Skocz do zawartości

frn

Użytkownicy
  • Postów

    24
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez frn

  1. W dniu 25.10.2023 o 12:20, Gryzli napisał(a):

    Sohost fajna macie ofertę ale skorzystam z skiff.com

    Skiff

    Dear Skiff Community,

    We’re writing with a reminder that Skiff services will shut down on August 1st, 2024, with email forwarding continuing until February 1st, 2025.

    We’ve processed most received refund requests. If you are still awaiting a refund, please contact [email protected] or click “send feedback” in-app. Please note that refunds may take one week to appear on your bank statement.

    If you’re still in need of a migration guide, visit https://skiff.com/data-migration for step by step instructions on migrating your email, contacts, files, calendar, and domains.

    We are deeply thankful for your support, and it was a privilege to serve our community for almost five years.

    Sincerely,
    Skiff Team

  2. Szukam skryptu ,który na bazie zarejestrowanych użytkowników tworzy listę internetowych stacji radiowych. Wiem ,że kiedyś jak nie potrzebowałem tego typu rozwiązań było dostępnych bardzo dużo skryptów a dziś jakoś nie mogę nic znaleźć. Fajnie jak skrypt byłby pod PHP ale nie jest to konieczny wymóg. Pomożecie?

  3. Hej, dołożę swoje 5 groszy. Mam w domu taki mały komputer który uzbroiłem pod swoje potrzeby. Mówię tu o HP Elite Desk 800 G4 mini który w oryginalnej konfiguracji posiadał procesor i3 /4 GB RAM i 256GB HDD.  Jest cichy co jest ważne i nie kosztuje kokosów biorąc pod uwagę możliwości rozbudowy. W moim przypadku wymieniłem procesor na i7 8700T / 32GB RAM /  2 x 2TB nvme + 4TB SSD. Obecnie ten mały komputer robi za serwer na bazie proxmox. Był moment że nie restartowałem go ponad rok i śmiga aż miło. Dlatego polecam! Jeżeli nie masz zamiaru rozbudowywać to możesz kupić sobie wersję G3 w której głównymi różnicami jest fakt że masz tylko jedno gniazdo NVME na dysk zamiast dwóch. 

    Odnoście panelu do zarządzania jeżeli już ogarniesz komputer proponuję zastosować keyhelp. Prosty i lubi  systemie debian i również jest po polsku. Łatwość instalacji  i bezawaryjność klasyfikuje go nieźle względem pozostałych paneli które są na rynku. Jest wersja płatna tego panelu ale według mojej skromnej opinii zbędna inwestycja ponieważ darmowy spokojnie wystarcza do konfiguracji wszystkich niezbędnych elementów jakie wykorzystuje się na usługach hostingowych. Miłej zabawy

  4. Na początek powiem ,że jeszcze nie instalowałem aczkolwiek mam taki zamiar dlatego nie będę wypowiadał się od strony technicznej. Po prostu ostatnio nie miałem czasu się tym zając pomimo sygnałów że jest coś co warto sprawdzić. Natomiast ważnym aspektem ,który warto poruszyć jest sposób rozliczenia. Niestety nie posiada opcji darmowej wersji np dla jednej domeny. Zdecydowanie taki manewr miałby idealny wpływ na promocje panelu i tym samym zebrał by spore grono darmowych "testerów". To tylko jedynie mała uwaga z mojej strony, którą może jak znajdę czas rozszerzę gdy test będę miał za sobą. Stay tuned ;)  

    • Lubię 1
  5. W dniu 17.11.2023 o 16:38, xarm99 napisał(a):

    Witam szukam hostingu vps wymagania to virtualizacja kvm portspeed 1gb/s lub więcej i konsola vnc i wirtualizacja kvm.

    Jeżeli nie potrzebujesz konsoli vnc lub nie jest ona priorytetem to za niecałe 5 euro (promocja) możesz otrzymać 4 rdzenie/ 16GB RAM i 50GB HDD. Jak masz dodatkowe pytania to zapraszam na pw

  6. 14 minut temu, Gryzli napisał(a):

    skiff.com wygląda fajnie i jest darmowy plan i możliwość podpięcia domeny.  

     

    Ogólnie mało kto daje na dzień dobry 10GB to raz, dwa jest kilka bonusów za które dają po 10 dolarów. Kiedyś tego nie było. Poczta sprawdza się dobrze i nie zaobserwowałem problemów. Myślę że dobra alternatywa dla protono-maniaków tym bardziej że jak ktoś siedzi na androidzie bez google  to od skiff otrzymuje powiadomienia o nowej poczcie, na proton mail niestety nie bo aplikacja dalej jest powiązana z google. Miłej zabawy

  7. Mała aktualizacja - mam dostęp do serwera mojego znajomego:

     

    Hestia Control Panel v1.8.7
    Operating System Debian 12.1 (x86_64)

     

    Podpytałem trochę - to samo miał jak u ciebie i wcześniej u mnie backup był wykonywany lokalnie i nie potrafił usunąć poprzedniej zawartości, natomiast backup na ftp miał problem z połączeniem.  Zostało wybrane rozwiązanie od Backblaze a tam jest 10GB za free i nadpisywanie działa od prawie miesiąca.

