Skocz do zawartości
OVH

[OVH] Informacje o ofercie, promocjach wydarzeniach

Polecane posty

@daffx OVH niewiele może w tej kwestii. Niestety nie mają żadnego wpływu na to co jaki czas różnego rodzaju usługodawcy aktualizują swoje bazy geo lokalizacji. Gdyby wszyscy usługodawcy aktualizowali te bazy chociaż raz w miesiącu, nie byłoby takiego problemu. Jedyne co można zrobić to pisać do usługodawców z przestarzałymi bazami geo lokalizacji z prośbą o ich aktualizację. 

Teraz, Suspect napisał:

@daffx OVH niewiele może w tej kwestii. Niestety nie mają żadnego wpływu na to co jaki czas różnego rodzaju usługodawcy aktualizują swoje bazy geo lokalizacji. Gdyby wszyscy usługodawcy aktualizowali te bazy chociaż raz w miesiącu, nie byłoby takiego problemu. Jedyne co można zrobić to pisać do usługodawców z przestarzałymi bazami geo lokalizacji z prośbą o ich aktualizację. 

Bardziej chodzi mi tutaj właśnie o czas który upłynął od ostatniej przygody z naszym krajem na ovh :D Skoro główne ip dały radę to nie mogli przewidzieć, że będzie zapotrzebowanie na fo? Teraz to wygląda tak jakby na bieżąco dorzucali a klient musi czekać, aż samo się zmieni. 

Załóżmy, że korzystasz np. z gametracker.com. Wystarczy, że właściciel tego serwisu zaktualizował bazę geolokalizacji po starcie WAW-1 a przed wdrożeniem FO i efekt będzie taki jak opisujesz. Aby to zmienić, OVH musiałoby pisać do wszystkich tego typu serwisów z prośbą o aktualizacje baz geolokalizacji w takich serwisach co jest praktycznie niewykonalne, jest ich zbyt wiele. Jedyną możliwością jest więc cierpliwość lub samodzielny kontakt z właścicielem serwisu gdzie geolokalizacja jest nieprawidłowa. Czas aktualizacji zmian zależy jedynie od właścicieli takich serwisów. Jeżeli nie będą chcieli aktualizować baz geolokalizacji to taki sam efekt może być nawet następne 5 lat, nikt ich przecież nie zmusi.

Cześć,

Mamy dla Was dobrą wiadomość, a mianowicie serwery DO-32 z gamy Enterprise ponownie są dostępne w polskim centrum danych. Już za 221,99 PLN netto / m-c otrzymujesz procesor Intel  Xeon E3-1245v5 i 32 GB RAM. Sprawdź pozostałe szczegóły na stronie.

Pozdrawiamy,
Zespół OVH

DO-32_TwitterPost.jpg

Cześć,

Zaineresowani rabatami na serwery dedykowane, hosting, VPS domeny i inne produkty OVH? Niedawno aktywowaliśmy promocję OVH Deals, a w niej rabaty do 50%.  Promocja trwa do 28 lutego, tutaj możecie sprawdzić szczegóły --> http://bit.ly/OVHDealsRootNode

PL_TWITTER_1200X600_2.thumb.jpg.9962d008eb7ff569f03f0ad86abaa1e5.jpg

Pozdrawiamy,
Zespół OVH

• Super! 1

Rozważacie możliwość wprowadzenia KVM w ramach SoYouStart w jakichś normalnych cenach? Teraz te KVMy to jest wielkie zdzierstwo a czasem przydałoby się zobaczyć co się stało + zmienić kernela bez zabawy z trybem rescue. 

16 minut temu, Przemek Jagielski napisał:

Rozważacie możliwość wprowadzenia KVM w ramach SoYouStart w jakichś normalnych cenach? Teraz te KVMy to jest wielkie zdzierstwo a czasem przydałoby się zobaczyć co się stało + zmienić kernela bez zabawy z trybem rescue. 

Myślę że tak jest skonstruowana oferta i raczej nic tego nie zmieni. Chcesz KVM to kup w ovh.pl za większe pieniążki :)

7 minut temu, mrViperoo napisał:

Myślę że tak jest skonstruowana oferta i raczej nic tego nie zmieni. Chcesz KVM to kup w ovh.pl za większe pieniążki :)

I tak nie zapomnę OVH (pomimo tego, że chwalę sobie ich jako klient), sytuacji, kiedy w OVH, w ofercie był KVM ale ostatecznie go nie było

Nawet teraz w ofercie dedyków (ovh.pl) nie ma zawsze KVM, wszystko zależy od modelu.

