Skocz do zawartości
Kolopik

Jaki darmowy panel administracyjny?

Polecane posty

2 godziny temu, Rafiki napisał:

vescie i samym nginx i po dostosowaniu wszystkiego nie narzekam. 

A jak w vescie sie przekierowanie wywolan na np index.php czyli analogie do RewriteRule .* index.php/$0 [PT]
Trzeba w pliku virtaul hosta domeny dopisać czy dla nginx  z vestą jest jakiś mechanizm z panelu ?

Mechanizmu jako takiego w panelu nie ma, więc zostaje edycja vhosta z palca (tylko ,że po przebudowie zmiany znikną) .... ale można tez przygotować zmodyfikowane szablony w /usr/local/vesta/data/template/web/nginx/php-fpm (plik .tpl dla zwykłego http i .stpl dla https)  i z automatu te szablony pojawiają się w pozycji " Szablon WebNGINX " podczas edytowania domeny (niestety podczas dodawania nowej domeny to pole select z szablonami web jest niedostępne).
Ja przygotowałem sobie kilka różnych pod wordpressa, preste, CI - właśnie z różnymi przekierowaniami jakie często potrzebuje.

• Lubię 1

W nawiązaniu do tej przebudowy i dodaniu z palca , to przebudowane są szablony domen konkretnego usera np:
User A ma domenę domenaA.com
User B ma domenę domenaB.com

I teraz dodajemy userowi A kojeljeną domenę domenaC.com jak wnioskuję tylko "jego" szablony będą przebudowane czy wszystkich userów (User B) ?

4 godziny temu, Rafiki napisał:

Tak vesta to bardzo dziurawy panel, a

Możesz rozwinąć te stwierdzenie o konkretne wykazanie tych dziur ? Bo takie określenie sugeruje, że ktoś znający te "dziury" może przejąc kontrolę nad danym kontem i uzyskać dostęp do czyjegoś FTP czego oczywiscie nikt by nie chciał.... Wiec zastanawiam się nad bezpieczeństwem stronek po użyciu vesty  :(

Może trochę źle się wyraziłem... dziurawy nie tyle w sensie bezpieczeństwa co bugów w samym panelu i jego funkcjonowaniu.
Generowane złe vhosty o których już pisaliśmy - podejrzewam ,że można by poprawić mechanizm tak aby to nie występowało (np dopracować wyrażenia regularne czy mechanizm który porównuje i generuje vhosty).
Częste "odłączenie" się roundcuba po instalacji, niezliczanie danych przez statystyki (albo wgl nie działają) - po samodzielnym naprawieniu wszystko później działa ok - ale na pewno są to zbędne problemy które powinny być dawno wyeliminowane.

Bo po za tym dla mnie vesta jest na +

Edytowano przez Rafiki

Ufff bo mnie wystraszyłeś tymi "dziurami"....  Szkoda tylko, ze prace rozwojowe ustały, bo nadal nie ma wsparcia dla Debiana 9 :(

Vestę najbardziej borni sam layout i wszystkie wymagane opcje. Ot co, taka prawda. Gdyby te same funkcjonalności podpiąć pod interfejs webmina, już nie byłoby tak pięknie :) 

2 godziny temu, SomeGuy napisał:

Vestę najbardziej borni sam layout

A moim zdaniem, to że jest bardzo prosta w instalacji i jak ktoś potrzebuje szybko postawić SEO zaplecze na VPS'ie to ma gotowe "pudełkowe" rozwiązanie.

Godzinę temu, Mion napisał:

A moim zdaniem, to że jest bardzo prosta w instalacji

I ogólnie właśnie trzeba takim panelom za to dziękować.

Użytkownik dostaje gotowe środowisko gdzie jest wstanie wrzucić stronę. Wszystko się zainstaluje i nie stwarza problemów choć nie zawsze.

A jak trzeba coś więcej to albo się grzebie zdobywa wiedzę lub zatrudnia administratora.

Zawsze łatwiejsze to niż instalacja poszczególnych elementów ręcznie plus konfiguracja. Pytanie tylko czy przy totalnym braku wiedzy nie powinno się brać gotowego środowiska hostingowego niż samozarządzalnego vps'a.

To zależny od przeznaczenia. Jeśli hostowany serwis jest stroną biznesową, to oczywiscie trzeba stawiać na sprawdzone rozwiązania.

16 godzin temu, Mion napisał:

A moim zdaniem, to że jest bardzo prosta w instalacji i jak ktoś potrzebuje szybko postawić SEO zaplecze na VPS'ie to ma gotowe "pudełkowe" rozwiązanie.

I można skonfigurować skrypt instalacyjny

[Info] - Pojawiła się nowa wersja ISPconfig 3 Current version: 3.1.7p1  :o

trochę odkopie temat bo znalazłem coś nowego i chyba nie wiele osób jeszcze o tym wie:

https://aapanel.com

Wygląda bardzo ok na pierwszy rzut oka :)
Niedługo potestuje sobie ten panel i powiem coś więcej ale od razu spodobał mi się sam interfejs panelu.

Napisano (edytowany)
8 minut temu, ćwierćadmin napisał:

no szczególnie ten SSL zachęca /s aha, i "niewiele" pisze sie razem

Podać Ci adres na który możesz wysłać mi słownik?

Profesor miodek byłby z Ciebie dumny i dałby Ci +1 punkt do ćwierć .... dokończe sam sobie czego .... Przypomne Ci ,że jesteś na forum IT a nie forum języka polskiego...zachęcam do zapoznania się z początkowymi netykietami dot. pisania w Internecie ... wtedy dowiesz się ,że błedy jak brak polskich liter czy brak spacji nie powinny byc interpretowane jako błędy ortograficzne .... często jakiś OS nie wspiera polskich liter albo ogonków, często spacja też nie dokońca się wciśnie :)

Ale niektórzy wolą pisac merotyczne posty o braku spacji.... naprawde czy to ja jestem już tak inny? Czy nawet tutaj Intenet spadł na psy :)

a wracając do tematu może rozwiniesz temat SSL?

Edytowano przez Rafiki
  • Lubię 2

4 godziny temu, Rafiki napisał:

Niedługo potestuje sobie ten panel i powiem coś więcej ale od razu spodobał mi się sam interfejs panelu.

Daj znać jak Ci poszło :)

Ja korzystam już prawie rok z i-mscp, 15 domen podpiętych, na chwilę obecną żadnych problemów..  co prawda cały czas są obawy, że coś się wykrzaczy, nie mam 100% zaufania, ale na start panel się sprawdził.

https://tinycp.com/ - TinyCP

Niby ma być płatny i jeszcze wymaga dopracowania, ale może coś im kiedyś wyjdzie. Produkt polski 🙂

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.