Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Dedyk / DA / Dodatkowe adresy IP


Mega

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, muszę zadać mocno podstawowe pytanie, ale też nie bardzo wiem jak znaleźć odpowiedź na moje pytania, ewentualnie niech ktoś założy dział przedszkole, albo wyśle mnie na inne forum :D

 

Jest serwer dedykowany działający pod jednym IP i DNS'ami ns1.jakasnazwa.pl / ns2.jakasnazwa.pl do tego DA. Jak wygląda kwestia dodania kolejnych adresów IP pod taki serwer oraz DA. Nie pytam tutaj o kwestię techniczną i samej konfiguracji i dodania po stronie DA, ale o samą zasadę działania.

 

1. Jak dodaje drugie IP do takiego serwera to tutaj muszą powstać kolejne strefy DNS typu ns1.jakasnazwa2.pl / ns2.jakasnazwa2.pl i muszę podpiąć to pod jakąś domenę  czy to działa na jednych DNS'ach ?

2. Jak już mam 2/3/4 adresy IP na serwerze to mogę sobie przy dodawaniu użytkownika wybrać z jakiego adresu IP będzie korzystał, ale jak to wygląda kiedy mam już użytkownika przypisanego do IP i zmienię mu na nowe. Ma to związek pewnie z pierwszym pytanie, ale może się mylę i w tym przypadku zmiana IP nie będzie miał wpływu na dzianie poczty/domeny czy to też kwestia propagacji DNS ?

 

Sam serwer jest typowo pod www (strony www/poczta)

Edytowane przez Mega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.