Napisano (edytowany)

KVM nie jest potrzebny do niczego mając tryb rescue. Administrator który zna się na swojej robocie wie o istnieniu takich rzeczy jak /proc/last_kmsg (ew. pstore) i nie potrzebuje bezpośredniego dostępu do konsoli.

I to zakładając, że chcesz znać przyczynę problemu, bo zwykłe "kernel nie wstaje" załatwia grub fallback.

Edytowano przez Archi
  • Lubię 1

Przykład - seria GAME to płyty główne asus'a a a nie supermicro - więc nie ma IPMI ;)

Fajnie byłoby mieć KVM'a, ale przez rescue da się zrobić (prawie) wszystko bez problemu.

Co do GAME, dostęp do KVM to konieczność stosowania drogich płyt głównych dedykowanych serwerom typu Supermicro tak jak już wspomniał @Spoofy. A jak Supermicro to i pamięć RAM z ECC i procesory serwerowe z rodziny Xeon. Cena nie byłay już ta sama.

W przypadku pozostałych gam, jest to jedynie kwestia płyty głównej ponieważ pamięć RAM z ECC i serwerowe procesory już tam są. Wątpię jednak aby OVH zdecydowało się kiedykolwiek na używanie w SoYouStart płyt Supermicro z IPMI bo wtedy znacząco obniżą korzyści z przejścia do OVH.

• Lubię 1

No i tu Was nieco zaskoczę - serwer, który mam w SoYouStartcie (DC WAW  dla klarowności) ma płytę Supermicro, która ma wsparcie dla IPMI. 

W dniu 2.03.2019 o 21:51, Suspect napisał:

Co do GAME, dostęp do KVM to konieczność stosowania drogich płyt głównych dedykowanych serwerom typu Supermicro tak jak już wspomniał @Spoofy. A jak Supermicro to i pamięć RAM z ECC i procesory serwerowe z rodziny Xeon. Cena nie byłay już ta sama.

W przypadku pozostałych gam, jest to jedynie kwestia płyty głównej ponieważ pamięć RAM z ECC i serwerowe procesory już tam są. Wątpię jednak aby OVH zdecydowało się kiedykolwiek na używanie w SoYouStart płyt Supermicro z IPMI bo wtedy znacząco obniżą korzyści z przejścia do OVH.

W SYSie są płyty Supermicro czy tudzież takie, które wspierają IPMI, ponieważ można wykupić dostęp do niego. Tylko niestety wykup jest bardzo nieopłacalny.

@mrViperoo, wykup dotyczy KVM, nie IPMI. KVM można podłączyć nawet do PC. Na pewno mają ograniczoną ilość KVM-ów i też nie chcą zbytnio obciążać techników w data center, stąd taka cena.

To chociaż możnaby rozważyć aktywne wsparcie dla IPMI skoro ono jest. Ceny by mogły pójść w górę powiedzmy o te 10 ziko ale IPMI by było. 

1 minutę temu, Suspect napisał:

@mrViperoo, wykup dotyczy KVM, nie IPMI. KVM można podłączyć nawet do PC. Na pewno mają ograniczoną ilość KVM-ów i też nie chcą zbytnio obciążać techników w data center, stąd taka cena.

Przepraszam, po sprawdzeniu masz rację.

W dniu 26.02.2019 o 13:01, OVH napisał:

Cześć,

Zaineresowani rabatami na serwery dedykowane, hosting, VPS domeny i inne produkty OVH? Niedawno aktywowaliśmy promocję OVH Deals, a w niej rabaty do 50%.  Promocja trwa do 28 lutego, tutaj możecie sprawdzić szczegóły --> http://bit.ly/OVHDealsRootNode

Co tam było, bo dopiero dzisiaj wszedłem i nie wiem, czy żałować ;)

• Haha 1

Drogie @OVH,

bardzo proszę, zrealizujcie zamówienie 104370591, które to zostało przeze zemnie złożone i opłacone tydzień temu, a do tej pory niezrealizowane. Całkowicie rozumiem, że wasz support jest bardzo zajęty i dlatego od 6 dni nie odpowiada, aczkolwiek, będzie mi niezmiernie miło, jeśli jednak zrealizujecie moje skromne zamówienie.

Edytowano przez keaman
  • Lubię 1

Godzinę temu, keaman napisał:

support jest bardzo zajęty i dlatego od 6 dni

Niestety, ale support stanowi słaby punkt OVH  :(...  Szkoda, bo to jest czynnik, który iMHO ma znaczenie przy wyborze danej usługi .

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez l3szcz
      Hej, korzystając, że jest tu kilka dużych graczy z polskiej "sceny" hostingowej - mam pytanie. 

