Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

[SERWER] Poszukuję serwera pod portal i sklep


ryzior

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Potrzebuję serwera do utrzymania serwisu opartego o autorki system CMS oraz sklepu również na autorskim systemie CMS.

Sklep posiada około 16,000 produktów które synchronizują się 2x na dobę. Synchronizacja obejmuje:

Interesuje mnie VPS, ale oczywiście może być inne rozwiązanie jeżeli uznacie, że VPS jest za słaby.

STATYSTYKI MIESIĘCZNE (obecne zużycie):
UV: ~280,000
TRANSFER: 142.354 GB
POJEMNOŚĆ: 29726.9 MB

Chciał bym, by była możliwość szybkiego skalowania parametrów hostingu, oraz, by serwer był administrowany przez was.

Liczę na ciekawe oferty i pomysły.

PS. Obecnie strona stoi na ZenBox na nazwyższej opcji z ich oferty i co trochę dostajemy TIMEOUT do bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś budżetu...

Jeśli to sklep Internetowy nie ma co szukać budżetowych rozwiązań. Zainwestuj w dobrego vps'a z gwarantowanymi zasobami albo jakiś serwer dedykowany.
Ja na Twoim miejscu spróbowałbym VPS SSD z ovh albo VPS SSD z vipower.pl (celowałbym oczywiście w najwyższe pakiety chociaż ciężko określić "zasobożerność" Twoich serwisów... to jednak mają trochę odwiedzalności). Dostępność usług zarówno w ovh jak i vipower jest na bardzo wysokim poziomie.
Ciekawe też jest oferta webh.pl (VPS KVM na dyskach ssd), ale o uptime nie byłbym tak pewien jak w przypadku tych dwóch w/w firm.
Niestety w tej opcji gdy wybierasz VPS'a musisz wziąć administracje dodatkowo pod uwagę (to dodatkowe koszty + najlepiej backup w własnym zakresie czyli kolejne koszta) ale podejrzewam ,że spokojnie obsłużysz taki sklep albo nawet kilka takich :).

 

Edytowane przez Rafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Sprawdź naszą ofertę - zawiera ona wszystko co potrzebujesz, tj.:

  • administrację serwerem
  • automatyczne skalowanie zasobów ( obecnie w wersji beta, ale fajnie działa i pewnie za chwilę ogłosimy oficjalnie ;))
  • możliwość upgrade serwera od ręki, bez przerwy w działaniu
  • możemy Cię przeskalować od najmniejszego vps-a do serwera dedykowanego, lub nawet klastra serwerów  i nadal jedyne czym się zajmujesz to rozwój serwisu

Oferta jest pod adresem:
https://hostmark.pl/serwer-vps-z-administracja/

 

Jeśli masz dodatkowe pytania to zapraszam na [email protected] lub kontakt bezpośredni ze mną na PW , na [email protected] lub 667-996-839

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ryzior
Zachęcam Cię do zapoznania się z naszą ofertą serwerów VPS KVM. Panel DirectAdmin lub ISPmanager możesz zamówić do każdego naszego serwera VPS w preferencyjnej cenie, a jeśli potrzebujesz szerszej administracji, jesteśmy otwarci na Twoje potrzeby i bardzo chętnie zaproponujemy coś skrojonego na miarę w zakresie zarządzania takim serwerem.

Skalowanie takiego serwera realizowane jest poprzez zmianę parametrów usługi i jej restart, co w praktyce trwa bardzo krótki czas liczony w raczej w sekundach, niż w minutach. Zapewniamy natomiast wysoką wydajność naszych zasobów, jak i wysoki uptime, dzięki czemu Twój serwis zyska wysoką niezawodność.

Każdy serwer VPS jest backupowany co godzinę, więc na wypadek problemów/uszkodzenia strony, masz możliwość samodzielnie dokonać uruchomienia serwera z kopii zapasowej i sprawdzenia co poszło nie tak. Serwery backupowe uruchamiane są jako osobne, działające serwery, dzięki czemu masz możliwość zajrzeć w szczegóły i dowiedzieć się co się stało, zamiast nadpisywać cały serwis kopią z określonego dnia. 


