Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

TTFB - poprawa czasu odpowiedzi


Mattpl

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Mion napisał:

 

Cache cachowi nie równe. Żle zaimplementowane cache  może być problematyczny lub nieoptymalny.

Kolejna sprawa i to bardzo ważna to indeksowania kolumn w tabelach i tu podobnie mamy dwa warianty - indeksy mogą pomóc lub pogorszyć wydajność, a to zależny od ich samych i typów operacji, jakie wykonuje serwer bazodanowy.

 

 

Do tego dochodzi jeszcze kwestia samych ustawień bazy danych np czy cały indeks sidzi w pamięci ram lub nawet cala baza w RAM ... 

 

Często trzeba przetestować kilka modułów cachujących bo może się stać tak że efekt będzie wręcz odwrotny od oczekiwanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mion, dzięki za dołączenie do dyskusji, ogólnie jak pisałem problem znaleziony = przy każdym wejściu na stronę odbywało się zapytanie o nowe art.  :) co niepotrzebnie wydłużało czas. 

 

// testowałem redisa i opcache - 

Edytowane przez Mattpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2018 o 14:21, Mattpl napisał:

- Apache 2.4 + ngix na revers_proxy + HTTP2

IMHO - Powinieneś jeszcze rozważyć całkowita rezygnację z Apacha, bo w tym układzie ngix  dla PHP odpytuje Apacha ten łączy sie z procesem FCGI, czyli  przelewanie z szklany do szklanki, apache trochę RAMU zabiera :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mion napisał:

IMHO - Powinieneś jeszcze rozważyć całkowita rezygnację z Apacha, bo w tym układzie ngix  dla PHP odpytuje Apacha ten łączy sie z procesem FCGI, czyli  przelewanie z szklany do szklanki, apache trochę RAMU zabiera :)

 

rozważam i nawet to testowałem, ale wykrzaczyła się całkowicie strona przy serwowaniu backendu również przez ngixa  i zostawiam to na później jak Dev wyrobi się całkowicie z pracą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2018 o 22:21, Mattpl napisał:

// Jeszcze pytanie  o https://performance.sucuri.net/ ,

pokazuje przy każdym teście realne wyniki czy odświeża co jakiś czas? Widże ttfb na poziomie 3s gdzie inne narzędzia pokazują 150-210ms

 

nie wiem jaka jest tego przyczyna ponieważ nie miałem takich problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.