Skocz do zawartości

Saidou

Użytkownicy
 • Ilość treści

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Znalazłem coś, "Root Server" z Netcup, stuff jest dedykowany, nie shared, 2 dedykowane cory, 8 GB RAM, 40 GB SSD albo 320GB SAS. Opinie ma bardzo dobre, cenowo 9 euro/m, 7 euro przy zakupie na cały rok z góry. https://www.netcup.eu/bestellen/produkt.php?produkt=2130
 2. VPS od Webh szybko dobijał do 100%, przy 10 userach była już zadyszka, shared vCPU. Vultr dobił 100% usage przy 20+ userach, non-shared na 99%. Nazwa miała 40 - 50%, ale tam 2 vCPU i wygląda na to, że non-shared, dedykowane. Hetzner też ma 2 vCPU, ale to tylko marketing, bo masz z nich 50% dostępne :P, czyli de facto masz 1 vCPU. Nie mam logów z loadimpact, ale z tego, co pamiętam, to było 150-300 requestów/s. W robocie siedzę, sprawdzę w wolnej chwili jeszcze raz. /Nazwa czuwa, bo dzwonili rano, nie odebrałem, ale sprawdziłem numer ; >
 3. To czysty wordpress + tylko ten plugin do cache'u. Odpalony loadimpact + top w ssh.
 4. Chodziło mi o oranie CPU na VPS'ie. Z jednym vCPU (shared), kilka osób na stronie i jest zadyszka, 100% usage. Jedyna opcja dla mnie, to VPS z większą ilością dostępnych vCPU. Albo zmiana pluginu. /Off-top Zauważyłem też coś dziwnego w tym vps'ie od nazwy. Maile mam, że zamówiłem NVMe Start, później, że uruchomiono NVMe Biznes, a jakbym chciał przedłużyć, to płacę jak za NVMe Start, mając nadal wersje Biznes. Z jednej strony cieszy, ale z drugiej, to trochę burdel ; ).
 5. Si, jest wordpress, ale nie jest to LAMP/LEMP, tylko "LOMP" ; ). Bo stoi to na OpenLiteSpeed web serverze z ich autorską wtyczką litespeed cache, która nawet integruje memcached/redis. Nie ukrywam, że przerobiłem W3TC, WP Super Cache, Autoptimized, Cache Enabler, WP Fastest Cache na stacku LAMP. AJAX'a nie cache'uje żaden z nich, bo POST'a nie powinno się cachować, jak sam powiedziałeś. Aczkolwiek, OLS + ich cache plugin jest niesamowicie wygodny i wydajny "out of the box", nie potrzebuje pluginów typu smush/ewww do optymalizowania zdjęć czy nawet konwertowania do webp, wszystko załatwia ten plugin, łącznie z podstawianiem src z fallbackiem. Dla laika jak ja, jest to niesamowite ułatwienie, niż robienie tego ręcznie przez SSH. Już czasem mam wrażenie, że to ja gwiazdorzę za bardzo i szukam dziury w całym. Ale normalnie nie mogę spać w nocy jak wiem, że coś nie działa tak jak powinno, hehe. ; )
 6. Ta, przeglądałem ich, opinie jak zwykle podzielone. Na lowendtalk czytałem review, dyski są z ograniczoną przepustowością, ale po zgłoszeniu tego faktu na supporcie, ściągają limity, ale ogólnie wydajność jest zadowalająca. Z chęcią bym potestował, ale już z tymi chęciami, to popłynąłem 200 zł ; ). Bo przecież też mydevila mam, MD2, w promocji na rok za 100 zł. Do tego webh 60 zł, vultr 40 zł, no i dostanę też invoice z hetznera. ; ) A używam meta data & taxonomies filter, no i właśnie POST'a nie cache'uje, wszystko inne na openlitespeedzie chodzi jak złoto. Load time rzędu 250-350 ms. Bez tego pluginu, to mógłbym nawet na kalkulatorze stawiać serwer, ale niestety. Szukałem zamiennika, ale na próżno.
 7. Czytałem, że przenoszą na luźniejszy node po kontakcie. Mój problem, to chyba jednak AJAX i zajeżdżanie CPU, więc to ja w zasadzie będę tym noisy neighbour ; ). Może poszukam jakiegoś rozwiązania na AJAX'a najpierw, o ile jest jakieś.
 8. No tak, ale przy VPS'ie, to raczej pewnie sam na siebie jestem zdany. Zwłaszcza, że wyczują janusza, to mogą mi wcisnąć cokolwiek. A nie stać mnie na managed VPS, ani nawet nie chciałbym wydawać tyle kasy. Zastanawiam się jeszcze nad webh z tą opcją za 50 zł/mc. 4vCPU i 8 GB RAM. Tyle, że wypadli słabo na benchu lub byłem wrzucony do noisy area pewnie.
 9. Dzień dobry wszystkim, Od tygodnia borykam się z zakupem VPS'a. Nie dość, że jestem janusz low-lvl w administrowaniu vps'a, to na dodatek nie mogę się zdecydować na jakiś konkretny. Więc zacząłem grzebać w internetach, znalazłem Vultr, Hetzner, Webh, no i ta nieszczęsna Nazwa. Porobiłem testy na wszystkich vpsach, wyniki poniżej. Nazwa NVMe Biznes Webh KVM Mini Vultr 10$ Hetzner 6$ CCX21 No i chcąc, nie chcąc. Nazwa zamiata resztę pod dywan. Ale te ich regulaminy z du*y mnie trochę przerażają. Co prawda, aktualny regulamin na vps'y jest chyba najbardziej "przejrzysty" , czytałem wcześniejsze, nie ma już tego limitu na te warstwy IP, dziennego dl/ul, jest miesięczny -3TB/6TB/12TB. Został tylko ten enigmatyczny limit na vCPU z limitem wykorzystania na dobę - 86 400, czyli 24h/doba (wtf??!). Wiem, że oni lubią cyrki odstawiać, dlatego się waham, ale z drugiej strony - 150 zł za pierwszy rok na nvme biznes, to naprawdę nakręcające. Mam ich NVMe Biznes z tamtego roku, którego nie będę przedłużał, mam 8 dni jeszcze, żeby wziąć nowy w promocji za 150 zł, w regulaminie jest: No i jeszcze się łapie, zostało mi 8 dni, żeby się zdecydować :P. Rozkminiałem jeszcze linuxpl, z tym hostingiem wordpress, bo jest na litespeedzie. Tylko, że lubię mieć kontrolę, więc sam sobie postawiłem openlitespeeda, chodzi to całkiem szybko. //próbowałem też z centmin modem, ale trochę mnie przerósł. Ktoś może ma ten wordpress hosting od Linuxpl? Jakieś opinie? Wyczaiłem, że ten linuxpl wordpress stoi w hetznerze na dedyku AMD EPYCu , stąd tym tropem zacząłem testować hetznera też, jak na 6 Euro/mc, to tragedii nie ma, ale tam jest 50% z każdego vCPU dostępne tylko, po testach widać. Nie wiem co począć, przeczytałem już pół internetu o vps'ach w PL, myślałem też o OVH i Homecloud. OVH jakieś tam testy można jeszcze wygrzebać z czeluści internetu, ale nic bieżącego. Homecloud, to niewiadoma. Jak żyć?? ------------------------------------------------------------------------- Czemu mi tak zależy na wydajnym CPU? Używam jednego pluginu, który sortuje w AJAX'ie i zauważyłem, że to morduje CPU. Nie mogę tego wycacheować, bo to jest chyba header POST czy coś takiego (janusz low-lvl :P), no i nie wiem, co robić.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.