Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

hrd - migracja trwa


smarthost

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości, dlaczego jeszcze jesteście w HRD?

Mają oni moim zdaniem fajną konkurencję, której nazywa zaczyna się na domeny i kończy na tld (związanym z telewizorem) - nie chcę reklamować. Cesje online, wydawanie kodów authinfo online, rozszerzenia praktycznie wszystkie (wraz z nowymi), proste API dla partnerów, fajnie rozwiązane zarządzanie kontaktami, ceny w wielu przypadkach niższe niż w HRD i to przy mniejszych wymaganiach co do ilości domen. I wygląda to dużo profesjonalniej.

 

PS. Nie pracuję w tej firmie, żeby nie było. Po prostu wyrażam swoją opinię jako ich klient i były klient kilka lat temu HRD.

Edytowane przez Desavil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Desavil napisał:

 

Mają oni moim zdaniem fają konkurencję, której nazywa zaczyna się na domeny i kończy na tld - nie chcę reklamować. Cesje online, wydawanie kodów authinfo online, rozszerzenia praktycznie wszystkie (wraz z nowymi), proste API dla partnerów, fajnie rozwiązane zarządzanie kontaktami, ceny w wielu przypadkach niższe niż w HRD i to przy mniejszych wymaganiach co do ilości domen. I wygląda to dużo profesjonalniej.


Mówisz o tej cypryjskiej firmie czy o tej co ma tv na końcu adresu?
Do wielu osób pewnie przemawia panel resellerski, którzy dużo upraszcza, a tego we wspomnianych firmach aktualnie nie ma z tego co wiem.

 

 

Druga sprawa - wynieść domeny z HRD to nie taka prosta sprawa, musisz bowiem od każdego końcowego klienta pobrać dokument potwierdzający transakcję (skany dokumentu tożsamości)... Tak personalnie to dziwię się, że nie została ta kwestia uregulowana w jakiś sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Desavil napisał:

 

Edytowałem swój post o tę kwestię. :)

Wcześniej byli jednoosobową działalnością gospodarczą, a od kilku miesięcy są Sp. z o.o. sp. k.


Czyli o tej samej firmie pomyśleliśmy.

Niemniej jest tam takie ograniczenie o jakim wyżej napisałem.


PS. W HRD też kiedyś nie było "problemów" z wydawaniem authinfo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, theqkash napisał:

Druga sprawa - wynieść domeny z HRD to nie taka prosta sprawa, musisz bowiem od każdego końcowego klienta pobrać dokument potwierdzający transakcję (skany dokumentu tożsamości)... Tak personalnie to dziwię się, że nie została ta kwestia uregulowana w jakiś sposób.

 

Nie trzeba skanować dokumentu tożsamości odkąd weszło rodo - zaktualizowali to, i wystarczą rachunki za prąd/wode etc.
Aczkolwiek widze że po migracji link do formularza nie działa - nasz zbackupowany:

 

https://hostmark.pl/AUTHINFO.pdf

 

8 minut temu, theqkash napisał:

PS. W HRD też kiedyś nie było "problemów" z wydawaniem authinfo.

 

Dawniej nie było problemów, teraz nie wiem jak tam u nich.

Ogólnie sporo pisali komunikatów o tej migracji więc sami sobie podnieśli poprzeczkę i przy takim wolumenie liczyłem że będzie mniej fuckupów - życie pokazało inaczej.

Ktoś ma działający moduł do NASK-u dla whmcs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakiś dużych wymagań do panelu bo i domen nie mam dużo i w starym panelu sobie radziłem a teraz to jest jakiś misz-masz straszny.   Wcześniej po wejściu w panel widziałem od razu które domeny niedługo się kończą. Teraz wchodzę w Panel Zakupowy /Usługo/Domeny i dostaję jakoś "posortowaną" listę domen i zawsze muszę sobie klikać w kolumnę "Data wygaśnięcia" żeby posortować domeny.

Osobiście dziwi mnie, że API zrobili jako xml soap zamiast REST z jsonem + OAUTH do uwierzytelnienia.

Patrząc jeszcze na estetykę i funkcje nowego systemu to niestety nie ma jakiegoś wielkiego skoku do przodu.

Edytowane przez regdos
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak taka duża firma mogła przystąpić do wdrożenia tak zaprogramowanego systemu. Czy w ogóle istniał jakiś plan wdrożenia z wyszczególnieniem ewentualnych problemów i ich rozwiązań? Gdyby takowy powstał zapewne nie byłoby tego tematu.

 

Na przykładzie HRD dowiemy się czy po wejściu w życie RODO  wycieki danych osobowych faktycznie są tak kosztowne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszyło. W dodatku support wysyła jakieś zbdetne kroki do zrobienia które niby maja sprawić że zacznie działać ale te kroki miały być zmigrowane z testowego systemu (po to spało kupę maili). U mnie wszystko puste. Ludzie się pienia. Dobrze że przedłużanie działa przez bok.hrd.pl bo by była kaszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Szanowni Państwo, 


 W ostatnich dniach w mediach ukazała się informacja na temat rażących nieprawidłowości w działaniu systemu informatycznego marki HRD.pl, której właścicielem jest CONSULTING SERVICE sp. z o.o., za pośrednictwem której zarejestrowane są Państwa domeny. Wskutek uchybień ze strony HRD.pl miały miejsce: wyciek danych Klientów na nieokreśloną skalę, brak możliwości przedłużenia ważności domen po dacie ich wygaśnięcia, co powoduje poważne ryzyko utraty przez Państwa domen, brak spójności domen pod względem dat ich ważności w systemie HRD.pl z systemem NASK, co ponownie generuje poważne ryzyko utraty przez Państwa domen.


