Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Własny VPS Reseller


tadek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, oferty resellerskie są dość drogie zasoby/cena, dlatego chciałbym postawić na jakimś VPS (do 150zł/rok) coś własnego. Niestety będę to robił po raz pierwszy, ale wszystko jest dla ludzi, a ja nie mam problemu z nauką nowych rzeczy, dlatego jeżeli nie o step by step to proszę Was o wsparcie czego szukać, co powinienem wiedzieć, jaki soft taki vps powinien mieć poinstalowany by funkcjonowało to tak jak standardowy reseller hosting. (preferuje direct admin).

 

Dodam że będę hostował moich klientów dla których robię witryny, są to niewielkie strony firmowe, najczęściej na WP.

 

pozdrawiam!

Edytowane przez tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę mały budżet, nie wiem gdzie wyrwiesz VPSa z licencją DA poniżej 15zł na miesiąc. Do tego pewnie chciałbyś jakiś większy storage. 

 

Druga sprawa że będziesz musiał się uporać z sprawami takimi jak:

  • backup plików/poczty/usług
  • zadbanie o IP tak aby poczta dochodziła do adresatów. (SPF/DKIM)
  • zadbanie o bezpieczeństwo takiego VPSa, postawienie jakiegoś prostego firewalla (iptables/CSF)
  • pewnie twoi klienci będą chcieli wybór  wersji php
  • pewnie twoi klienci będą chcieli dodatkowe oprogramowanie jak np. node, python, monogdb
  • pewnie twoi klienci będą chcieli dostęp ssh do serwera

Pomijam kwestie celowego i niecelowego nadużywania zasobów przez klientów.

 

Jeżeli byś szukał darmowego panelu to mogę polecić ISPConfig, ma fajną dokumentację https://www.ispconfig.org/documentation/ i jest w miarę sprawdzonym panelem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę budżet mały jak na hostowanie jako ressler. Przy budżecie 15zl ledwo starczy na vps, na pewno jeżeli planujesz taki biznes to musisz stałe monitorować swoją usługę i dbać przede wszystkim o IP (mail) i dobrą konfiguracje FW oraz o obciążenie aby wszystko stabilnie działało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje potrzeby sa następujące - mam kilka/kilkanaście niewielkich stron firmowych opartych w 3/4 przypadków o WP. Wszyscy utrzymywani są w kilku różnych firmach hostingowych. Chcę ich wszystkich ściągnąć do siebie. Czy to będzie hosting resseler czy też vps zarządzany - nie umiem podjąć w tej chwili świadomej decyzji.

 

Edit. Maksymalnie 40zł/mc w tej chwili, na pewno w górę wraz z kolejnymi przenosinami i nowymi klientami.

Edytowane przez tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może hosting w webh.pl ?

- dostęp do SSH, wiele wersji php, codziennie kopie bezpieczeństwa, brak chorych limitów i wiele wiele więcej

- szybki i pomocny support (odpowiedz często jest już po kilku minutach :) )

- w każdej chwili możesz dokupić dodatkowe miejsce/unikalny IP

 

Ode mnie masz kod zniżkowy -20%:  PROMO4465

 

Więcej opinii o webh znajdziesz w necie, ja korzystam z ich hostingu od początku oraz z VPS już od kilku lat  i szczerze mogę polecić pod każdym względem :)

 

Co do VPS'ów również warto skorzystać z ich oferty (tym bardziej ,że KVM) ale cena jest dużo wyższa niż Twój budżet.

Edytowane przez Rafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rafiki napisał:

Może hosting w www.webh.pl ?

- dostęp do SSH, wiele wersji php, codziennie kopie bezpieczeństwa, brak chorych limitów i wiele wiele więcej

- szybki i pomocny support (odpowiedz często jest już po kilku minutach :) )

- w każdej chwili możesz dokupić dodatkowe miejsce/unikalny IP

 

Ode mnie masz kod zniżkowy -20%:  PROMO4465

 

Więcej opinii o webh znajdziesz w necie, ja korzystam z ich hostingu od początku oraz z VPS już od kilku lat  i szczerze mogę polecić pod każdym względem :)

 

Co do VPS'ów również warto skorzystać z ich oferty (tym bardziej ,że KVM) ale cena jest dużo wyższa niż Twój budżet.

Ja rozumiem że kod zniżkowy ale w webh nie masz oferty reselera z tego co mi wiadomo więc twój post jest bez sensu.

 

@tadek ile strony/poczta zajmuje miejsca na dysku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tadek napisał:

@mrViperoo 10gb na dzień dobry spokojnie mi styknie.

