Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Apel do obecnych użytkowników VPS (KVM z Linux) z lokalizacją w Polsce


wilniuk

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo!

 

Ceniąc Państwa czas piszę najpierw w skrócie:
Proszę o zamieszczenie na dzień-dwa pliku testowego (100 MB, wygenerowane losowo) na Waszych maszynach VPS bym mógł przetestować transfer, trasę i opóźnienie z mojego miasta. Z góry dziękuję uprzejmie.

 

Wyjaśnienie dłuższe:
Potrzebuję VPS z KVM i Linux pod środowisko deweloperskie. Najczęściej będę się łączył z mojego miasta (Wilno, Litwa), więc chciałbym przetestować realny transfer do mnie i czas reakcji poszczególnych dostawców, centrów danych. W tym celu potrzebuję plików testowych na realnych maszynach bym mógł się przekonać u kogo będę miał zapewniony komfort pracy zdalnej. Ideałem byłoby gdyby dostawcy oferowali „Szkło powiększające” jak EDIS: https://pl.edis.at/. Niestety nie wszyscy chcą się „bawić” w udostępnianie plików testowych czy nawet podanie realnego IP do zbadania czasu reakcji i trasy pakietu. Liczę więc na Waszą pomoc i z góry dziękuję za poświęcony czas i zasoby serwera.

Plik miałby być ok. 100 MB, wygenerowany losowo lub skompresowany by wyeliminować wpływ kompresji na poziomie protokołu na wynik pomiaru. Dobrze gdyby był dostępny przez jakieś dwa dni, by można było test powtórzyć o różnych porach dnia. Wygenerować go łatwo na Linuksie w ten sposób:

openssl rand -out 100MB.bin $((100*1024*1024))

Protokół HTTP(S) lub (S)FTP. Na życzenie mogę podać adresy IP, z których będę się łączył.

Parametry maszyny na tym etapie są sprawą mniejszej wagi, będzie to następny krok.

Dziękuję serdecznie, Wilniuk.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.