmm, a jak to będzie wyglądało wtedy w Google? W sensie linki się zaktualizują na stronie, a co z wyszukiwarką? Z czasem też się podmienią?

     

    W sumie teraz wpadłem na pomysł jak rozwiązać sprawę ze złymi kategoriami.

     

    Najpierw ustawie strukturę linku na strona.pl/kategoria/nazwawpisu, a następnie zmienię nazwę, slug i opis błędnych kategorii na właściwe. Co myślisz o takim rozwiązaniu? Wtedy też wszystko powinno się z automatu zaktualizować i linki powinny zacząć dobrze wyglądać. Czy może lepiej nie modyfikować już istniejących kategorii i stworzyć nowe i do nich ładować nowe wpisy?

  9. Strona jest i będzie na WP.

     

    Obecnie linki wyglądają tak: example.com/nazwaposta

     

    a mają wyglądać tak: example.com/kategoria/nazwaposta

     

    Jakbym zmienił tą strukturę w ustawieniach WP, to wszystkie wpisy by się zaktualizowały przez co w wyszukiwarce byłyby same błędy. 

     

    Do tego dochodzi jeszcze problem samych kategorii, które są złe i muszą zostać przebudowane... 

     

    Nawet gdybym zmienił strukturę w wp i wpisy by wyglądały tak: example.com/kategoria1/nazwawpisu

     

    To i tak musiałbym zmienić jeszcze nazwę kategorii1, przez co musiałbym ustawiać kolejne przekierowanie...

     

     

    Przychodzi mi teraz do głowy jedynie stworzenie nowych kategorii i do nich dodawać nowe wpisy, a stare zostawić w tych kategoriach co są. Tutaj znowu dochodzi problem zmiany struktury linków,  bo jeśli zmienię je w ustawieniach to zmiany obejmą wszystkie wpisy.  Może ktoś kojarzy jakiś plugin, który pozwoli zmienić strukturę URL tylko dla nowych postów, zostawiając stare tak jak są?

     

     

    @home_pl

     

    Ruch z Google jest symboliczny, a prawie 80% userów to powracający :) Wtyczka SEO, która jest obecnie zainstalowana prędzej czy później pójdzie do śmieci, bo od 9 lat nie było dla niej aktualizacji.

     

  10. Cześć.

     

    Kupiłem pewien portal - domenę i sam serwis. Domena ma ponad 7 lat, tak samo portal - przez te 7 lat był codziennie aktualizowany, po kilka postów (bardzo krótkie, linki do czegoś tam). Serwis zostanie całkowicie przebudowany - nowa szata graficzna i tak dalej.

     

    Mam teraz dylemat: widzę, że strona nie jest zbyt dobrze wypozycjonowana - wszystko jest pogmatwane we wtyczce od SEO, która nie była aktualizowana od 9 (!!!) lat, przez co w wyszukiwarce wszystko wygląda tragicznie - zaindeksowane są strony wpisów (page 1, page 2, page 3 i tak dalej), a same wpisy pojawiają się w wyszukiwarce tylko od święta. Jest tam naprawdę dużo do zrobienia... Zastanawiam się, co zrobić - czy wyczyścić stronę ze wszystkich wpisów i zacząć wszystko od nowa (to nie są teksty, do których ktoś kiedykolwiek będzie wracał - każdy jest aktualny góra przez 2-3 dni), czy może spróbować naprawić jakoś ten bajzel.

     

    Portal jest cały czas odwiedzany - miesięcznie wchodzi na niego ok. 20 tys osób. Co Waszym zdaniem będzie lepszym rozwiązaniem pod względem SEO? Chciałbym się w końcu zabrać za poważne pozycjonowanie tej strony i nie wiem, czy nie lepiej byłoby usunąć te 20 tys wpisów zupełnie nieprzystosowanych do wyszukiwarek.

  11. Cześć.


    Czy umieszczając na stronie linki afilacyjne trzeba także w polityce prywatności uwzględnić jakąś dodatkową informację? Wydaje mi się, że nie, bo na dobrą sprawę to nie jest żadne profilowanie ani tym bardziej serwowanie reklam opartych na zainteresowaniach. Co sądzicie?

     

     

  12. Ja bardzo polecam. Strona działa błyskawicznie, a support na medal. Szczególnie pozdrawiam tutaj Pana Dawida, który poświecił mi jakieś 3 dni by rozwiązać problem z Wordpressem, który nie miał większego związku z samym hostingiem :)


    Dycha się należy!

  13. 1. Tak, strona się wykrzaczała, a ja nie mam nerwów żeby szukać wadliwych plików i ich wykluczać.

    2. Po włączeniu tej opcji też niestety strona się krzaczy.

    3. Zakładka tuning wygląda u mnie tak:

    smvg7wQ.jpg

    Coś jest źle?

    4. Jasne, wiem.

    5. Zrobione. Możesz potwierdzić, czy nadal widzisz te błędy? Chociaż obstawiam, że to jest spowodowane tym, że nadal czekam na zaakceptowanie strony do Adsense i reklamy po prostu jeszcze się nie wyświetlają.

    6. Tak, mam abonament na Shortpixela (chciałem coś co optymalizuje zdjęcia automatycznie, dlatego LSCache odpada).

     

     

  14. 3 godziny temu, nnd.newbie napisał:

    A o pisze w logach? Tam powinna być odpowiedź. Jeśli wina była po mojej stronie to nie powinno być śladu w logach, po prostu łącze mi padło, ewentualnie będzie informacja o zresetowanym połączeniu. Jeśli problem po stronie serwera to szukaj odpowiedzi w logach. Tam powinien być status błędu, czasami z dodatkowym komentarzem. Tutaj masz listę możliwych błędów HTTP: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HTTP_status_codes

     

    Jak nie będziesz wiedział co z tym zrobić to zbierz te logi z błędami i zgłoś do dhosting z opisem problemu.

     

    Jak ani ty ani oni nie będziecie w stanie tego wyjaśnić to radziłbym ci przenieść stronę tymczasowo na inny hosting i sprawdzić czy tam też się będzie powtarzać.

     

    Obstawiam, że o ile ten osobnik który ci zgłaszał  nie ma coś zwalonego ze swoim łączem/przeglądarką, to biorąc pod uwagę, że błędy pojawiają się okazyjnie i są związane z (jak się wydaje) nie doczytywaniem plików obstawiam, że chyba jednak jakieś ograniczenia/problemy na hostingu. Ale to tylko wróżenie.

    Wydaje mi się, że to jednak wina LS Cache - coś pewnie źle ustawiłem, teraz badam temat.

    8 minut temu, szmigieldesign napisał:

    @kacperq, w lscache w zakładce CDN jest opcja serwowania jquery po cdn - wtyczka filtruje zapytania i ładuje je przez Google CDN i chyba jeszcze cdnjs do wyboru - jeżeli problem był z jquery, warto sprawdzić. Sprawdź też w zakładce optymalizacja czy przypadkiem nie ładujesz minifikowanych skryptów przed innymi, może tam jest jakiś konflikt.

    Wyłączyłem wspomnianą opcję - jesteś w stanie sprawdzić, czy nadal można wywołać ten błąd?

    Co do zakładki optymalizuj w LScache, tak to wygląda u mnie:

    evk6Yhe.jpg

     

    Wydaje mi się, że wszystko jest tu ok, ale wole się upewnić. Co sądzisz?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.