Konkretnie - chodzi mi o to - czy jest ktoś kto mógłby pomóc przy dostosowaniu / napisaniu regulaminów, polityki prywatności oraz innych związanych z RODO dokumentów dla hostingu? 
      Nawet nie chodzi o to by ktoś zrobił to za mnie ale by cierpliwie wytłumaczył krok po kroku, ewentualnie skonstruował jakiś pierwowzór, z którego mógłbym skorzystać. 
      Jak wiadomo - nie ładnie jest brać czyjąś prace tylko zmieniając dane firmy dlatego też zależy mi na tym by zrobić coś własnego uwzględniając darmowe usługi hostingowe. 

Pozdrawiam serdecznie!  
    • Przez MEXXIO
      Piszę do was użytkowników którzy mają trochę większe pojęcie z zapytaniem jaki serwer wybrać, a dokładniej z której firmy usług skorzystać. Potrzebuję mieć dostęp SSH mile widziany jakiś panel kontrolny z darmowych testowałem CentOS Web panel, VestaCP, itp. bardzo się przyzwyczaiłem do DirectAdmin, na dawnym mintshost miałem licencję ale takowej nie można przenieść. W ostatnim czasie z wielu firm usług korzystałem ale jakoś nie mogę nic wybrać na stałe może dlatego że nie wiem jakie zasoby mi są potrzebne. Planuję uruchomić jakieś trzy serwisy, dwa z nich będą stały na wordpress. W międzyczasie odpalić coś za pomocą NodeJS czy Python. Zależy mi też aby mieć te min. 20GB dysku, a kwota o jakiej myślę to tak max do 50zł/mies.
    • Przez Sevos
      Nazwa hostingu
      HTTP/2
      Let’s Encrypt
      AntyDDoS
      Backend (np. Apache2)
      Bezpłatne powierzenie umowy (RODO)
      Lokalizacja serwerów
      SSH
      Atthost.pl
      ✔️
      ✔️
      ✔️
      N/A
      ✔️
      Francja
      (OVH)
      ✔️
      Hekko.pl
      ✔️
      ✔️

(od wyższego pakietu)
      N/A
      ✔️
      N/A
      ✔️
      Home.pl
      ✔️

✔️
      Apache2 (nowi klienci)
      IdeaWebServer (starsi klienci)
      ✔️
      Polska
      ✔️
      Hostmark.pl
      ✔️
      ✔️
      ✔️
      Apache2
      ✔️
      Polska
      ✔️
      (opcjonalnie)
      Iq.pl

✔️
      ✔️
      Apache2
      ✔️
      Polska

(od wyższego pakietu)
      Jdm.pl
      ✔️
      ✔️
      ✔️
      Nginx
      ✔️
      Polska
      ✔️
      Kei.pl
      N/A
      N/A
      N/A
      N/A
      N/A

Mydevil.net
      ✔️
      ✔️
      N/A
      Nginx
      ✔️
      Polska
      (ATMAN)
      ✔️
      Nazwa.pl
      ✔️

✔️
      N/A

Polska

(od wyższego pakietu)
      OVH.pl
      ✔️
      ✔️
      ✔️
      Apache2
      ✔️
      Francja

(od wyższego pakietu)
      Progreso.pl
      ✔️
      ✔️

Apache2
      N/A
      Polska
      (ATMAN)
      ✔️

Prohost.pl
      N/A

✔️
      LiteSpeed Enterprise
      ✔️
      Polska
      (IQ)

Smarthost.pl
      ✔️
      ✔️
      ✔️
      Apache2
      ✔️
      Polska
      ✔️
      Zenbox.pl
      ✔️
      ✔️
      ✔️
      LiteSpeed Enterprise
      ✔️
      Polska
      (Oktawave)
      ✔️
    • Przez smarthost
      Jakie macie podejście do klientów z zagranicy, którzy chcą kupić vps w Polsce?

Bo my przy każdym kolejnym zastanawiamy się czy warto. Dotychczas zostało tylko kilku, którzy nie kupują vps tylko po to, żeby od ręki przerobić go na maszynkę do wysyłania pierdyliona spamerskich maili ...

Wojtek
    • Przez theONE
      Witam

Zapraszamy do skorzystania z oferty na serwery dwuprocesorowe w bardzo fajnej cenie. Oferta ograniczona ilościowo. 

Config:
      Nowe serwery
      2x Xeon Silver 4110 - 16C, 32T 2,1 GHz
      64 GB RAM DDR4
      2x 480 GB SSD Serwerowy
      2x 4 TB HDD SATA HGST 

W cenie: 799 zł miesięcznie 

Pełna specyfikacja dostępna jest pod adresem: https://dataspace.pl/serwery-dedykowane/agile/ 

• Kto przegląda   1 użytkownik

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.