Może zainteresuj się tym hostingiem https://www.hekko.pl/hosting_reseller.html 

 

A w między czasie postaw sobie VPSa z directadminem, dodaj jakąś domenę i zobacz jak to działa od kuchni. Później możesz stopniowo przenosić na swój hosting najpierw swoje strony a potem klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mrViperoo napisał:

Ja rozumiem że kod zniżkowy ale w webh nie masz oferty reselera z tego co mi wiadomo więc twój post jest bez sensu.

 

@tadek ile strony/poczta zajmuje miejsca na dysku? 

Fakt takie posty jak ten, Twój, tutaj są bez sensu....

 

Webh może to zwykły hosting ale jeśli jego klienci mają proste stronki i nie administrują swoją stroną po co im coś więcej? W ISPmanagerze możesz utworzyć odzielne konta FTP do każdej domeny. Skrzynek pocztowych równiez możesz mieć nieskończenie wiele o bazie chyba nie trzeba wspominać.

 

no chyba ,że login dopisywany na początku jest nie do przeskoczenia :)

 

Z budżetem 150zł na rok ciężko jest upolować zwykły dobry hosting a co dopiero reseller na którym chcesz trzymac strony klientów...

Edytowane przez Rafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem ci tak: W tej cenie jakiej szukasz musisz administrować sobie sam a do tego trzeba umiejętności czasu i trochę doświadczenia.

Jeśli masz na razie tak małe wymagania to weź na razie hosting resellera, a przesiąść zawsze się zdążysz. A zaoszczędzisz czas który będziesz mógł poświęcić na rozwój w twojej dziedzinie.

 

O widzę mrViperoo mnie uprzedził z odpowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ma sztywnych planów resellerskich - wybiera się dowolny plan hostingowy i zmienia go na resellerski za 30 zł netto rocznie :)

Dodatkowo z możliwością zmiany planu na inny w dowolnym momencie.

https://hosting.linux.pl/hosting.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafiki napisał:

Webh może to zwykły hosting ale jeśli jego klienci mają proste stronki i nie administrują swoją stroną po co im coś więcej? 

 

Ja chętnie oddam administrację swojej strony w cudze ręce, ale nie wyobrażam sobie, żeby  z każdą pierdołą lecieć do swojego "opiekuna". W Webh z poziomu klienta nawet forwardu poczty nie zrobisz, ani hasła do skrzynki nie zmienisz. A dostępu do panelu administracyjnego oddać klientowi nie może bo ten miałby dostęp do wszystkich danych.

 

Chyba, że mówimy o usłudze tylko WWW, to wtedy dostęp do FTP i PHPmyadmin jeszcze by przeszedł.

 

PS.Jak u Ciebie ze stabilnością Webh? Bo ja mam kilka padów usługi dziennie (nie wnikam czy przymulenie sewera, łącza czy awaria). Tak po 1-2 minuty na łączną sumę średnio ponad 15 minut. Okazyjnie zdarza się więcej i raz na tydzień jest dzień gdzie tych krótkich przerw jest więcej i nazbiera się na 30 minut.

Edytowane przez nnd.newbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2018 o 09:36, tadek napisał:

Cześć, oferty resellerskie są dość drogie zasoby/cena, dlatego chciałbym postawić na jakimś VPS (do 150zł/rok) coś własnego [...] są to niewielkie strony firmowe, najczęściej na WP.

150 /12  = 12,5miesiac  to stać cię na najtańszy  VPS w OVH za 11 zł  https://www.ovh.pl/vps/vps-ssd.xml

KVM OpenStack
1 vCore(s)
2,4 GHz
2 GB RAM
20 GB SSD

NOWOŚĆ

Local RAID

 

Do tego panel z darmowych Vestacp lub ISPpconfig 3 jak WP będzie miał cache to da radę parę stron pociągnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mion napisał:

150 /12  = 12,5miesiac  to stać cię na najtańszy  VPS w OVH za 11 zł  https://www.ovh.pl/vps/vps-ssd.xml

KVM OpenStack

Jasne że go stać tylko że tutaj dochodzi administracja której autor nie zna.

Nie ma co pakować się na minę i uczyć się na klientach bo to nic dobrego nie przyniesie.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2018 o 18:54, Rafał napisał:

Dorzuć 9zł i masz w pełni zarządzany serwer z pełną administracją kopią i wszystkim co potrzeba.

 

https://hostmark.pl/serwer-vps-z-administracja/

 

 

Albo jak chcesz się zmieścić w tych 40 zł zagadaj na PW do @Rafał bo po podsumowaniu miesiąca widzę że spore rabaty  na te serwery daje  szczególnie przy dłuższych okresach płatności 😃

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafał napisał:

Jasne że go stać tylko że tutaj dochodzi administracja której autor nie zna.

Trudno by było z VPS administracja przy "budżecie" 15 zł miesiąc na VPS'a  :D To i tak może się cieszyć, że ma VPS'a w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.