Skocz do zawartości

chudzik

Użytkownicy
  • Ilość treści

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral
  1. Postanowiłem usunąć wszystkie pliki z katalogu głównego strony, wyczyściłem bazę mysql. Postawiłem całą instancję na nowo, na czysto i ... dokładnie to samo. Nie wyświetla przykładowych danych tylko wywala Ten katalog jest niedostępny, sprawdzić logi lub skontaktuj się z administratorem A w logu {"reqId":"Hd9CQVEQpD8t3pAO4WFW","level":3,"time":"2019-08-11T05:21:54+00:00","remoteAddr":"92.19.44.148","user":"skrzacik","app":"PHP","method":"GET","url":"\/index.php\/apps\/gallery\/config?extramediatypes=1","message":"shell_exec() has been disabled for security reasons at [cenzura autora]\/lib\/private\/PreviewManager.php#396","userAgent":"Mozilla\/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:68.0) Gecko\/20100101 Firefox\/68.0","version":"16.0.3.0"} {"reqId":"psO6d3ABzDcup43KrdWg","level":3,"time":"2019-08-11T05:21:54+00:00","remoteAddr":"92.19.44.148","user":"skrzacik","app":"PHP","method":"PROPFIND","url":"\/remote.php\/dav\/files\/skrzacik\/","message":"shell_exec() has been disabled for security reasons at [cenzura autora]/public_html\/lib\/private\/PreviewManager.php#396","userAgent":"Mozilla\/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:68.0) Gecko\/20100101 Firefox\/68.0","version":"16.0.3.0"}
  2. Witam. Używam Nextclouda w wersji 16.0.3 . Od pewnego czasu po zalogowaniu przestało mi wyświetlać pliki tylko zaczęło wywalać błąd: Ten katalog jest niedostępny, sprawdzić logi lub skontaktuj się z administratorem no to jak każe komunikat sprawdzam log a tam: "message":"shell_exec() has been disabled for security reasons at ... no to włączyłem ten php_exec no bo akurat mam taką możliwość i po włączeniu wszystko działa jak należy. Jednak mam pewne obawy bo: 1. Wszyscy radzą aby nie włączać tej funkcji bo kwestie bezpieczeństwa 2. Nextcloud radził sobie wcześniej bez tej funkcji a tu nagle potrzebuje. Dziwne. Jest jakieś sensowne wyjaśnienie tej sytuacji? Można w miarę bezpiecznie pozostawić tę funkcję włączoną?
  3. Witam. Z tego co widzę większość hostingów współdzielonych w Polsce korzysta z Directadmin. Fajne oprogramowanie, ale ma jedną wadę która mnie denerwuje, Otóż w każdej firmie gdzie był directadmin logi dostępu trzymane były 3, góra 5 dni i kasowane. Czy nie ma możliwości zmienić tego, żeby tego logi trzymane były dłużej?
  4. Osobiście korzystam z KVM webh.pl Mają fajny panel do zarządzania dzięki czemu możesz zrobić to samo co gdybyś miał tę "wirtualkę" u siebie na kompie.
  5. Poradziłem sobie sam W .htaccess było źle. Powinno być AddType audio/flac .flac Teraz działa.
  6. Tak. Zarówno FF jak i chrome poprawnie odtwarzają plik.
  7. Witam. Długo szukałem rozwiązania które pozwoliłoby mi jednocześnie backupować dane i mieć do nich bardzo szybki i uniwersalny dostęp ze wszystkich urządzeń. Wziąłem zwykły hosting współdzielony i mam dostęp przez https po wpisaniu hasła. Po prostu Nginx zwraca mi listę plików i katalogów bo nie ma żadnego index. Trzymam tam także muzykę w formacie flac i mp3. Gdy kliknę *.mp3 to wbudowany w przeglądarkę chrome odtwarzacz potrafi ją od razu otworzyć a *.flac na siłe chce pobrać. Czy da się tak zrobić, żeby ten FLAC też był otwierany? Przeczytałem, że Chrome i Firefox mają wsparcie dla FLAC. ale obie przeglądarki nie chcą otworzyć. Dodałem "AddType audio/x-flac .flac" do .htaccess, ale to nic nie dało.
  8. Witam. Mam takie pytanie. Otóż w internecie jest sporo poradników jak samemu na vps-ie typu root zainstalować, skonfigurować i uruchomić najczęściej wykorzystywane usługi typu nginx, php, mysql czy bind9, fail2ban. Większość z tych poradników "działa", czasem zdarzy się jakiś nieprzewidziany błąd ale generalnie każdy kto nawet bardzo słabo zna te usługi czy nawet system linuks (jak np Ja) to coś "wymodzi" i prędzej czy później zacznie mu to działać. No i sobie ktoś to poustawia, zainstaluje sobie najnowszego wordpressa, poustawia go i niby wszystko ok. Teraz moje pytanie jest takie: Czy zakładając, że taki "admin" dba o aktualizacje oprogramowania, ogólnodostępnych skryptów opensource jakich używa, stosuje silne i długie hasła i te hasła mu nigdy nie wyciekną to czy taki system operacyjny wraz z działającymi usługami które są skonfigurowane prawie "default" (zmienił tylko to, co musiał aby osiągnąć cel) jest bezpieczny? Czy przykładowo rozsądnym rozwiązaniem byłoby na takim serwerze uruchomić sklep internetowy gdzie w bazie mysql znajdują się prawdziwe dane osobowe klientów klepu? Bardziej interesuje mnie kwestia ryzyka wycieku danych z serwera niż niezawodności działania, ale byłbym wdzięczny, gdyby do tego też się odniesiono. Czy rozwiązanie o którym piszę wcześniej bardzo mocno (w kwestii bezpieczeństwa) różni się od hostingu współdzielonego w dobrej firmie hostingowej typu hitme czy devil?
  9. Witam. Nurtuje mnie pewna rzecz. Gdy kupuję czy to vpsa czy hosting współdzielony to dostaję (tak jak inni klienci) pewne zasoby takie jak przestrzeń dyskowa, RAM czy czas procesora. Domyślam się, że większość klientów nie zużywa wszystkich zasobów, które dostali. Myślę, że tyczy się to głównie powierzchni dyskowej. Ktoś kupuje sobie najmniejszy pakiet za np. 7 zł/miesiąc z VAT, dostaje 10 GB miejsca, stawia wordpressa zajmującego z wtyczkami i contentem max 1 GB a reszta jest nieużywana. Czy jeżeli wystąpiłaby (czysto teoretycznie) taka tendencja, że coraz więcej klientów zaczęłaby wykorzystywać całe ZAKUPIONE zasoby, bez przekraczania limitów to: 1. W odpowiedzi zaczęłoby się szukanie sposobu na pozbycie się "problematycznych" klientów, którzy chcą w pełni wykorzystać to co zakupili 2. Starano by się zachować twarz i mimo, że klient przynosi stratę nie dano by mu do zrozumienia, że "niby 10 GB za 7 zł, ale myśleliśmy że pan wszystkiego nie zużyje". Pytam głównie osoby mające własne tego typu biznesy oraz korzystające z usług wielu firm hostingowych.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.