Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Sentora czy ktoś używał?


Jaroslaw z Kotem

Rekomendowane odpowiedzi

Używaliście może Sentora? Ja mam postawione na 3 serwerach dla znajomych i jestem w pełni zadowolony. Zablokowałem sshd tylko po authkey i jest ok. ;) ns`y i bez problemu można dodawać nowe domeny i wszystko inne działa apache/php/mysql/phpmyadmin - co jedynie musiałem ręcznie więcej konfigurować to postfixa aby latał po imap. 

Może komuś się przyda - i wydaję się nawet bezpieczne, bo nigdy nic złego się nie działo. ;) Czy może się mylę i jest nie za bardzo bezpieczna sentora? 

 

http://www.sentora.org/

Co o tym myślicie? Btw, directadmin, to ssie przy tej sentorze i jest strasznie brzydki. [;

Dla takiego użytku prywatnego czy też dla małych firm - z więcej niż jedną domeną, wydaję się wręcz idealne, ale to tylko moje zdanie. 

 

root@srv:[~]: uptime
 23:45:27 up 96 days, 13:37,  1 user,  load average: 0.16, 0.06, 0.06 (: jak zostało zrobione tak trybi. :)

 

 

Cytat

Sentora - The open-source web hosting control panel


 

Edytowane przez Jaroslaw z Kotem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jest to dalsza część nieaktualizowanego od dawna zpanel.

 

Instalowałem to jednemu z klientów reklamacji nie dostałem ;)

Z darmowych mogę polecić jedynie ISPCONFIG3 chodzi stabilnie i się nie wysypuje, na domowe potrzeby jest wręcz idealny.

 

Swojego czasu dobra była też darmowa VESTA jednak zdążyła się popsuć. Stale coś z nią nie tak zwłaszcza po upgrade z jednej wersji na drugą.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zpanel był bardzo dziurawy, a Sentora jest jego młodszą siostrą, która nie była też aktualizowana od dawna. Nie rekomendujemy jej raczej w kontekście prowadzenia środowiska produkcyjnego dla firm. Ale dla pojedynczych zastosowań na krótką metę wydaje się ok.

 

Ogólnie wybór panelu powinien być determinowany poziomem wiedzy i przeznaczeniem:

- uczysz się i chcesz poznać zasady tworzenia serwerów WWW i poczty -> Vesta
- rozumiesz zasady i chcesz czegoś więcej? - > CentosWebPanel, ISPconfig

- tworzysz środowisko dedykowane dla firmy lub większych projektów? - wybierz płatne narzędzie ze wsparciem i aktualizacjami

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, home_pl napisał:

Zpanel był bardzo dziurawy, a Sentora jest jego młodszą siostrą, która nie była też aktualizowana od dawna. Nie rekomendujemy jej raczej w kontekście prowadzenia środowiska produkcyjnego dla firm. Ale dla pojedynczych zastosowań na krótką metę wydaje się ok.

 

Ogólnie wybór panelu powinien być determinowany poziomem wiedzy i przeznaczeniem:

- uczysz się i chcesz poznać zasady tworzenia serwerów WWW i poczty -> Vesta
- rozumiesz zasady i chcesz czegoś więcej? - > CentosWebPanel, ISPconfig

- tworzysz środowisko dedykowane dla firmy lub większych projektów? - wybierz płatne narzędzie ze wsparciem i aktualizacjami

 

Podzielam to zdanie :)

VestaCP dla kogoś początkującego, CWP/ISPc dla kogoś, kto wie co robi i chce mieć szerze pole do działań w kwestii konfiguracji i reszta paneli to już panele płatne gdzie liczy się stabilność oraz ew. support, który nie będzie w formie publicznego forum.

 

Edit:

@behemoth Nie chciałem całego na początku, ale jakoś tak wyszło, że bardziej mi pasowało, do tego też stare przyzwyczajenia ;)

A co jeśli ktoś zacznie usuwać posty i mój będzie wyrwany z kontekstu! ? (j/k :P )

Edytowane przez SomeGuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.