 W związku z powyższym o12.pl sp. z o.o. informuje, że jako Państwa reprezentant złożyła firmie CONSULTING SERVICE sp. z o.o. wypowiedzenie pełnomocnictwa do reprezentowania swoich Klientów przed NASK, EURid - instytucjami zarządzającymi odpowiednio rejestrami nazw domen polskich, europejskich - oraz przed operatorami rejestrów domen globalnych, co skutkuje zakończeniem możliwości przetwarzania danych osobowych przez ten podmiot.


 Powodem podjętej przez spółkę o12.pl sp. z o.o. decyzji jest dbałość o bezpieczeństwo świadczonych dla Państwa usług. W zaistniałej sytuacji, jako odpowiedzialny i profesjonalny partner w biznesie, Spółka reaguje natychmiast, kierując się troską o bezpieczeństwo Państwa danych. Spółka działa z dużą determinacją, by zniwelować nawet potencjalne ryzyko narażenia
 Państwa na szkody związane z brakiem możliwości wykonywania podstawowych operacji oraz opisanym w mediach ryzykiem wycieku Państwa danych osobowych.


 W związku z powyższym, mając na uwadze dobro i interes Klientów spółki o12.pl, firma wystąpiła z żądaniem wydania wszystkich kodów Authinfo do domen zarejestrowanych za pośrednictwem CONSULTING SERVICE sp. z o.o. Spółka o12.pl planuje przeniesienie obsługi domen Klientów do bezpiecznego i w pełni funkcjonalnego systemu należącego do akredytowanego Rejestratora godnego zaufania, który zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa i obsługi Klientów. Za utrzymanie tego poziomu bezpieczeństwa będą odpowiedzialni wysoko wykwalifikowani specjaliści zatrudnieni w spółce o12.pl i grupie nazwa.pl.


 Spółka o12.pl jest bezpośrednim Partnerem NASK, dlatego też podjęła z Instytutem rozmowy na temat przeniesienia domen polskich na akredytację własną, zaś domen europejskich i globalnych - do akredytowanego partnera EURid i ICANN - NetArt Registrar sp. z o.o., która jest jedynym polskim rejestratorem posiadającym akredytację pozwalającą na rejestrację domen globalnych. Rejestracja Państwa domen bez zbędnych pośredników pozwoli zapewnić najwyższą jakość świadczonych dla Państwa usług oraz znacząco zwiększy poziom bezpieczeństwa Państwa danych.


 Spółka o12.pl będzie Państwa na bieżąco informować o postępach w zakresie procesu migracji, ukierunkowanego na jak najszybsze przeniesienie wszystkich Państwa domen do środowiska opartego na sprawdzonych rozwiązaniach i gwarantującego pewność, stabilność oraz bezpieczeństwo.

 

Z poważaniem

 zespół o12.pl

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy dziś co 2 kliknięcie w panelu bok.hrd.pl:

Database Exception (#42000)

An internal server error occurred.

The above error occurred while the Web server was processing your request.

Please contact us if you think this is a server error. Thank you.

2018-06-15 10:14:33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, theqkash napisał:


Obstawiam, że "wszystkie" czyli max kilka tysięcy (celuję w 1-2k). 😉

 

http://prntscr.com/jveaxe

W dniu 13.06.2018 o 15:08, Marek607 napisał:

 

Nie trzeba skanować dokumentu tożsamości odkąd weszło rodo - zaktualizowali to, i wystarczą rachunki za prąd/wode etc.
Aczkolwiek widze że po migracji link do formularza nie działa - nasz zbackupowany:

 

https://hostmark.pl/AUTHINFO.pdf

 

 

Dawniej nie było problemów, teraz nie wiem jak tam u nich.

Ogólnie sporo pisali komunikatów o tej migracji więc sami sobie podnieśli poprzeczkę i przy takim wolumenie liczyłem że będzie mniej fuckupów - życie pokazało inaczej.

Ktoś ma działający moduł do NASK-u dla whmcs?

my sie prznieslimy do nasku w lutym i chwale ten dzień w którym podjeliśmy te decyzje w hrd zostały resztki  do przniesienia i zrobilismy intergracje do whmcs własna

 

Edytowane przez darekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem informacji o tej migracji i natrafiłem na to forum. Czy dzisiaj ich API też coś nie wariuje?

 

Jesteśmy ich klientami od dawna, ale to co się ostatnio dzieje to masakra. Na szczęście sami przechodzimy do NASKu i jesteśmy na finiszu przygotowywania własnego, stabilnego systemu resellerskiego. Jeszcze ze trzy tygodnie i uciekamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.