Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Ocena zestawu PC (nowy) [8700K/ASrock Z370 Gaming K6/GTX 1080 Ti]


Emil.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

 

Chciałbym się doradzić oraz poprowadzić dyskusję na temat sprzętu komputerowego.

 

Intel Core i7-8700K 3,7 GHz (Coffee Lake) Sockel 1151 - boxed

be quiet! Dark Rock Pro 3 CPU-Kühler

ASRock Fatal1ty Z370 Gaming K6, Intel Z370 Mainboard - Sockel 1151

G.Skill RipJaws V Series schwarz, DDR4-3200, CL16 - 16 GB Dual-Kit

Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti Aorus 11G, 11264 MB GDDR5X

Toshiba P300, SATA 6G, 3,5 Zoll - 1 TB

Samsung SM961 NVMe SSD, PCIe M.2 Typ 2280, bulk - 512 GB

Seasonic Focus Plus 80 Plus Gold Netzteil, modular - 750 Watt

ASUS PG279Q, 68,58 cm (27 Zoll), 165Hz, G-SYNC, IPS - DP

Razer BlackWidow Ultimate Stealth 2016 Tastatur - mechanisch, DE

NZXT Noctis 450 Midi-Tower - weiß/blau

 

Budżet do 3tyś euro, planowany zakup na terenie Niemiec wraz z monitorem. 

Komputer ma posłużyć do głownie gier oraz stream'ów włącznie z nimi, chciałbym go w przyszłości lekko podkręcić oraz miałby posłużyć na przyszły czas wraz na przyszłe nowe produkcje gier. 

Potrzebuję jeszcze tylko myszy, podkładki, mikrofonu pojemnościowego oraz słuchawek.

 

Zapraszam do dyskusji, co zmienić, co poprawić. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi:

cpu cooler - mam ten cooler, ciężko tego potworka zamontować ze względu na źle zaprojektowany system mocowania, być może warto chwilę poczekać na Dark Rock Pro 4 ze zmodernizowanym mocowaniem

mobo - sprawdź jak ASRock wypada pod względem supportu płyt głównych, chodzi głównie jak szybko oraz przez jak długi okres wydają aktualizację biosu

pamięci - mam praktycznie ten sam model, tylko w zestawie 32GB, zero uwag, dobry sprzęt

hdd tależowy - jak masz wybór to lepiej brać HGST (https://www.backblaze.com/b2/hard-drive-test-data.html)

SSD NVMe - Samsung SM961 (sam mam 950 Pro) podobnie do mojego to już dziadek i ta generacja dość mocno się grzała przez co przy większych workloadach wchodził w grę throttling, lepiej brać 960 PRO

Monitor - ASUS PG279Q (mam ten model kupiony jak tylko wszedł na półki sklepowe - proof https://imgur.com/a/Fpxui) ma zwalony moduł G-Sync, na forum asusa był niezły rage i sporo zwrotów, być może obecne rewizje hw już tych problemów nie mają. Poza tym odwzorowanie kolorów na powierzchni całej matrycy w moim egzemplarzu pozostawia wiele do życzenia. Odradzam, bierz inny model.

Edytowane przez Insider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.