Skocz do zawartości
mcbarlo

Dell R630 i dyski SSD bez błogosławieństwa

Polecane posty

Czy w Dellu R630 z kontrolerem RAID H730 można bez obaw montować dyski SSD bez nalepki Della? Chodzi mi o pełne wsparcie dla trim i inne fochy typu wieczne alarmy itp. tak jak to jest np. w serwerach HP.

Masz doświadczenia z jakimiś konkretnymi modelami? Wiele osób na forum Della pisza, że ma błędy non-critical i świeci się alarm na dysku albo w statusie jest warning w storage'u. Znalazłem też historię, że po padzie dysku macierz nie chciała się odbudować.

Mamy Delle C6220, R720 oraz R910 i wszedzie działają. Możliwe, ze to problem po stronie samego RAID (MegaCLI bywa wadliwe)

@mcbarlo chcesz SSD dać do HW RAID'a? Nie szkoda Ci iopsów? No chyba, że te kontrolery są tak wypaśnie, że nie ma to znaczenia.

Mogą być JBOD-y. Dell wkładał do R630 zwykłe HBA?

Dell wkładał chyba H3x0 i ona spokojnie działają tylko jako "konektor" dla dysków nez raid sprzętowego.

• Lubię 1

Perce Hx to sprzętowy RAID. Jak każdy inny może pracować w JBOD, ale to raczej nie zmienia faktu, że będzie się fochał na dyski SSD bez nalepki. Ciekawe czy są jakieś inne karty, które by ten problem eliminowały. Obecnie to jedyna rzecz, która mnie zniechęca do Della.

Chyba, że masz jakiegoś luźnego Della to można test wykonać. Dysków kilka różnych mam do testów.

chwilowo w biurze mam wolnego chyba tylko r620 z kontrolerem H310 

H710p przy niektórych dyskach SSD non-dell mruga na pomarańczowo.

Jak SSD to tylko i wyłącznie karta HBA i raid softowy - ja akurat używam IBMów ale pomagałem parę dni temu flaszować Perca H200 w IT mode (najtańsza, najprostsza karta do tego celu) w Dellu R710 i wszystko śmiga nawet w tym "storagowym" wewnętrznym slocie pcie - łapie dyski SATA magnetyczne i SSD non-dell bez problemu :) I sam dell nie krzyczy, że kontroler jest nie-dellowy.

pozdr.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.