  8. 6 godzin temu, Robert napisał(a):

    Zarówno na serwerze na którym ta funkcjonalność działa, jak i na tym gdzie mam problem jest zainstalowany :  Debian GNU/Linux 12 (bookworm) + aktualizacje 

    Miałem to samo na Debian 12  Co ciekawe przez chwile działało tylko właśnie nie pamiętam która wersja cos miesza. Zmienilem system na 11 i backup  dziala jest nadpisywany co 3 dni w moim przypadku. Hestiacp mam zainstalowana na VM w proxmox.

  9. Głównie problem dotyczy przyszłościowego rozwiązania tak by stworzyć możliwość wykonywania kopii zapasowej danych, jednak sprawa się dodatkowo komplikuje ponieważ dane są przechowywane w formie szyfrowanej, Teoretycznie celuje w rozwiązanie które nie będzie korzystało z gotowego storage  o którym wspomniałeś. Nie wiem czy idę w dobrym kierunku ale pomyślałem by wszystko oprzeć na trzech serwerach:

     

    1. serwer główny z aplikacja nextcloud + baza danych (proxmox) 1Tb nvme (backup wykonywany co 6 godzin w formie zrzutu)

    2.serwer 01 minio s3 (proxmox+LVM) około 90TB sata

    3.serwer 02 minio s3 (proxmox+LVM) około 90TB sata

    Minio zapewni synchronizację danych pomiędzy sobą  czyli jest to jakaś forma kopii zapasowej i dodatkowo wyłączając szyfrowanie dysku gdzie zaoszczędzę miejsce i szybkość danych zapis/odczyt ponieważ dane zapisane przez nextcloud na storage typu s3  posiadaja taka formę że nie ma mozliwości ich odczytania bez bazy danych i fizycznego dostepu do nextcloud.

     

    To oczywiście jedynie zamysł bo również przeglądam inne podobne rozwiązania do minio zgodne z s3.

  10. 31TB zajmowanej powierzchni  -  proxmox + storage na LVM. Mogę rozbudować serwer lub kupić większy ale nie wykonuję żadnej kopii zapasowej ponieważ nextcloud służy głównie do synchronizacji zdjęć, kontaktów i kalendarza czyli technicznie dane są zapisane na więcej jak dwóch urządzeniach a sam nextcloud jest traktowany jako jedno z miejsc do ich przechowywania. 

    W jakim iść kierunku - konfiguracja/rozwiązanie żeby za jakiś czas zacząć tworzyć kopię zapasową biorąc pod uwagę że za rok czy dwa zwiększy się pojemność o kolejne 5/10 TB . Może ktoś podsunie jakiś ciekawy pomysł.

     

    PS.Mam nadzieję że umieściłem wpis we właściwym miejscu.

  11. 19 godzin temu, Grzegorz.R napisał(a):

    Jeszcze mogę polecić https://hepsia.com/

    po jaką cholerę piszesz o panelu na którego temat nie masz pojęcia ponieważ produkt ten stanowi integralna część usług hostingowych firmy która głównie oferuje usługi reseller dla tz młodych milionerów ;)

    43 minuty temu, plat napisał(a):

    Jak  można zainstalowac ten panel?

    nie można, patrz wyżej

    1 minutę temu, Grzegorz.R napisał(a):

    https://www.atlantic.net/vps-hosting/how-to-install-hestia-control-panel-on-debian-10/ 

    Wyżej masz link do tego jak zainstalować ten panel 

     

    chyba jest różnica między hepsia a hestia?

  12. Docelowo wybrałem skrypt o którym pisałem na samym początku. Wprowadziłem kilka zmian i obecnie działa lecz czeka mnie jeszcze kilka poprawek.  Dziękuje za pomoc.

  13. znam ten panel i korzystam w kilku miejscach lecz uważam że to rozwiązanie dalej jest panelem hostingowym pomimo usunięcia zbędnych elementów. Kolejna sprawa dość istotna to rejestracja i ewentualne odzyskiwanie hasła które to elementy by wymagały spięcia z jakimś oddzielnym panelem rozliczeniowym  pełniącym role menadżera użytkowników. Im więcej elementów tym więcej problemów, prawda?

    Przyjmując że usługa ma być prosta powinna być oparta o minimum elementów które mogą tworzyć problemy przy długoterminowym użytkowaniu.     

  14. 27 minut temu, Poziomecki napisał(a):

    Zawsze możesz sobie oskryptować jakiś panel z API. HestiaCP/VestaCP mają API i w zasadzie robisz sobie tylko logowanie i reszta po API leci. Do tego cluster DNS zapinasz na tym i gotowe.

    czyli powstaje kombajn?! przez chwilę brałem pod uwagę i taki scenariusz ale zależy mi naprawdę na czymś prostym opartym o schemat: rejestracja, przypomnienie hasła, zarządzanie dns dla użytkownika końcowego.

  15. Czekam na inne propozycje aczkolwiek możliwe że jednak pójdę w kierunku aplikacji o której wspomniałem na początku. Wiem że wymaga odrobinę pracy ale jest prostą aplikacją napisaną w php więc aktualizacja jej nie powinna być problematyczna.

  16. Godzinę temu, Matix8981 napisał(a):

    PowerDNS + PowerDNS admin

    Hej, znam to rozwiązanie i martwi mnie np odzyskiwanie hasła dla użytkowników ponieważ wymaga pójścia w LDAP o ile pamiętam

     

    8 godzin temu, Grzegorz.R napisał(a):

    https://www.ispsystem.com/dnsmanager 

     

     

     

    Z płatnych takie coś 

     

     

    To jest kombajn który do całości potrzebuje pozostałych kosztownych elementów. Z ciekawostek powiem że kiedyś chyba był darmowy.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.