Jeżeli potrzebujesz oferty skrojonej na miarę, napisz do nas PW lub wyślij maila na [email protected] - zaproponujemy Ci coś z czego na pewno będziesz zadowolony.


@Rafiki
Skąd opinia o tym, że nie jesteś pewny uptime naszych serwerów VPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, webh napisał:

@Rafiki
Skąd opinia o tym, że nie jesteś pewny uptime naszych serwerów VPS?

z doświadczenia bo jestem waszym klientem od dłuższego czasu.

Przerwy trwają minute lub kilka minut max i może nie zdarzają się codziennie ale co kilka albo kilkanaście dni ale monitoring rejestruje przerwy. Na mniejsze strony, blogi itp może ok ale dla sklepu Internetowego gdzie każda minuta niedostępności to straceni klienci to już gorzej.

Edytowane przez Rafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rafiki napisał:

Przerwy trwają minute lub kilka minut max i może nie zdarzają się codziennie ale co kilka albo kilkanaście dni ale monitoring rejestruje przerwy

Z ilu miejsc sprawdzasz dostępność tych swoich usług? Z jednego? Wspomniana przez Ciebie niedostępność "zarejestrowana przez Twój monitoring" to wyznacznik uptime Twojego VPSa? Pokaż może zatem co pokazuje `uptime` z Twojej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie przepychać w moim poście, bo @Rafiki pokazujesz że coś nie działa na siłę, a @mariaczi próbujesz na sile się bronić wytykając że użytkownik pokazuje złe dane.

Takie żeczy to w piaskownicy, albo prywatnie. Temat mówi, że poszukuję i oczekuję ofert a nie udowadniania (poprzez wytykanie), że coś jest dobra albo złe.

 

Spokój dzieciaczki i pomóc mi z hostingiem, bo zaczynam odnotowywać straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ryzior napisał:

Spokój dzieciaczki i pomóc mi z hostingiem, bo zaczynam odnotowywać straty.

Niestety ale z takim budżetem w e-commerce to nie biznes :)

Zostaje jedynie szukać po jakiś hostingach, nie ma szans jakieś dostosowane rozwiązania Cloud/VPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: https://www.statnet.pl/hosting/

 

Proponujemy na początek pakiet HD-4GB-SSD, który spokojnie sprosta Twoim oczekiwaniom. W razie potrzeby zawsze można bezproblemowo i w sposób płynny przejść na wyższy lub niższy pakiet. W tej cenie otrzymujesz : w pełni skonfigurowany serwer vps (możemy go skonfigurować zgodnie z Twoimi wymaganiami), administrację po naszej stronie, codzienny backup. Zapewniamy wszelkie aktualizacje oraz monitoring usługi.

 

W przypadku gdyby Twoja strona zaczęła się rozrastać i odniesie sukces, również jesteśmy w stanie zaproponować Tobie indywidualne rozwiązanie, dzięki któremu nawet najbardziej rozbudowana strona będzie działać idealnie.

 

Skontaktuj się z nami: [email protected]. Skorzystaj z okresu testowego.

 

Pozdrawiamy

statnet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ryzior napisał:

Wiem, że nie dużo, ale niestety nie mogę więcej wyłożyć na to. @patrys jaka kwota według Ciebie była by odpowiednia?

 

Ciężko mi powiedzieć, bo w sumie tworzone są tylko personalizowane środowiska pod sklepy i podobne twory.

Dobrym współczynnikiem cena/szybkość/jakość jest: https://www.ovh.pl/public-cloud/instances/cennik/ z opcją  Warszawie.

Za stówkę możesz dostać dość szybką zabawkę, ale zostaje problem zarządzania tym i tu koszt będzie sporo wyższy niż sama instancja jeżeli nie zrobisz tego sam...

 

Inaczej to zostają tylko opcje hostingu ew. Progreso.pl chwaliło się super usługą hostingu który chyba nazwali hybrydowy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ryzior napisał:

@mariaczirozumiem, że reprezentujesz tą firmę, chodzi mi o Progreso.pl?

 

@mariaczi nas nie reprezentuje - z Progreso na Rootnodzie jestem tylko ja :) Jakbyś miał jakieś pytania o hosting hybrydowy to zapraszam na priv (forum) lub chata discordowego  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.