Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Przeniesienie baz danych SQL Express na inny serwer


geep87

Rekomendowane odpowiedzi

Mam serwer z SQL Express w którym jest ok 50 baz, do backupu mam skrypt, który mi automatycznie robi kopię w nocy, szukam rozwiązania aby "hurtowo" przywrócić bazy na innym serwerze (zmiana sprzętu) lub przenieść je z obecnie działającej instancji na nową, ale zbiorczo, nie po jednej bazie ręcznie. Ktoś ma jakieś sprawdzone rozwiązanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś korzystałem z takiego programu jak SQL Server Database MultiAttach. Zatrzymujesz instancję SQL na starym serwerze, kopiujesz wszystkie pliki baz z logami na nową maszynę i potem w programie wskazujesz lokalizacje tych baz, dane do nowej instancji i ma je z automatu wszystkie podłączyć.

 

Jeżeli są to bazy programu Comarch ERP Optima to producent wydał takie narzędzie jak Comarch SQL Migrator, który po podaniu danych starej i nowej instancji dokonuje migracje baz. Czy zadziała to z bazami programów innych producentów to w tej kwestii się ciężko wypowiedzieć.

 

Inne rozwiązania to jeszcze skrypty - https://social.msdn.microsoft.com/Forums/sqlserver/en-US/280beb43-5e43-454f-906a-d3f2f1d85926/how-to-restore-multiple-databases-from-multiple-bak-files-at-once?forum=sqltools

 

No i najważniejsze. Zanim zaczniesz korzystać z baz na nowej instancji sprawdź czy na pewno się dobrze przeniosły, czy nie ma uszkodzeń, braków dostępów itd.

Edytowane przez iT0mT0m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.