Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.


Matix8981

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, spex napisał:

A  coś tego typu przetrzymuje hasła do VPN np. cisco itp?

Właśnie to zależy od firmy. Niektóre mają swoją politykę na jakimś sassie typu Lastpass czy w pliku. 

 

Swoje prywatne/firmowe to keepassxc tylko osobny portfel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Yandex brauzer ma swój system kodowania haseł z dostępem przez jeszcze jedno hasło.

W praktyce to wygląda tak, że najlepiej zapamiętać jedno hasło glówne które trzeba wpisywać  przy otwarciu przeglądarki lub przy ponownym polączeniu z internetem, w sumie ja to robię 5-6 razy dienie. Po wpisaniu glównego hasła zapamętane hasła wypełniaja się automatycznie, również beż glównego hasła nie można wchodzić w edycje i podgląd haseł. Bardzo fajny patent.

Jak by ktoś chciał pzretestować Yandex Brauzer jest również w języku angielskim. Realnie porównując w mojej ocenie to obecniej najszybsza przeglądarka internetowa z wbudowanym dość mocną ochrona antywirusową. 

 

Edytowane przez MaxPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też korzystam z keepassa - mając trochę umiejętności jesteś w stanie bez problemu zrobić sobie własną chmurę synchronizując bazę z hasłami tam gdzie trzeba. Do tego jest sporo dodatków, które automatycznie łatają niewygodne dziury (mam tu na myśli przede wszystkim chromeipass dla chrome'a i chromium), przez co jest to bardzo fajne, otwarto-źródłowe rozwiązanie, całkowite niezależne od czegokolwiek i oferujące Ci wybór na ew. rozszerzenia we własnym zakresie. Nic nie stoi na przeszkodzie w używaniu keepassa np. z nextcloudem, wraz z apką na androida. Na pewno mam większe zaufanie do takiego rozwiązania niż do czegokolwiek "online".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.