Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Stabilny VPS pod prestashop


kmyg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję serwera VPS pod prestashop nginx php-fpm.

 

- KVM

- wysoka stabilność/uptime

- kolokacja w Polsce

-  2-4 CORE

-  2-4 GB RAM

- minimum 40 GB SSD

 

 

Zależy mi na dobrym supporcie i stabilności działania, cena odgrywa drugorzędną rolę.

Edytowane przez kmyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kmyg napisał:

Czy wszystkie propozycje mają możliwość podpięcia usług typu cloudflare?

Cloudflare działa na poziomie DNS więc nie jest to żadna usługa która wymaga zmian bezpośrednio na serwerze - wręcz przeciwnie możesz wykluczyć hostowanie własnego DNS i skorzystać Cloudflare. Zawsze jedna usługa mniej którą mógłbyś utrzymywać samodzielnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Usługę premium" tzn. chce coś stabilnego na stronę, która jest moim sposobem na chleb.

W tym momencie stoi to na elastycznym, ale jak wiadomo blokuje mi to pewne możliwości konfiguracyjne.

Strona nie jest wymagająca, a oferta kierowana jest do wąskiego grona, ale jak wiadomo każde ecommerce musi mieć jak najlepszą szybkość co się przekłada również na wyniki sprzedażowe.

 

Pewnie wypróbuję webh, jeżeli uptime będzie słaby to przejdę na jakiegoś cloud'a.

 

21 minut temu, kankan napisał:

@kmyg jak chcesz usługe premium to nie instaluj na pewno vestacp, bo tam ciągle coś się dziwnego dzieje.. z VPSów to starczy byle Aruba, te wszystkie usługi póki działają to są pórównywalne ;)..

 

Co masz na myśli?

VestaCP + nginx + php-fpm proponuje mi mój administrator czy inaczej "osoba odpowiedzialna za serwer".

Co jest lepszą alternatywą dla tego panelu?

ISPConfig  (free) czy coś większego typu Cpanel/DirectAdmin?

 

Nie jestem pewien czy warto iść w płatne rozwiązania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2018 o 14:10, kmyg napisał:

Zapomniałem dodać w wymaganiach.

 

Czy wszystkie propozycje mają możliwość podpięcia usług typu cloudflare?

Napisałeś o kolokacji w Polsce a chcesz chować witrynę za cloudflare, troche to mało rozsądne chyba że chodzi tylko o DNS

3 godziny temu, kmyg napisał:

"Usługę premium" tzn. chce coś stabilnego na stronę, która jest moim sposobem na chleb.

 Skoro tak to zapomnij o rozwiązaniach typu vestacp ponieważ przy aktualizacji bo jak by nie patrzeć bezpieczeństwo to podstawa wysypie ci się sklep. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli nie ma bezpiecznej  - darmowej alternatywy panelu to zdecyduję się na DirectAdmin.

 

2. Cloudflare używam raczej dla większego zabezpieczenia DDOS etc. a przy tym cache.

Nie wiem na ile było to dla mnie użyteczne przez ten czas, aczkolwiek strona na pewno nie zwalniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kmyg napisał:

1. Jeżeli nie ma bezpiecznej  - darmowej alternatywy panelu to zdecyduję się na DirectAdmin.

 

2. Cloudflare używam raczej dla większego zabezpieczenia DDOS etc. a przy tym cache.

Nie wiem na ile było to dla mnie użyteczne przez ten czas, aczkolwiek strona na pewno nie zwalniała.

 

Skoro budżet nie ma znaczenia to nie lepiej kupić usługę z administracją mieć wszystko "z głowy"?

Jak chcesz to możemy uruchomić Ci dowolny serwer na kilka dni na testy:

 

https://hostmark.pl/serwer-vps-z-administracja/

 

Odezwij się na [email protected] to przygotujemy coś pod twoje wymagania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, SiXwishlist napisał:

Napisałeś o kolokacji w Polsce a chcesz chować witrynę za cloudflare, troche to mało rozsądne chyba że chodzi tylko o DNS

@SiXwishlist czemu tak uważasz? Cloudflare ma POP w PLIX, czasy do polski są odpowiednie. 

