Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

od bodaj ponad miesiąca jesteśmy atakowani (jako klienci dHosting) spamem w nadmiernej ilości. Ponoć to coś poważniejszego i więcej firm zostało zaatakowanych.

Chciałbym zapytać czy może i zaproponować jakąś współpracę między tymi firmami bo przyznam, że staje się to już na tyle uciążliwe, że mam ochotę uciekać po ponad 10 latach jako zadowolony klient. Oczywiście dostajemy informacje, że walka trwa etc., ale jak się poprawi na dzień dwa, to potem, np. jak dziś, jest zmasowany atak ponownie i dziesiątki spamu przepuszczane na główne skrzynki.

Jak Wy sobie z tym radzicie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jaki to spam ? Faktury z załącznikami ?
Spam jest zawsze wysyłany na adres w jakiejś domenie (twojej) i jest niezależny od hostingu.

Kwestia co hosting z nim robi ale czasem jak spam jest z wykradzionych kont to ciężko cokolwiek zrobić. Zanim się filtry nauczą albo adres trafi na rbl często już dawno spam jest wysyłany z innego "legalnego" ale ukradzionego adresu.

Wojtek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie nie. Takie maile z załącznikami to znikomy odsetek tego, co dostaję. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fakt, że od paru tygodni żylaki, magiczne długopisy i okulary do jazdy w nocy to koszmar, ale hosting nie powinien mieć większych problemów żeby wyciąć to od strony serwera pocztowego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wołam @dhosting.pl, napiszcie proszę trochę więcej dlaczego problem jest technicznie skomplikowany.

Jeżeli chodzi o spam z tego wątku - w zasadzie problemem jest tylko ten typ spamu, z całą resztą filtry radzą sobie bardzo dobrze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

może dhosting ma zbyt elastyczne filtry (hihi)…

ten spam leci już 2-3 tygodnie, chrapanie, pułapki na myszy, okulary dla kierowców, zestawy bluetooth, 60 metrowe węże ogrodowe… masakra… :D

mam jakieś seo domenki pozbierane niestety przez spam boty postawione w hostinghouse, neteasy i kei i te dwa pierwsze 95% tych wiadomości wycinają od dłuższego czasu poprawnie, w kei jest trochę gorzej, ale też jest znaczna poprawa przez ostatni czas… a jak się wyłączy antyspam to potrafi tego przyjść po 50-60 dziennie.

Tak się ogólnie dziwie, że ci spamerzy w ogóle znajdują jakieś serwery pod taka działaność przez tak długi czas...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie zastanawia (i cieszy poniekąd) fakt że jedni skarżą się na tony spamu podczas gdy u mnie na skrzynce jest spokój. Czasem coś się prześlizgnie ale są to ilości liczone w kilka tygodniowo a nie kilkadziesiąt dziennie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy tony spamu to nie wiem, ale pojawiły się jedna-dwie dziennie i tyle. Antyspam większość filtruje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój antyspam już ogarnia sobie te wiadomości tak jak trzeba.

Screen z folderu spam:

image.thumb.png.99609a3989299edd82b4bfdb2f933da5.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja od strony serwera wymusiłem sobie aby directadmin automatycznie uczył spamasassina. W ciągu doby po dodaniu folderu spam na podstawie którego uczę antyspam wrzuciłem ze 2 wiadomości i mi przyuczył do tego. Dodatkowo jeszcze będę chciał na swój RBL sobie zrzucić ich IPki. Wszystko i tak idzie z digital ocean, ale różne adresy, więc pewnie sobie uruchamiają na moment do rozesłania spamu.

Spróbuj sobie ręcznie poczyć spod konsoli spamassassina jeśli masz roota.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta