Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Jak skonfigurować serwer Redis


tqim

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

mam kolejne pytanie(mam nadzieję, że nie zaśmiecam forum).  Chodzi o konfigurację Redis w Small.pl(MyDevil). 

 

Sytuacja jest następująca. Mam tam kilka instalacji Wordpressa ( jedna domena równa się 1 Wordpress).  Działam zgodnie z instrukcją: https://pomoc.small.pl/Redis/ . Zgodnie z instrukcją doszedłem do pola hasło i je wpisałem. No i nie wiem czy mam te porty ustawiać, gdzie wrzucić ten plik, jak skonfigurować to dla każdej domeny (osobno czy razem). Zna się ktoś na tym? 

 

ps. so supportu mi trochę głupio pisać bo niby wszystko jest w instrukcji i to moja niewiedza a po drugie to zapłaciłem za ten hosting 1 zł więc zasada: płacę i wymagam średnio obowiązuje. No i chciałbym się czegoś nauczyć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli zamierzasz uruchomić redis na sockecie (zalecane rozwiązanie), wystarczy, że wykonasz te kroki instrukcji:

 

Cytat

Plik konfiguracyjny

Plik konfiguracyjny można pobrać za pomocą polecenia:
fetch https://raw.githubusercontent.com/antirez/redis/6.2/redis.conf

Unixsocket

Zalecanym sposobem udostępniania serwera Redis na Small.pl jest unixsocket. Jest to specjalny plik, przez który komunikują się ze sobą serwer Redis oraz aplikacja.

Aby skonfigurować serwer tak by był dostępny przez unixsocket należy ustawić w pliku redis.conf zmienne:

  • port na 0
  • unixsocket na /usr/home/LOGIN/domains/DOMENA/redis.sock

Gdzie:

  • LOGIN to nazwa konta hostingowego
  • DOMENA to domena strony, której dotyczy uruchamiany Redis.

 

Cytat

 No i nie wiem czy mam te porty ustawiać


Nie, jeśli uruchamiasz instancję na sockecie.

 

Cytat

, gdzie wrzucić ten plik


Możesz go wrzucić do katalogu głównego konta o dowolnej nazwie.

 

Cytat

, jak skonfigurować to dla każdej domeny (osobno czy razem)

Dla każdej strony, utwórz nowy plik konfiguracyjny, wskaż osobny socket, dbfilename.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.