Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Ukrywanie danych właściciela domeny


theqkash

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli korzystacie wyłącznie z domen polskich i rejestrujecie je jako osoba prywatna to prawdopodobnie problem jest Wam nieznany. Dane firm są jednak widoczne we whoisach, a w przypadku domen globalnych i wybranych końcówek narodowych, pojawiają się tam dane wszystkich osób. 
 

Niektóre firmy dają jednak możliwość ukrywania danych, podmieniając je na własne lub na dane podmiotu realizującego ukrywanie. Jedną z tańszych firm udostępniających taką opcję dla swoich domen jest firma namesilo.com.

 

Korzystacie z funkcji ukrywania danych właściciela domeny?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to większość rejestratorów oferuje możliwość ukrycia danych we whois. Obecnie nie mam żadnej globalki, ale póki je rejestrowałem to zamawiałem opcję ukrycia danych. Nie jest to duży koszt, a niweluje spamowe oferty i próby wyłudzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzysiek napisał:

Z tego co kojarzę, to większość rejestratorów oferuje możliwość ukrycia danych we whois. Obecnie nie mam żadnej globalki, ale póki je rejestrowałem to zamawiałem opcję ukrycia danych. Nie jest to duży koszt, a niweluje spamowe oferty i próby wyłudzeń.


Niektóre ukrywają tylko część danych (np. OVH), akurat w namesilo ta usługa jest bezpłatna dla globalek, w innych fimach różnie z tym bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka domen globalnych wykupionych w home.pl wraz z opcją whoisprivacy jeszcze za czasów, gdy home było resellerem tucows/opensrs. Wszystko było w porządku do czasu, aż domeny wygasły - wtedy wcześniej ukryte dane abonenta jakimś sposobem wypłynęły i boty zaczęły wysyłać bardzo ładnie targetowany spam. Wniosek jest jeden, trzeba być ostrożnym i mieć świadomość, że dane mogą takim czy innym sposobem wypłynąć. Jeżeli komuś zależy na anonimowości danych właściciela domeny to może warto rozważyć rejestratorów typu njal.la?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Debek napisał:

A czy w przypadku zakupu VPS jest możliwość zarejestrowania otrzymanego IP na dane swojej firmy, żeby pokazywało się w WHOIS?

tak jest opcja bloków RIPE do serwerów dedykowanych w Hetzner i OVH.

Jednak to bloki i serwery dedykowane, a nie VPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualnie dla polskich domen jest tak, że jeżeli domena jest na firmę, no to nie ma możliwości ukrycia tych danych i zawsze będą widoczne...

Dlatego w tym przypadku w razie potrzeby można sobie założyć konto prywatne i wykonać cesję. Tak wykonałem sobie w HitMe i problem z głowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dawidek napisał:

Aktualnie dla polskich domen jest tak, że jeżeli domena jest na firmę, no to nie ma możliwości ukrycia tych danych i zawsze będą widoczne...

Dlatego w tym przypadku w razie potrzeby można sobie założyć konto prywatne i wykonać cesję. Tak wykonałem sobie w HitMe i problem z głowy. :)

 

To może się niedługo zmienić. GDPR / RODO, zakwestionowało prawność wyświetlania danych osobowych w danych whois :)

 

https://www.ovh.pl/wiadomosci/artykuly/a2535.whois-kwestionowany-RODO-debata-z-afnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.