Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

hrd - migracja trwa


smarthost

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, codetronic napisał:

Szukałem informacji o tej migracji i natrafiłem na to forum. Czy dzisiaj ich API też coś nie wariuje?

 

Jesteśmy ich klientami od dawna, ale to co się ostatnio dzieje to masakra. Na szczęście sami przechodzimy do NASKu i jesteśmy na finiszu przygotowywania własnego, stabilnego systemu resellerskiego. Jeszcze ze trzy tygodnie i uciekamy...

 

 

Juz po testach w NASK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele udostępnione ale średnio działają. Najlepiej działa bok bo działa na danych realnych. Pozostałe panele sie nie synchronizują bo nie jest uruchomiony cron. Nie działa tam wysyłka powiadomień o odnowieniach np więc trzeba samemu sprawdzać albo mieć skrypty do starego api (mostka). Panel csa wymaga nowego hasła ale reset nie zawsze działa a z panelu csp nie da się ustawić hasła.

Ogólnie kaszana.

 

Nikt chyba tego próbnie nie testowałem na realnych danych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, smarthost napisał:

coś czuję po komentarzach, że jakoś tak dziwnie nagle szykuje się powstanie wielu nowych partnerów NASK 🙂

 

bariera bedzie napisanie integracji z NASK i przejscie testów i wyłozenie 10 tyś na dzień dobry

Edytowane przez darekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry cytat w odniesieniu do dzisiejszej sytuacji tegoż zaufanego i zapewniającego odpowiedni poziom bezpieczeństwa rejestratora (przez "odłączenie systemu" od internetu :) ) opisanej tutaj:

 

" W związku z powyższym, mając na uwadze dobro i interes Klientów spółki o12.pl, zarząd firmy zażądał wydania wszystkich kodów Authinfo do domen Klientów spółki o12.pl zarejestrowanych za pośrednictwem CONSULTING SERVICE sp. z o.o. Celem firmy jest przeniesienie obsługi domen Klientów o12.pl do akredytowanego rejestratora, godnego zaufania i zapewniającego odpowiedni poziom bezpieczeństwa obsługi Klientów. "

Heh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariaczi napisał:

zaufanego i zapewniającego odpowiedni poziom bezpieczeństwa rejestratora


Wiesz jak to jest - wszyscy się lubią chwalić. Rejestrator nr 1 z resellerem nr 1 przetoczyli małą jednostronną próbę sił, a prawda jest taka, że ani o12 nie zabierze domen z NASKu (i z tego co pisali na z3s to nawet o to nie wnosili), ani hrd nie zniknie. Każdy pokrzyczy, pojęczy, postęka jaka to konkurencja zła i niedobra, a jak coś padnie to padnie tak samo jak u wszystkich, albo bardziej 😉

Jak to mawia się w moich rodzinnych stronach "nie śmiej się dziadku z czyjegoś wypadku" - to przede wszystkim słowa do tych, którzy myślą, że fuckupy takie jak w przypadku hrd zdarzają się tylko w hrd - nic bardziej mylnego 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Z3Sjest  komentarz, który może niektórym coś podpowiedzieć:

 

Cytuj

Problem jest z panelem sprzedażowym. Rejestruj z zakupowego i wpisuj nr csa bez przedrostka (sam numer).
Ta miła Pani dużo mi dziś pomogła. Przy okazji okazało się, że trzeba zrobić dużo więcej w ustawieniach niż tylko lista to do.
Prze klikaj panel zakupowy, później sprzedażowy po ustawieniach i uzupełnij wszelkie braki. Nawet takie, których nie używasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie jest tak źle.

 

Jedyne problemy z modułem do whmcs jakie są to z transferem.

Rejestracja działa, odnowienie domen też.

Transfer sypie błędem i koniec. Ręcznie dodałem 30 domen było znacznie szybciej z ich panelu ( tak panel działa kompletnie ok , rejestracja transfer i odnowienie)  nie miałem z niczym problemu.

 

Whmcs zrobił sobie synchro dopiero następnego dnia tych domen co ręcznie transferowałem ale ogólnie tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.07.2018 o 15:51, mariaczi napisał:

Bełkot, marketingowy bełkot i bicie piany, bo założyli, że będzie więcej $$$ a tu nie idzie po ich myśli. Z dnia na dzień, coraz bardziej stają się żenująca firma numer 1 w Polsce - światowy lider w lamentowaniu i płaczu.


Generalnie to ja się zastanawiam jak się ma publikowanie tego typu mocnych zarzutów do "uczciwej konkurencji" 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.