Skocz do zawartości

Debek

Użytkownicy
 • Ilość treści

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral
 1. Staram się napisać skrypt, który wyciąga z /proc/meminfo trzy wartości: MemTotal - Czyli ile całkowitego ramu ma serwer MemAvailable - Czyli ile ramu może być jeszcze przeznaczone na np. uruchomienie aplikacji <MemUsed> - Czyli ile ramu jest używane nie wliczając w to buff/cache ponieważ w przypadku, gdy naprawdę RAM'U zabraknie to on znika i przechodzi do obsługi aplikacji. Chciałbym wyciągnąć wartość, której nie ma zdefiniowanej w meminfo czyli nazwane przeze mnie "MemUsed". Jak się domyślam MemTotal - MemAvailable = MemUsed Czy rozumowanie przeze mnie jest poprawne co do tego, że buff/cache zostanie porzucone w przypadku kiedy zabraknie pamięci? No i widzieliście już może gdzieś gotowy kod obliczania takiej wartości bezpośrednio z /proc/meminfo? Nie chcę używać komendy "free" ponieważ w różnych dystrybucjach dane pojawiają się w różnych kolejnościach co utrudnia wyciąganie danych.
 2. https://javapipe.com/ddos/blog/iptables-ddos-protection Jako lektura uzupełniająca.
 3. Zapomniałem dodać, że chodzi o snapshoty robione manualnie. Coś jak w Xen Center. W hetzner widzę np. Cloud CX21 za 6uero. Czy te VPS'y mają możliwość robienia ręcznego snapshotu?
 4. Poszukuję taniego serwera z możliwością robienia snapshotu. Piszę playbook ansibla i męczy mnie częsty reinstall systemu oraz limity u providerów hostingowych. Macie coś do polecenia?
 5. Za każdym razem, gdy chcę się skontaktować z supportem przez formularz kontaktowy dostaję informację "Nieoczekiwany błąd". Z różnych przeglądarek. Mogę prosić o jakiś kontakt?
 6. Hej! Co polecacie do obrony przed atakami DDOS na usługę Openvpn? Może rekomendujecie dodatkowo jakieś specyficzną konfigurację?
 7. A czy w przypadku zakupu VPS jest możliwość zarejestrowania otrzymanego IP na dane swojej firmy, żeby pokazywało się w WHOIS?
 8. Dzięki za odpowiedzi oraz pomoc. Skorzystam z ich hostingu
 9. Minimum 6GB RAMU i chętnie z dyskiem SSD, ale nie musi być koniecznie :) Poleci ktoś coś taniego i stabilnego?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.