Skocz do zawartości
Westbam

PESEL przy zakupie domeny? Hekko

Polecane posty

Witam,

Mam kilka domen w Biznes-Host (teraz hekko niestety). Chciałem zakupić domenę - wyskakuje mi błąd. Pytałem BOK dlaczego nie mogę zakupić tej domeny. Otrzymałem informację że muszę podać swój PESEL. To są jakieś jaka czy takie weszły wymagania? Mają mój adres/dane/telefon a teraz jeszcze PESEL, wkrótce numer Dowodu pewnie dołożą.

Według mnie to jakieś jaja są - muszę zmienić tą firmę jak pieniądze z portfela się skończą bo niestety nie chcą ich zwrócić...

Pytanie:

Czy takie dane (Pesel) są wymagane przez NASK do otrzymania domeny?

Czekam na info,

Pozdrawiam

24 minuty temu, Westbam napisał:

wkrótce numer Dowodu pewnie dołożą

albo skan.... praktykowane chociażby przez OVH i większość firm hostingowych w celu uwierzytelnienia danych osobowych gdy istnieją podejrzenia lub obawy co do osoby zamawiającej :) (np. dziwne dane w formularze, przelew z jakiegoś konta z karaibów itp :) )

Nie widze w tym nic dziwnego ,że wymagają PESEL... możesz przecież podać dane sąsiada... i co z tego ,że on będzie jej właścicielem :)

Taka praktyka wynika z bezpieczeństwa Abonenta domeny, aby była możliwość jednoznacznie ustalić kto jest stroną umowy, tym samym Abonentem domeny.

sąd policja i prokuratura tez sobie tego życza jak prosza o dane Jana kowalskiego   email buzka@onet.pl  

@darekm ale nie masz obowiązku ich posiadania, a realizować wnioski Abonenta domeny masz obowiązek. Tym samym zweryfikować że wniosek rzeczywiście pochodzi od Abonenta.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.