Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

[Ostrzeżenie] Transfer na serwerze SyS


Kapitan_Bomba

Rekomendowane odpowiedzi

Bez wylewania żali (mam świadomość ceny tej usługi), ale jednak ostrzegam przed zakupem serwera ARM (storage) w SyS. Pół roku temu kupiłem na 6 miesięcy z góry ten serwer za 125 zł (6TB) i niestety dopiero w trakcie użytkowania okazało się, że transfer od serwera jest ograniczony do 5 Mbps. Wymiana kilkudziesięciu wiadomości z supportem sprowadziła mnie do wniosku, że polskie wsparcie ma na celu tylko zniechęcenie do zawracania głowy supportowi w DC. Jako, że z OVH korzystam od 10 lat i byłem zawsze zadowolony z jakości ich serwerów, to uznałem, że tamten serwer (IP) miało jakąś złą historię (np. admin nadał mu ograniczenie, o którym zapomniał) i dziś zamówiłem nową, taką samą maszynę. Mimo, że jest w innej szafie, to transfer wygląda identycznie.

 

[ ID] Interval       Transfer     Bandwidth
[  5]  0.0- 1.0 sec   640 KBytes  5.24 Mbits/sec
[  5]  1.0- 2.0 sec   640 KBytes  5.24 Mbits/sec
[  5]  2.0- 3.0 sec   512 KBytes  4.19 Mbits/sec
[  5]  3.0- 4.0 sec   512 KBytes  4.19 Mbits/sec
[  5]  4.0- 5.0 sec   640 KBytes  5.24 Mbits/sec
[  5]  5.0- 6.0 sec   512 KBytes  4.19 Mbits/sec
[  5]  6.0- 7.0 sec   640 KBytes  5.24 Mbits/sec
[  5]  7.0- 8.0 sec   512 KBytes  4.19 Mbits/sec
[  5]  8.0- 9.0 sec   512 KBytes  4.19 Mbits/sec
[  5]  9.0-10.0 sec   640 KBytes  5.24 Mbits/sec
[  5]  0.0-10.1 sec  5.62 MBytes  4.65 Mbits/sec

 

Ps. Możecie polecić jakąś alternatywę? Moje oczekiwania:

 

- Jeden dysk 6TB (bez raidu)

- Łącze 100Mbps (może być z limitem 5TB)

- Możliwość instalacji normalnego systemu (odpadają więc wszystkie rozwiązania backupowe)

- RAM 1GB, CPU w zasadzie bez znaczenia

Edytowane przez Kapitan_Bomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wydaje się być jasne, że jest nałożony limit per sesja na testowanym przez Ciebie łączu. Nie musi być ten limit koniecznie w OVH. Zapewne testujesz dwie odległe od siebie lokalizacje.

 

Polecam Ci wykonać prosty test który jednoznacznie określi czy limit jest nałożony dla Twojego serwera czy jest to po prostu limit per sesja. Uruchom na swoim serwerze SYS kilka razy wget którego zdaniem będzie pobranie jakiegoś pliku. Najlepiej jeżeli ten plik będzie zamieszczony na innym serwerze w OVH. Następnie sprawdź jaki ruch sieciowy jest generowany na serwerze, możesz to zrobić np. z użyciem vnstat lub po prostu sumując wartości które widzisz przy pobieraniu tych testowych plików. Jeżeli z użyciem kilku sesji jednocześnie jesteś w stanie osiągnąć pełną przepustowość łącza to sprawa jest jasna.

 

Testowy plik 1Gb:

http://ovh.net/files/1Gb.dat

 

Jeżeli okaże się, że limit jest per sesja to nadal możesz korzystać z pełnej przepustowości łącza przez dokonywanie wszelkich operacji wielowątkowo przez kilka jednoczesnych połączeń. Sam nawet korzystam z takiego rozwiązania do backupu danych właśnie ze względu na nakładane przez operatorów limity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, servizza napisał:

Nie wiem jak z cięciem transferu, ale definitywnie nie używajcie ovh kernela, jest mocno obciachany i nastawiony na oszczędzanie energii (co jest zrozumiale z ich punktu widzenia).

Co nie znaczy, że nie można go przekompilować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś może skontaktować się z angielskim supportem? A najlepiej z francuskim...

 

Właśnie taka jest wada outsourcingu supportu w danych krajach, że nie nawiążesz kontaktu bezpośrednio z tymi, którzy za dane DC są odpowiedzialni.

Edytowane przez Sevos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.