Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Jaki darmowy panel administracyjny?


Kolopik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaki polecacie panel do zarzadzania stronami www na serwerze vps?

Jest tego tyle, że nie wiem na który się zdecydować, a testować mi się nie chce. Widziałem, że niektóre niie są już rozwijane, mnie zależy na takim, który jest dośc popularny.

Myślałem o VestaCP chcoć na moje potrzeby ma zbyt dużo opcji. 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISPConfig to jest jedyny darmowy panel, który chociaż kwalifikuje się do bycia zarówno dobrym jak i na produkcję.

 

Testowałem wiele innych, z takimi kobyłami jak Vesta na czele. Nic do ISPConfiga się nawet nie umywa, oczywiście z rozwiązań darmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "męczę" VesteCP od dłuższego czasu na Debian 8 i nie zdarzyło mi się być coś tam się stało. VestaCP jest prosta w obsłudze nawet dla przysłowiowego Janusza.
ISpconfig3  jest specyficzny pod względem obsługi chociażby dodawanie domeny, gdyż  trzeba osobno utworzyć strefę DNS, ale zyskuje przy bliższym poznaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś na VestaCP apache + reversre nginx wywalało HTTP 500 dla jednej operacji PHP i nie mogłem dojść do ładu dlaczego właśnie tak się dzieje :(  I co się okazało ze do sesji  (na cookie) jako flashowy komunikat zwrotny wstawiane było za dużo tekstu przez, co nagłówek http robił się za duży no i waliło 500 tką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mion: ja już u userów, którzy mają Vestę przerabiałem akcje typu wywalanie wszystkich vhostów (przy dodaniu domeny), puste strony w różnych częściach panelu, bez generowania żadnych błędów itd. Okazuje się często, że potem czas admina, żeby doprowadzić ją do porządku kosztuje więcej niż licka lifetime DA :). Oczywiście były też bezproblemowe instalacje, ale nie lubię grzebać w tym panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesta jest zabugowana od cholery, nie wiem czy osoby które tutaj twierdzą, że nigdy się nie spotkały z problemami w ogóle się tego panelu dotykały bardziej niż postawienie pojedynczej domeny - nawet nie ma o czym mówić.

 

ISPConfig 3 działa wręcz przecudownie z nginx + php-fpm. Jeszcze lepiej niż z apachem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobno, jak chcesz autoinstallery dla ubogich to masz vestę.

 

https://www.howtoforge.com/tutorial/perfect-server-debian-9-stretch-apache-bind-dovecot-ispconfig-3-1/

 

A jak chcesz to samo tyle że z nginx + php-fpm to sobie porównaj z https://www.howtoforge.com/tutorial/perfect-server-ubuntu-with-nginx-and-ispconfig-3/ i popraw kroki które trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Archi napisał:

Vesta jest zabugowana od cholery, nie wiem czy osoby które tutaj twierdzą, że nigdy się nie spotkały z problemami w ogóle się tego panelu dotykały bardziej niż postawienie pojedynczej domeny - nawet nie ma o czym mówić.

 

ISPConfig 3 działa wręcz przecudownie z nginx + php-fpm. Jeszcze lepiej niż z apachem.

 

Archi u mnie Vesta działa bez zarzutu teraz. Od kiedy przestałem w niej klikać i aktualizować system (tak system, bo to także mogło ją wysypać). Nawet po restarcie VMki mogło się okazać że ktoś dzwoni że mu strona nie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Poziomecki napisał:

 

Archi u mnie Vesta działa bez zarzutu teraz. Od kiedy przestałem w niej klikać i aktualizować system (tak system, bo to także mogło ją wysypać). Nawet po restarcie VMki mogło się okazać że ktoś dzwoni że mu strona nie działa :)

 

O czym my w ogóle dyskutujemy w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Na początek użyłem ispa ale niestety zaczął mnie wkurzać, za dużo tego wszystkiego. W końcu użyłem vesty z nginxem i jak na razie przy nim zostanę. Bardzo fajny lekki i łatwy panel. Mam nadzieję, że nie będzie się sypał, jak ostrzegaliście. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.