Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Przekierowanie poczty na serwer u innego dostawcy


Rob27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mamy dwa hostingi i dwie domeny.

 

Domena A wraz z pocztą znajduje się w nazwa.pl, a domena B wraz z serwerem poczty jest w cyberfolks.pl.

 

W panelu administracyjnym nazwa.pl (domena A) włączyłem przekierowanie na domenę B (cyberfolks), ale niestety za każdym razem gdy wysyłam maila dostaję email zwrotny:

 

Remote Server returned '554 5.0.0 <mail.xxx.com #5.0.0 smtp; 550-SPF: IP is not allowed to send mail from domenanadawcy: 550 Please see http://www.open-spf.org/Why : Reason: mechanism>'

 

Rozumiem, że coś (SPF?) blokuje mi możliwość przekazywania wiadomości. Próbowałem dodawać do rekordu SPF nazwę domeny i serwera poczty, ale nie bardzo widzę efekty. Czy jest ktoś mi wstanie nakierować tutaj na dobry trop?

 

Dzięki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wysyła ci coś z jakiejś domeny X na domenę A, i masz przekierowanie na domenę B, to serwer B widzi wiadomość z domeny X, ale która przychodzi z serwera domeny A, i sprawdza czy ten serwer jest w SPF dla domeny X (oryginalnego nadawcy) - jeśli nie, to odzuca wiadomość czy też kwalifikuje jako spam. Ogólnie, SPF psuje działanie przekierowań, chyba że po stronie nazwa.pl będzie działał mechanizm SRS ( https://en.wikipedia.org/wiki/Sender_Rewriting_Scheme ) - jak ładnie mówi wiki:

"SRS was devised in order to forward email without breaking the Sender Policy Framework (SPF)"

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.