@kmyg jeżeli nie masz pojęcia o administracji - kupno VPS i zarządzanie nim samodzielnie skończy się naprawdę źle. Osobiście polecam https://dhosting.pl/ mają webserwer LiteSpeed  który ma bardzo dobry plugin do optymalizacji cache presty: https://www.litespeedtech.com/products/cache-plugins/prestashop-acceleration

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Devil napisał:


@kmyg jeżeli nie masz pojęcia o administracji - kupno VPS i zarządzanie nim samodzielnie skończy się naprawdę źle. Osobiście polecam https://dhosting.pl/ mają webserwer LiteSpeed który ma bardzo dobry plugin do optymalizacji cache presty: https://www.litespeedtech.com/products/cache-plugins/prestashop-acceleration

 

Aktualnie jestem na dhosting i nie mogę złego słowa na nich powiedzieć.

Były czasami drobne problemy, ale jak wiadomo występują one wszędzie.

 

Jak wiadomo jest to nadal shared hosting i wynikają z tego pewne ograniczenia - chociażby w konfiguracji serwera.

Edytowane przez kmyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2018 o 13:37, Devil napisał:

@SiXwishlist czemu tak uważasz? Cloudflare ma POP w PLIX, czasy do polski są odpowiednie. 

 

Odpowiednie nie znaczy doskonałe, cloudflare potrafi wiele ale sama konfiguracja po ich stronie to zaledwie kilka procent tego co należy wykonać by faktycznie stosowanie tego rozwiązania miało ręce i nogi.  Wracając do postu ,lepszym i rozsądnym rozwiązaniem jest usługa która posiada implementacje w postaci ochrony DDoS + backup w formie zrzutu co kilka godzina a sam serwer (VPS) skonfigurowany na bazie https://easyengine.io/ Korzystamy z tego rozwiązania praktycznie od samego początku dla klientów biznesowych gdzie jest wymagane środowisko szyte na miarę z pominięciem wodotrysków w postaci panelu do zarządzania. Easyengine jest proste i zarazem genialne ,nigdy nie sprawiło nam kłopotu nawet przy obszernym projekcie który obsługuje duży ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2018 o 11:18, kmyg napisał:

1. Jeżeli nie ma bezpiecznej  - darmowej alternatywy panelu to zdecyduję się na DirectAdmin.

Sprawdź ISPConfig 3: https://www.ispconfig.org/

W dniu 7.10.2018 o 14:18, kmyg napisał:

VestaCP + nginx + php-fpm proponuje mi mój administrator czy inaczej "osoba odpowiedzialna za serwer".

Jeśli masz administratora, to panel hostingowy nie jest Ci do niczego potrzebny.... Ale obawiam się, że nie Masz "administratora", tylko kogoś kto zainstaluje VestaCP, a to nie to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mion napisał:

Jeśli masz administratora, to panel hostingowy nie jest Ci do niczego potrzebny.... Ale obawiam się, że nie Masz "administratora", tylko kogoś kto zainstaluje VestaCP, a to nie to samo ;)

Wbrew pozorom - panele z nakładkami graficznymi bardzo mocno pomagają administratorom, nawet tym doświadczonym z tego względu, że ułatwiają robienie pewnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, l3szcz napisał:

nawet tym doświadczonym z tego względu, że ułatwiają robienie pewnych rzeczy.

Nie wyrywaj moich cytatów z kontekstu. :-) 
U Ł A T W I A J Ą, nie znaczy to, że od razu konsola będzie im niepotrzebna. 
Właśnie jest, w przypadku VestaCP tym bardziej bo trzeba czasem weryfikować to co się dzieje w systemie.
Nie zawsze jednak trzeba to robić i odniosłem się do ogółu paneli bo po tym ogóle właśnie pojechałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.